Po zlocie- wspomnienia i komentarze :))) - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzięki wszystkim za wspólną zabawę! Ludzie są fajni, samochody niektóre też . Na pewno będę na następnych zlotach. Dopóki oczywiście Bladzia będzie chciała ...
Kuba po powrocie do domu nie chciał się witać z matką i dziadkami. Był wyraźnie zawiedziony, że to już po zlocie. Pozdrowienia dla wszystkich.


Dopiero po powrocie do domu odsłuchałem wiadomość kogoś ze Słupska ...Umawiał się ze mną za Toruniem i wydaje mi się , że nie dojechał na zlot. Może ktoś wie co się stało. Chłopak się nie przedstawił i nie wiem o kogo chodzi.
  
 
witam
Cytat:

Grzegorz2107 pisze:


Umawiał się ze mną za Toruniem i wydaje mi się , że nie dojechał na zlot. Może ktoś wie co się stało. Chłopak się nie przedstawił i nie wiem o kogo chodzi.




tym kims bylem ja czyli Arek-Espessorki ze sie nie przedstawilem. na zlocie bylem ale tylko w sobote na pare godzin
  
 
Do Arek Espes:
To szkoda , że nie jechaliśmy od Torunia razem, może następnym razem ? Druga szkoda, bo dyplom za najdłuższy rajd dostał Lewar z Gdańska, a ze Słupska trochę chyba dalej ?
  
 
no nic moze nastepnym razem bedzie lepiej

PS. o co chodzi z tym dyplomem??
ja mam jakies 100km do Gdanska hehehe ale to sie nadrobi nastepnym razem
  
 
Cytat:
2003-04-29 08:49:30, Anonymous pisze:
relacje moge napiosdac, ale potrzebuje szczegolowych danych (malej statystki, co, kto, kiedy) - poprzednio tego nie dostalem....
no i kikunastu dni - zleglosci mam strasze w pracy przez ten weekend...

adasco



Adasco materiały to chyba ma Paweł i napewno je udostępni

Arek Paweł ma dyplom dla Ciebie za konkurs więc pisz do niego ... - dyplomy super ...warto
  
 
Gratuluje i zazdroszcze miłej zabawy .
Mnie niestety, mimo wcześniejszych zapowiedzi przyjazdu, zabrakło , za co z góry wszystkich serdecznie przepraszam .
Wystąpiły przeszkody w postaci:
1. Mama pracowała w sobotę (jakieś tam odrabianie) i musiałem ją zawieść i odwieść do i z pracy - kto korzysta z usług PKS ten wie, że firma ta w soboty i niedziele praktycznie nie fuknkcjonuje!
2. Przerosły mnie trochę pewne zaległości.
Krajnik
  
 
Cytat:
2003-04-29 17:51:57 kacper97_Warszawa pisze:


Arek Paweł ma dyplom dla Ciebie za konkurs więc pisz do niego ... - dyplomy super ...warto





sorki ale nie jestem w temacie czyzby mnie cos ominelo???, czyzbym o czyms nie wiedzial?? prosilbym o jakiekolwiek wyjasnienia a do Pawła zaraz napisze
  
 
Słuchajcie -> a Aneta była na tym zlocie?
Miłego poznałem (jest faktycznie miły ), ale co z Anetą (czyżbym zaprzepaścił możliwość przywitania się z Klubowiczką... ).
  
 
Do ArkaEspesa! Już wkrótce się wszystko wyjaśni))
Nie będę Ci mówił zaco dostałeś dyplom , bo niechcę pokręcić a młodego nie ma w domciu
Do Mariuszni- Niestety - Anetey tym razem nie było, ale pewnie jeszcze będzie okazja by ją poznać
Paweł
 
 
Na zlocie nie pojawił się także pewien Łaciaty Pojazd
Jestem zawiedziony

Może na następnym ?





pzdr
CHIO
  
 
chio kawal z ciebie chipsa lobuziaku .Po zdjeciu kapsla okazalo sie ze jedna felga jest od kredensa a druga od samarki .Ale to nic oponki przebute beda na felgi z ladzianki i luzik.Ogolnie rzecz biorac sa spoko i jestem z transakcji zadowolony.Pozdrawiam
  
 


.
1. Dlaczego w Zhiguli fabrycznie robią aż trzy rodzaje felg na raz (te "fasolowate" jak na zdjęciu tego Poldka, te z okrągłymi małymi dziurkami jak Bronto Car i 2104 na zdjęciu, a także robione wyłącznie przez VAZa - zdjęcie czerwonej łady)? Po co trzy na raz rodzaje felg?
2. W poprzednim pkt. napisałem, że czerwona łada ma felgi robione wyłącznie przez VAZ-a. Albowiem te "fasolowate" na zdjęciach poldka i te z małymi otworami robiło jeszcze FSO i FIAT. Czy fakt, że pierwszy typ łady, 2101, był na licencji FIATA, ma wpływ na to, że robią część ład właśnie na felgach wspólnych z FIATEm/FSO?
Aha dodam, że prawie na pewno wiem, że te z małymi otworami to są felgi montowane fabrycznie, bo przecież ta 2104 to zdjęcie z vaz.ru jako nowego samochodu, a zdjęcie Bronto pochodzi z premiery na MIMS. Z resztą te "fasolowe" jakie są na zdjęciu Poldka raczej też fabrycznie robiła łada.
3. Tera do wszystkich którzy mieli właśnie felgi takie jak na zdjęciach Zhiguli 2104 i Zhiguli Bronto Car lub też takie jak na zdjęciu Poldka: czy Wasze łady mają te felgi od nowości, czy po prostu wstawiliście je w czasie eksploatacji, a wcześniej mieliście robione wyłącznie przez VAZ (czyli zdjęcie czerwonej łady)?

Oj, wiem, że mogłem zamotać niektórym w głowach. Sory jeżeli ktoś mnie nie rozumi, bo wiem, że dosyć długi tekst. Ale mimo wszystko proszę o odpowiedź tych, którzy ją znają, a zrozumieli o co mi chodzi. Sory, że komuś mogłem zamieszać i sory za długi post.
Ps. Może i wiem coś o modelach, aczkolwiek wiedzę czerpię tylko z internetu i stąd się dowiedziałem to wszystko. Aczkolwiek nie wiem wszystkiego, zatem pytam o te felgi. W każdym razie w internecie o felgach nic nie było
  
 
Witam..
Miły, w latach 80 tych do początku 90 tych, te felgi z okragłymi otworkami, eksportowano do Polski, do Poldków i PF 125 własnie w ramach kooperacji.., robiono tez chyba te z z 8-mioma fasolowatymi otworkami..., , tez z 5 podłużnymi dziurami pokazały się dopiero chyba przy okazji premiery 2107 i tez były w 2 wersjach, bezdętkowe na eksport i zwykłe...
w starszych modelach 2101, 2103, 2106 , były te z okragłymi otworkami fabrycznie, wcześniej o szer 4,5" , potem poszerzone 5",
wszsystkie one zreszztą były zgodne z normami Fiata, bo do Fiata pochodziła licencja, wiele zresztę elementów, było zgodne z Fiatem, Lancia, Alfa R... , oprócz kół także wielokliny bna kierownicy, elementy hamulców..., mocowanie foteli w starszych modelach, i wiele innych....
  
 
Dzięki Sheriffnt za wyjaśnienie.
Ale czemu aż trzy rodzaje felg na raz?
  
 
Miły, to w ramach różnicy w wyposażeniu...
  
 
Ja rozumię, że różnica w wyposażeniu może być alufelgi i felgi zwykłe. Ale żeby zwykłe felgi też można było dzielić na gorsze i lepsze? W życiu bym nie wpadł, że nawet takie drobiazgi (z mojego punktu widzenia - no chyba że ktoś będzie miał jakiś sensowny argument, to zmienię zdanie) mogą mieć znaczenie w wyposażeniu. W takim razie jaka jest kolejność tych felg pod względem jakości?
  
 
a mi się wydaje że otwory w felgach to tylko pic na wode
komuś sie przyśniło, zgłosił wniosek racjonalizatorski , ktoś to zatwierdził , kasą się podzielili a my dziś mamy zagadkę i felgi z różnymi otworami

a może po prostu nudne było robienie dziur i
zaczeli robić (sobie) jaja kto to dziś wie ......
  
 
a może sensownym argumentem będzie poprawa chłodzenia hamulców...
  
 
Cytat:
2003-05-01 20:23:42, kacper97_Warszawa pisze:
kto to dziś wie ......

Tym bardziej, że dzieje się to u rusków i mało tego w AvtoVAZ-ie, nie?
Cytat:
a może sensownym argumentem będzie poprawa chłodzenia hamulców...


Jak o to chodzi, to chyba sensowny argument. Tylko jeżeli tak by miało być, to mogli robić z takimi, w których chłodzenie hamulców by było najlepsze, a nie trzy różne. Pozdrówka.
  
 
Wybacz Jasiu nie miałem zamiaru Cię oszukać
Oponki jeżdziły u mnie i niespecjalnie zwracałem uwagę na rodzaj felg (obydwie pasowały)

sprzedałem je będąc przekonanym że obie są od Samary




pzdr
CHIO