Czemu strzela , mój Espero ma grype :(((( - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich , wiecie co zmieniłem cewkę tą przy akumulatorze i działa jak nowy . Na w/w cewce były takie przebicia ze pokonała mnie cewka jak dotknełem to tak sikło potem spryskałem roztworem woda+płyn do mycia szyb i po chwili na cewce impreza iskieriek. Jeszcze do wymiany bedzie to coś co jesy pod kopułką i wtyka się na to palec , zaczyna sie sypać izolacja , dziś zmienie . Dziekuje za pomoc i pozdrawiam .
  
 
Jeszcze jedno czy przy zmianie cewki w aparacie zapłonowym trzeba ustawiać zapłon czy wystarczy wyjąć starą cerwke i włożyć nową
  
 
Cytat:
2006-04-11 22:11:50, connect1 pisze:
Jeszcze jedno czy przy zmianie cewki w aparacie zapłonowym trzeba ustawiać zapłon czy wystarczy wyjąć starą cerwke i włożyć nową


Zanim odkręcisz aparat zapłonowy od głowicy zaznacz jego położenie względem mocowania. Przy montażu ustaw tak samo i regulować nie trzeba.
TYlko uważaj przy rozbiórce aparatu - na wałek nasadzone jest kółeczko napędowe mocowane kołeczkiem do wałka, które przy montażu można niechcący przekręcić o 180 stopni, więc też musisz jakoś oznaczyć położenie.
  
 
Cytat:
2006-04-11 14:09:59, connect1 pisze:
Witam wszystkich , wiecie co zmieniłem cewkę tą przy akumulatorze i działa jak nowy . Na w/w cewce były takie przebicia ze pokonała mnie cewka jak dotknełem to tak sikło potem spryskałem roztworem woda+płyn do mycia szyb i po chwili na cewce impreza iskieriek. Jeszcze do wymiany bedzie to coś co jesy pod kopułką i wtyka się na to palec , zaczyna sie sypać izolacja , dziś zmienie . Dziekuje za pomoc i pozdrawiam .


No u mnie jest to samo, strzela na gazie, na benzynie niby ok, ale wydawało mi się że wcześniej miał nieco więcej mocy. Zanim zaczął strzelać to miałem błędy check engine na gazie (zawór EGR), świece i przewody mam nowe. Czy to wskazuje na problemy w aparacie zapłopnowym jak u kolegi ?? Aha, noramlnie chodzi regularnie na gazie i benzynie, ale strzelania występują tylko jak się dobrze rozgrzeje i podczas spuszczania go z obrotów zwykle
  
 
Nie wiem czy ktoś o tym pomyślał, ale z doświadczenia wiem, że gaz potrafi strzelic z prozaicznej przyczyny - nie działającej lambdy