Maglownica -pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy maglownica (ze wspomaganiem) w mk5 i mk7 jest taka sama? chodzi o benzynowce...?
  
 
halooo
  
 
z tego co ja sie zorientowalem to bylo kilka typow, napewno te z przed 1995 nie pasuja do tych po 1995 pozdrowionka
  
 
W MK 6 (prod. do 1994r.) była tylko jedna przekładnia ze wspomaganiem, a właściwie dwie, bo o ile maglownica była taka sama to różnica polegała na podłączeniu przewodów hydraulicznych - jedne były na wcisk a drugie podobno przykręcane.
I zgadzam się z przedmówcą choć by to trzeba było dokładniej sprawdzić.

[ wiadomość edytowana przez: R_O_Y dnia 2005-11-15 23:39:25 ]
  
 
sprawdzilem osobiscie
zalatwilem taka maglownice od rocznika 92 niby wizualnie taka sama i dalem do zmiany w aucie lecz jednak okazalo sie ze nie pasuje, moja poszla do regeneracji i smiga nadal
  
 
na oko jest to samo, ale musisz koniecznie sprawdzić mocowanie przewodów hydraulicznych do pompy, może być inny gwint , po zatym mocowanie sprzęgłiełka do maglownicy , może być na wieloklinie albo na takim niewiadomo czym, wymiar sprzęgiełka też jest ważny, te z MKVI mają większa średnicę w MKVII są małe

było też kilka rodzajów przekładni (rózne firmy)
  
 
czyli dupa -musze szukac na gieldzie
  
 
Cytat:
2005-11-16 17:52:44, borys pisze:
czyli dupa -musze szukac na gieldzie



niekoniecznie, były przeciez różne rodzaje , zresztą Twój jest made in Germany, także może ma przekładnię TRW??
  
 
[quote]
2005-11-16 21:21:26, mss pisze:
niekoniecznie, były przeciez różne rodzaje , zresztą Twój jest made in Germany, także może ma przekładnię TRW??

Jeśli tak jak na foto 5. jest to 16v to na pewno nie ma TRW tylko WELFRATH czyli cała aluminiowa z wkręcanymi króćcami i od mk5/6 powinna pasować.
  
 
no to jutro musze sprawdzic bo neiwiem jaka tam jest w tym niemcu
  
 
Jesli to bedzie problem samego pdłaczenia wezy to da sie ten problem załatwic zrobienie przejsciówek
  
 
tak wracając do tematu maglownic co lepiej kupić zamiennik czy regenerowaną ?
  
 
Up
  
 
Up będe wdzięczny za odpowiedź.
  
 
Będe upierdliwy będe nudził muszę to wiedzieć .. nie bądzcie tacy odpowiedzcie
  
 
jak jestes pewny ze ten zamiennik bedzie dzialal to kup zamiennik bo regeneracja duzo kosztuje .
  
 
Cytat:
2006-04-10 09:51:04, Eskort1972 pisze:
Będe upierdliwy będe nudził muszę to wiedzieć .. nie bądzcie tacy odpowiedzcie



wielokrotnie przeze mnie powtarzane zdanie na temat magli:
żadna regeneracja tylko wymiana, według mnie bardziej opłacalne.
Tak twierdzi znajomy mechanik, który już dziesiątki magli wymieniał. Regeneracja to rozwiązanie na 10-15tys.
  
 
popytaj slawasa1 on ma maly kramik z czesciami moze ci cos poradzi
  
 
Ok dzięki.