Zalane świece olejem.Jaka przyczyna.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie.Jak w temacie.Chciałem zmienić świece a tu patrze: prawie całe zalane olejem .Tylko dwie.Te od strony napędu rozrządu.Co moze być przyczyną???
Może uszczelka pokrywy zaworów?? Dodam iż od pewnego momentu mam wyciek oleju.Niewielki moze setka na ok 2tyś km.Wymieniałem olej na 10w40 BP visco 3000.Niewiem jaki był wcześniej.Może cos się rozszczelniło.Silnik niegrzeje się ani w (wodzie) niema oleju więc uszczelka pod głowica raczej odpada.Z kanału widać ze to gdzieś z góry.Może ktoś wie czy nieszczelna uszczelka pod pokrywą zaworów moze byc przyczyną takich objawów.Niechcę ponosić niezbęnych kosztów (ok45zl. niewiele ale to ok 10l pb albo 22l lpg).Z góry dzięki.Czekam na odpowiedzi .
  
 
Nikt niewie?? No dobra jeszcze troche poczekam .Jestem trochę niecierpliwy
  
 
jaką cześc świecy masz zalaną, góre - tam gdzie przychodzi kabel WN czy dół - tam gdzie przeskakuje iskra?
  
 
Poszły ci takie małe uszczelki między głowicą a pokrywą zaworów,z tymże nie jest to uszczelka pod głowicą.Są cztery małe uszczelki,tam gdzie świece wkładasz.Wiem tylko tyle.jakieś małe uszczelniacze.
  
 
Cytat:
2006-05-02 23:06:37, MIKE_REDESSI pisze:
Poszły ci takie małe uszczelki między głowicą a pokrywą zaworów,z tymże nie jest to uszczelka pod głowicą.Są cztery małe uszczelki,tam gdzie świece wkładasz.Wiem tylko tyle.jakieś małe uszczelniacze.


Czy aby wiesz co napisałeś?? Jakie małe uszczelki??
Ło so ci choci ?
  
 
Ja tak mialem przed wymiana uszczelki pod klawiatura (pokrywa zaworów) cale swiecie plywały w oleju a silnik caly zarzygany. Probelm tkwi w tym ze ta uszczelka jest korkowa i co jakisz czas trzeba pokrywe poprostu dokrecac, wtedy jest luzik, a jesli przykrecanie nie pomaga, to uszczelke zmieniamy. Sprawa dosc banalna
  
 
Nie wiem jak wytłumaczyć.Wiem że są tam jakieś małe uszczelki i tyle.
  
 
Sorki jeśli się mylę ale tak jest w hondach.Może inaczej w fordach?????
  
 
Na mooj gust i o ile znam moje cudo tez 1.8 16V to ci leci olej spod uszczelki pokrywy zaworoow. poza tym jezeli mialbys swiece zalane olejem przy spalaniu to pewnie bys nie zwroocil uwagi na to bo rooznica polega na tym ze jest szary nalot na swiecy zamiast bialej porcelany.
Droga dedukcji mooj wniosek wymien uszczelke 40 zeta kosztuje przy drugiej wymianie juz ci sie zwraca bo pewnie gubisz kolo litra na 3 tys oleju.
a nastepnym razem wiecej szczeguloow.
Pozdro
  
 
Wielkie dzieki.Ide dokrecic.Moze pomoze.A jak nie to 40zeta w plecy.Pozdro