Kopiowanie filmów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie , mam pytanie. Czy wie ktos może jak przegrac film ze zwykłej kasety VHS na płyte DVD albo CD tak , zeby mozna było to odtwarzac w komputerze?
  
 
Via karta TV + kodeki itp. itd.
  
 
A dokładniej? Co do czego podpiąc i co ewentulnie dokupić (jaka karta TV) itp. Jestem raczej laikiek jesli chodzi o te sprawy.
  
 
Nie wiem... nie mam tego problemu, ale jak masz do przegrania jedną czy dwie kasety to nie opłaca się inwestować w kartę TV.
  
 
1) Najszybciej - stacjonarna nagrywarka DVD. Widziałem mante za 550 zł.
2) Karta TV w kompie, czasochłonne.
3) Kamera cyfrowa z wejściem analogowym

  
 
Cytat:
2006-06-06 14:02:09, Tom69 pisze:
3) Kamera cyfrowa z wejściem analogowym




Ćwierćśrodek, bo zamiast na VHS będzie miał na DV... chyba, że kamera nagrywa bezpośrednio na DVD.
1. Najszybciej, najdrożej i najgorzej - nagrywarka stacjonarna
2. Najtaniej i najwolniej - karta TV
  
 
Cytat:
2006-06-06 14:14:31, piotr_ek pisze:
Ćwierćśrodek, bo zamiast na VHS będzie miał na DV... chyba, że kamera nagrywa bezpośrednio na DVD.


Ale sam authoring z DV na DVD to już moment Nawet nero to robi

Cytat:
1. Najszybciej, najdrożej i najgorzej - nagrywarka stacjonarna


Najgorzej? To jakie parametry mają te stacjonarki bo nawet nie wiem?
Cytat:
2. Najtaniej i najwolniej - karta TV


Z zastrzeżeniem że komp jest młodszy jak 3 lata

[ wiadomość edytowana przez: Tom69 dnia 2006-06-06 14:27:22 ]
  
 
Cytat:
2006-06-06 14:20:27, Tom69 pisze:
Ale sam authoring z DV na DVD to już moment Nawet nero to robi


Ale bez karty firewire w kompie to będzie kicha (bo USB to kicha). No i mając film w kompie można go obudować w menu, napisy, czołówki itp. itd.

Cytat:
Najgorzej? To jakie parametry mają te stacjonarki bo nawet nie wiem?


Ogólnie wystarczające, ale nie ma żadnego wpływu na kopiowany materiał

Cytat:
Z zastrzeżeniem że komp jest młodszy jak 3 lata


I ma kartę firewire IEEE.
  
 
wszystko ok , ale problem jest taki , że chcę , zeby to wyniosło jak najtaniej a mam do przegrania kilka (okolo 5 ) kaset z kamery analogowej , ponieważ chce sie jej pozbyc i być może kupic cyfrową. jako , ze w domu nie mam video tylko DVD a do tej popry odtwarzałem te filmy prosto z kamery to kombinuje, jak zapisac je na płycie. Komputer mam napewno starszy niz 3 lata.
Z tego co piszecie to najprostszym sposobem bedzie poszukanie wśród znajomych kogos kto ma taki sprzet i pomoze w potrzebie....
  
 
Cytat:
2006-06-06 14:48:26, Buba030 pisze:
wszystko ok , ale problem jest taki , że chcę , zeby to wyniosło jak najtaniej a mam do przegrania kilka (okolo 5 ) kaset z kamery analogowej , ponieważ chce sie jej pozbyc i być może kupic cyfrową. jako , ze w domu nie mam video tylko DVD a do tej popry odtwarzałem te filmy prosto z kamery to kombinuje, jak zapisac je na płycie. Komputer mam napewno starszy niz 3 lata. Z tego co piszecie to najprostszym sposobem bedzie poszukanie wśród znajomych kogos kto ma taki sprzet i pomoze w potrzebie....


Więc jednak poszukaj kolegi który to zrobi Ale pamiętaj że płytę DVD łatwiej uszkodzić niż kasetę, zrób jakąś kopię zapasową na wszelki wypadek.
  
 
ja mam kamere VHS i zgrywam to na kompa przez karte TV, obraz z kamery podlacam pod wejscie S-VIDEO w karcie TV a wyjscie na dzwiek podlaczam jako LINE IN w karcie muzycznej, chodzi to ladnie i nienarzekam a kompa mam raczej slabeego Athlon 1800xp+, 256sdram, Geforce 2 64mb.
  
 
Ja mam stacjonarną nagrywarkę DVD - bardzo polecam bo to zajebista sprawa
Jakość przegranego materiału jest lepsza niż oryginału
  
 
Bubba a zainwestowalbys w podjechanie 50 km
  
 
Cytat:
2006-06-06 17:21:56, DeeJay pisze:
Ja mam stacjonarną nagrywarkę DVD - bardzo polecam bo to zajebista sprawa Jakość przegranego materiału jest lepsza niż oryginału



powiedz mi jakim cudem???


a co do przegrania na DVD to najprościej i stosunkowo tanio zlecić to jakiejś firmie foto-video....... masz wtedy pewność, ze jakościowo materiał nic nie straci (przynajmniej nie powinien, jeśli to dobrze zrobią ) Możesz nawet zamówić sobie okładeczki na film+ nadruk na płytę

na jedną DVD mieści się ok 3 godz filmu w dobrej jakości jeżeli masz 5 kasetek z małej kamerki to spokojnie powinieneś się zmieścić na 2 płytach...
  
 
Cytat:
2006-06-06 17:21:56, DeeJay pisze:
Jakość przegranego materiału jest lepsza niż oryginału



To Ty magik jakiś jesteś. Zajmij się jakimś dochodowym biznesem... np. kupuj 6 letnie whisky i przekopiowuj je na 12 letnie. 100% zysku masz na wejściu!
  
 
Cytat:
2006-06-06 21:39:25, maltoron pisze:
Bubba a zainwestowalbys w podjechanie 50 km


Czemu nie? jakies propozycje? Trzeba byłoby tylko termin dogadac
  
 
Taniej może Cię wyjść wysłanie kaset pocztą.
  
 
Cytat:
2006-06-07 09:40:45, Buba030 pisze:
Czemu nie? jakies propozycje? Trzeba byłoby tylko termin dogadac


Kolega Maltoron nie ma chwilowo czasu. Musi sie skoncentrować na filmie ze zlotu
  
 
Cytat:
2006-06-07 11:29:53, Navi pisze:
Kolega Maltoron nie ma chwilowo czasu. Musi sie skoncentrować na filmie ze zlotu


To najpierw mi go wyslij (pozostali zreszta tez to co ponagrywali niech udostepnią).

Bubba - jedno słowo - Lipno
  
 
Cytat:
2006-06-07 12:15:30, maltoron pisze:
Bubba - jedno słowo - Lipno


Ok. Dla mnie to nie problem dojechac do Lipna , musimy sie tylko ewentualnie umówić na jakiś termin odpowiadający Tobie i mnie , no i na formę wynagrodzenia za stracony czas Mam nadzieje , ze drogo nie policzysz.... Jeśli masz jakieś konkretne propozycje terminu lub inne warunki to prosze napisz na priva. Mi najlepiej odppowiadają weekendy.