Śruby do kół - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Główną różnicą w śrubach jest to, że te do ALU maja szerszy kołnierz i przez to większą powierzchnię styku z felgą - co jest konieczne przy aluminiowej. Oprócz tego felga ALU jest szersza w miejscu osadszenia na piaście - dlatego śruby sąciut dłuższe.
Ja u siebie zawsze mam przykręcone koła tymi do alu. 2 powody:
- moje 14" mają już dość zjechane otwory i szerszy kołnierzlepiej tam wygląda
- śruby ALU wystepują w 3 długościach (do poldka) najdłuższe są o ponad centymetr od std. - moge dowolnie konfigurować sobie szerokość osi dystansami - szczególnie jak sie ma różne felgi na osiach (alu/stal, różne ET). Swoje śruby dobrałem doświadczalnie. W swoich poldkach miałem koła z oponami o 9 rozmiarach i na felgach od 13 - 15

UWAGA - należy tak dobrać długość śrub aby nie wystawały one z drugiej strony piasty - np w LUCAS-ach z tyłu najdłuższe śruby mogą zrobić troche spustoszenia. Stalowe można przykręcać srubami ALU.
  
 
Cześć adamus.Tak jak już poprzednicy wspominali śruby do alu felg są dłuższe.Co do przykręcania w/w śrubami stalowych felg to nie widzę żadnego z tym problemu.Sam mam tak przykręcone moje felgi i nic jak do tej pory się nie uszkodziło.
Pozdrawiam.
  
 
Czy do zwykłych felg + dystansiki można założyć śruby od alusów. Pytam dlatego, że trochę inaczej wyglądają, mają mianowicie inaczej wyglądającą część przy główce śruby, stożek jest dłuższy i wystaje poza łeb śruby. Czy ktoś już może takowe zakładał?
  
 
Ja!Pewnie,że można,a w przypadku dystansików nawet TRZEBA!
  
 
Cytat:
2003-04-17 18:24:30, kaovietz pisze:
Ja!Pewnie,że można,a w przypadku dystansików nawet TRZEBA!



Dokladnie - sruby do alusow sa dluzsze, bo alus jest grubszy. Sruby te sa bardzo dobre do malych dystansow (grub. do 15mm). Pozyzej radzilbym szpilki.
  
 
w () ma ktos moze kolpak do opylenia ? Wzor do Caro ? ten nie skosny tylko prosty ? Badz komplet tych od + ?
  
 
Witam. Mam takie pytanie : Czy śruby do kół od starego Poloneza będą pasowały na felgi stalowe do Poloneza Plusa Czy długość śruby i skok gwintu jest taki sam jak w Plusach
  
 
Tak
  
 
Cytat:
2002-09-09 13:14:23, keen pisze:
ha więc moze mi ktoś odrazu w tym temacie pomoże:

Mam urwaną jedną zwykłą śrube. Spotkałem się z dwoma sposobami naprawy i niewiem z którego skorzystać.
1. Rozwiercić i nagwintować pod nową śrube
2. Nawiercić , wręcić srube o przeciwnym gwincie i wykręcac
co wybrać i co będzie łatwiejsze ??



Pierwsza sprawa to po odkręceniu koła przyłóż do urwanej śruby jakiś pręt i przywal porządnie młotkiem (tylko nie punktak). Jeśli wystaje śruba to złap jakąś żabką i wykręcaj jeśli nie to tak jak Wyrwi radzi. U mnie urwała się śruba tak że wystawała i po walnięciu młotkiem bez problemu się wykręciła bez walenia nie chciała nawet drgnąć. Sposób na tłuczenie zapieczonych śrub ogólnie jest bardzo dobry i polecam .
  
 
Chyba po tym czasie jaki minął Keen poradził sobie z tą śrubką
  
 
Jaka powinna być długość śruby w mm do aluminiowych felg FSO 3-ramiennych ?
  
 
Mam Pytanie ? (PILNE)

Poldek ma śruby do kół (12) jeżeli się mylę to poprawić, i teraz pytanie jaki bolid ma podobne śruby ale (14).
  
 
Cytat:
2004-08-06 17:43:59, SCHIL pisze:
Mam Pytanie ? (PILNE)

Poldek ma śruby do kół (12) jeżeli się mylę to poprawić, i teraz pytanie jaki bolid ma podobne śruby ale (14).



PILNE
  
 
Cytat:
2004-08-06 17:43:59, SCHIL pisze:
Mam Pytanie ? (PILNE)

Poldek ma śruby do kół (12) jeżeli się mylę to poprawić, i teraz pytanie jaki bolid ma podobne śruby ale (14).



Jestem upierdliwy, ale ta informacja jest mi niezbędna (aby normalnie jeździć).
  
 
Cytat:
2004-08-06 19:01:11, SCHIL pisze:
Cytat:
2004-08-06 17:43:59, SCHIL pisze:
Mam Pytanie ? (PILNE)

Poldek ma śruby do kół (12) jeżeli się mylę to poprawić, i teraz pytanie jaki bolid ma podobne śruby ale (14).



Jestem upierdliwy, ale ta informacja jest mi niezbędna (aby normalnie jeździć).



Nikt nic nie wie na ten temat
  
 
Cytat:
2004-08-07 15:44:59, SCHIL pisze:
Cytat:
2004-08-06 19:01:11, SCHIL pisze:
Cytat:
2004-08-06 17:43:59, SCHIL pisze:
Mam Pytanie ? (PILNE)

Poldek ma śruby do kół (12) jeżeli się mylę to poprawić, i teraz pytanie jaki bolid ma podobne śruby ale (14).



Jestem upierdliwy, ale ta informacja jest mi niezbędna (aby normalnie jeździć).



Nikt nic nie wie na ten temat



poszukaj po sklaepach bo przercież gwinty są standaryzowane
a najlepiej do jakiegos warsztatu grdzie wymieniaja koła
  
 
Poldek ma śruby 12x1.25 (to 1.25 to skok gwintu, czyli gęstość gwintu), takie same jak min. wszystkie Fiaty. Samochody, które mają śruby 14 (średnica gwintu) w większości mają gwint 1.50. Jakoś sobie nie przypominam, żeby jakiś samochód miał śruby 14x1.25. W poniedziałek będę w pracy to sprawdzę w mądrych książkach. Zresztą mogło mi się w ogóle coś pomerdać, na pewno dobrej odpowiedzi udziele w poniedziałek.

[ wiadomość edytowana przez: Darek_2003 dnia 2004-08-07 20:30:22 ]
  
 
Cytat:
2004-08-07 20:28:18, Darek_2003 pisze:
Poldek ma śruby 12x1.25 (to 1.25 to skok gwintu, czyli gęstość gwintu), takie same jak min. wszystkie Fiaty



126p niby tez fiat a ma M12x1,50
  
 
O rzeczywiście, jakoś Malucha nie wziąłem pod uwagę Sorki. Zresztą rozmiary śrub poznałem (mniej więcej) sprzedając felgi aluminiowe a do malucha jakoś tak się zdarzyło że żadnych żeśmy we firmie nie zakładali
  
 
OK Poczekam.