ŚMIERDZI COŚ;SMRODEK;BRZYDKI ZAPACH

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam problem z smrodkiem w moim essim ('99 1,6 16v)
od jakiegoś czasu (kilka tygodni) od czasu do czasu (1,2 razy dziennie;przejeżdżam dziennie min. 150 km)pojawia się zapach(brzydki)spalonej gumy czy jakby oleju
- pod autem i na silniku nie ma plam oleju
- serwo układu kierowniczgo oki nie ma jakiś istotnych ubytków(ostatnio dolewałem płynu 6-mcy temu i teraz jest w normie)
-cała elektryka-światła,kierunki,oświetlenie,ładowanie(żadnych ostrzegawczych kontrolek)
- na 15tys km dolewam 03 l-05 l oleju
- auto zagazowane od nowości
- klima chodzi ale teraz jej włączam
- płynu ch lodniczego pod dostakiem
co to może być ...
teraz wypada mi przegląd po 15tyś i ewentulanie chciałbym wiedzieć co dać do szczegółwoszego przeglądu
-a ha krokowy chyba nawala (jest na gwarancji)
no i ewentualne jakieś nowe do
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=119863&c=45&hq=problem+z+zimnym+silnikem&f=20
  
 
może hamulce Ci czasami blokują a może sprzęgło sie ślizga
  
 
"- na 15tys km dolewam 03 l-05 l oleju"

hmm to jak czesto wymieniasz olej??

a co do tematu to spalona guma a olej jednak troche inaczej "pachną", wiec moze to "zgnite jaja" a to by wskazywalo na katalizator. Ale zapewne wskazowki mss'a sa bardziej trafne
  
 
Cytat:
2005-11-04 22:55:46, BUGZ pisze:
"- na 15tys km dolewam 03 l-05 l oleju" hmm to jak czesto wymieniasz olej?? a co do tematu to spalona guma a olej jednak troche inaczej "pachną", wiec moze to "zgnite jaja" a to by wskazywalo na katalizator. Ale zapewne wskazowki mss'a sa bardziej trafne



pewnie koledze chodziło ,że od wymiany do wymiany dolewa oleju
  
 
pewno tak, jednak jednoznacznie tego stwierdzic nie mozna
  
 
może wchodzą ci koty do silnika i smrodzą
  
 
Cytat:
2005-11-04 22:55:46, BUGZ pisze: a co do tematu to spalona guma a olej jednak troche inaczej "pachną", wiec moze to "zgnite jaja" a to by wskazywalo na katalizator. Ale zapewne wskazowki mss'a sa bardziej trafne



katalizator smierdzi tylko jak jezdzisz na krotkich dystansach po miescie. Wiec tutaj odpada
  
 
Wystarczy że trochę podeptasz na pedał zaraz smierdzi kat
  
 
Witam.Mi też po zakupie Esiego śmierdziało w kabinie spaloną gumą.Zapach tak brzydki że aż wżerał się w zęby. Po wielu naradach u "fachowców" postanowiliśmy ze znajomym mechanikiem zabrać się za ten zapach. I po kilku godzinach pracy okazało się że na nagrzewnicy wtopiona jest jakaś różowa substancja. Wyskrobałem ten syf , wymyłem dokładnie przewody i nagrzewnice i teraz jest bajer ( pachnie świeżym praniem). Ale żeby pozbyć się tego przykrego zapachu i dostać się do nagrzewnicy wnętrze Esiego musi wyglądać Tak:



[ wiadomość edytowana przez: jaceksl dnia 2006-10-11 21:49:03 ]