Homologacja na ciężarowe.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od jakiegoś czasu myśle o zmianie samochodu, w ogłoszeniach czesto pojawia się uwaga o homologacji na ciężarowe.
Słyszałem że można sprawę odkręcić i zarejstrować z powrotem klamora na osobowy ? Inna wersja mówi , że homolagacja jest definitywna do końca "życia " samochodu. Jak to właściwie jest ? Niechciałbym się wpakować w kłopoty.Pozdrowienia.
  
 
Jest coś takiego,ale możliwość zmiany na osobowy dotyczy tylko aut wyprodukowanych w jakimś roczniku(1998 albo 1999)nie jestem pewnien tych dat,wieć może poszukaj jeszcze w necie,albo w urzędzie komunikacji się zapytaj.
Takie auto z homologacją to często wyeksploatowane i dlatego niższa cena,pozatym większośc jest zarejestrowana jako 4 osobowe.
pzdr Grzesiek
  
 
Jest tak, że jedzie się do "mechesa" z ciężarowym, płaci się mu 100Pln, on wyciąga kratkę, sprawdza czy są pasy bezpieczeństwa, etc. (taki mały przegląd auta) , potem jedzie się do Urzędu Miasta z karteczką od "mechesa", tablicami i dowodem rej. tam się to wszystko zostawia (zmiana dowodu - wymusza przyjazd z tablicami rej.:znaczek hologr. do zmiany...). Za to płaci się wg stawek ok. 50 zeta
Potem trzeba wrócić do tego mechesa, co to nam samochód zmienił z dostawczego na osobowy i coś tam jeszcze trzeba zrobić, tylko nie pamiętam co . I chyba znowu zostawić 100PLN
Ten temat przerabiał mąż kuzynki mojej żony w lutym, w Krakowie, ogółem kosztowało go to ok 250 PLN, ale teraz jego żona jeździ osobową Toyotą Corollą...