ET w getzu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Jaki macie et/odsadzenie/ w felach w getzu ja mam chęć spróbować et=38 na felach o toyoty stalowych
pozdrawiam
  
 
Felga 7x15', opona 195/50R15, ET 40 - mieści się idealnie, na takich jeżdżę obecnie.
Felga 7x16, opona 195/45R16, ET 38 - nie mieści się, na takich jeździłem, opona przycierała zewnętrzną krawędzią o błotnik, ale jest to jednak coś innego niż felga 14' czy 13' z Toyoty...
Jeśli zastosujesz fabryczny rozmiar opony na felgę 14-calową z ET 38 to śmiało się zmieści i będzie ładnie wyglądać.
Fabryczne felgi stalowe Getza mają ET46, ale to zapewne wiesz
Na felgach z Corolli ktoś już w Klubie Getzem na pewno jeździ, nie pamiętam kto, ale to ta osoba dawno dawno temu uświadomiła mi, że otwór centryczny w felgach do Corolli jest identyczny jak w Getzie
  
 
to getz ma rozstaw srub 4x100? Myslalem ze 4x 114,3
  
 
Bodajże po 99 roku Hyundai zaczął przechodzić na "europejskie" rozstawy śrub i już w Accencie od tego roku (model 1999-2003), a także w jego następcach i w Getzie było 4x100.

W ogóle te auta są dość wdzięczne pod tym względem bo średnica otworu centrycznego wynosi 54,1, jest to najmniejsza typowa średnica dostępna na rynku, dzięki temu każda felga alu z rozstawem 4x100 da się założyć do Getza i Accenta (pomijając ET), wystarczy zastosować pierścienie centrujące
A felgi z niektórych Mazd i Toyoty Corolli E10, E11 i E12 oraz z Yarisa pierwszej generacji pasują jak ulał
Nie jest tak, jak np. w VW (otwór 57,1) do którego felgi np od Opla (56,6) miałyby za mały otwór - my nie mamy tego dyskomfortu przy doborze felg

PS: zapomniałem napisać, że pasują też felgi z wielu modeli Suzuki (na pewno Ignis, Liana, Wagon R+, Swift itp.), oraz z Mitsubishi Colta, tego najnowszego, ale tego nie jestem pewien Wszystkie te auta również mają 4x100 i otwór 54,1mm


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2007-10-21 00:39:57 ]