Śruby do kół

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś wie gdzie moge kupic troszke dluzsze sruby do kol niz sa standardowo montowane do Aluskow?
Potrzebne sa do przykrecenia takich cienkich dystansow na tyl.
  
 
Poszukaj w sklepach motoryzacyjnych a jak nie to w sklepach z artukulami tuningowymi. Ja tam kupilem jakies 0,7 cm dluzsze od szpilek
  
 
Witam. Ja najdłuższe śruby kupiłem w sklepie moto. I to typowe polonezowskie ....Powiem więcej, są aż dwie różne długości w cenie od 1,7 do 1,9 zl( te najdłuższe) za sztukę. Twardość8.8-takiejak polonezowskie .Od normalnej dł.śrub do stalówek są dłuższe o ok. 12-15mm (przyznam, nie mierzyłem, ale różnica jest znaczna), tak więć mogą się nadać
  
 
siema pytaj na gieldzie zeran sa tam polonezowskie dluzsze ostatnio kupowalem tam
  
 
Piotrek dokladnie w ktorym miejscu na żeraniu?
W ostatnia niedziele bylem tam i znalazlem tylko takie do Alusow w Poldku, czyli standardowe takie jak mam
  
 
oj niepamietam ale pytaj na nowych czesciach 100% byly mam 4szt w garazu sobie lerza
  
 

___ |<____38_____>|
|______________|
|
___||||||||||||||||
___/

Zmierzyłem. Śruba ta jest ok. 7-8mm dłuższa od standardowej a nie ja sądziłem 15mm, tak więc sorry za pomyłkę...Nie mniej jednak są dłuższe ale zobacze czy są jeszcze dłuższe...
  
 
Oli mierzysz cala dlugosc sruby czy jest to wymiar bez glowki sruby?
Na tym "rysunku" nie bardzo widac
  
 
Ale się rysunek pogmatwał.... . Długość mierzyłem bez główki czyli tą część z gwintem i niewielką bez (przez to jest dłuższa)....
  
 
Mała uwaga - jeśli masz hamulce Lucasa - to uważaj. Jak przesadzisz z długością śrób to pochlastasz sobie tylne hamulce. Jak po zakupie wkręcisz te śróbki to sprawdź (kręcąc kołem - nie zapomnij wrzucić luzu) czy śruby o "ocośtam" nie nie blokują.
  
 
W Warszawie na ul. Targowej przy śpiących w 3 bramie za pocztą jest minipolmozbyt facet ma tam 3 rodzaje śrób do poldka
do stalowych, alumów FSO, alómów x (te są jeszcze dłuższe)

tel. 0 602 28 32 11 w godz. 10-18
  
 
Dzieki Siedem, niedlugo sie tam wybiore.
  
 
Pytanie: czy do mocowania felg aluminiowych FSO stosowala inne sruby niż do stalowych? Jezeli tak, to czy stalowe felgi moga byc dokrecone srubami do alu? Czy to jest bezpieczne rozwiazanie?

Dzeki za sugestie.
Pozdrawiam
Adamus
  
 
do alu są dłuższe, jeżdzisz jeszcze malinowym potworem,mijałem cię dzisiaj pred południem w sopocie.
  
 
He, mozliwe, ale musialoby to byc przed godz. 9:00

Adamus
  
 
To po 9.00 został sprzedany?
  
 
Nie no jeszcze karmie Potwora

Adamus
  
 
witam
do alu sruby sa dluzsze i nalezy raczej takie stosowac ze wzgledu na bezpieczenstwo, natomiast nie polecam przykrecania felg stalowych srubami od alu (sam ostatnio zlapalem gume na alu i zalozylem zapas stalowy dokrecajac srubami od alu i musalem regenerowac tylny hamulec)
Pozdrawiam, Domi
  
 
ha więc moze mi ktoś odrazu w tym temacie pomoże:

Mam urwaną jedną zwykłą śrube. Spotkałem się z dwoma sposobami naprawy i niewiem z którego skorzystać.
1. Rozwiercić i nagwintować pod nową śrube
2. Nawiercić , wręcić srube o przeciwnym gwincie i wykręcac
co wybrać i co będzie łatwiejsze ??
  
 
Aluminium jakkolwiek lzejsze od stali jest mniej wytrzymale co wymusza grubsze profile a to z kolei dluzsze sruby. jesli sie da - sprobuj nawiercic i wykrecic ta srube. Odchodzi gwintowanie, potrzeba posiadania gwintownikow itp a poza tym nie ma potrzeby modyfikowania i kombinowania 3 sruby takie jedna taka...