Tuba czy skrzynia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam pytanie bo stoje przed zakupem sprzetu tzn.tuby lub skrzyni blaupunkta (promocja media markt) i nie wiem co bedzie lepiej grało.Nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzetem więc proszę o pomoc.
  
 
Cytat:
2006-06-13 22:53:27, pyzdra777 pisze:
Witam! Mam pytanie bo stoje przed zakupem sprzetu tzn.tuby lub skrzyni blaupunkta (promocja media markt) i nie wiem co bedzie lepiej grało.Nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzetem więc proszę o pomoc.



Każdy Tutaj powie ze... TUBA , a skrzyneczka jak najbardziej... ja przekonalem sie na własnej skórze ze nie warto kupowac tuby... ! Tymbardziej tej blaupunkta GTT itp...
  
 
panowie to zalezy ile macie miejsca przeznaczonego do tego jak ktos ma wiecej to kłądnie tube ja słyszałem jak chodzi tuba mac audio na tylnim siedzeniu efet fajny az go czuć na klatce piersiowej od blaupunta wole hertza lub pioneera proponuje przeysec sprawe na d blaupunktem
  
 
po pierwsze to tak.

skrzynia potrafi zagrac dokladnie, glosno i potrafi niesc bass.

tuby graja glosno i niosa "buczenie", ale z okraglej obudowy nie wykombinujesz nic co schodzi po fotelach, robi wode z mozgu i powoduje ze panienki sa mokre... zdecydowanie bralbym skrzynie.
  
 
odsłuchiwałem kilka tub z wyższej półki i kilka skrzyń wszystkie w granicach 1000 zł i skrzynia powala wszystkie tuby jak dla mnie
  
 
Jeśli chodzi o tubę czy skrzynię to jest jedna podstawowa pojemność tuba zawsze będzie miała większą zajmując mniej miejsca więc co za tym idzie większy VAS i większą skutecznosć w DB zaś bass z niej wolniejszy i bardziej zamulony choć zejdzie nieco niżej niż w skrzyni ja osobiście polecam skrzynki sam mam własnej konstrukcji 48 litrową a w niej głośniczek Clariona 33 cm i oczywiście zamknięta obudowa i gra super przy przy 3/4 mocy w samochodzi tworzy takie ciśnienie że nie da się wytrzymać 134 db więc ja bym był za skrzynią tylko jeśli chcesz długo i głośno pograć to napewno nie blaupunkt