Głośniki do klapy tylnej (Omega A Caravan)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak sądzicie, czy zamieniając głośniki w w/w Omedze można wstawiac obojętnie jakie (chodzi mi o wymiary i rozmieszczenie otworów mocujących) czy te otwory mocujące to ewenement opla i bez przeróbek się nie obędzie. W tej chwili nie miałem możliwości sprawdzać i dopasowywać głośników na żywo, a z pomiarów wynikają wg mnie rozbieżności. Oczywiście cały czas mówię o głośnikach ze średnicą 16-17cm. Czy ktoś z forumowiczów zmieniał nagłośnienie w swojej Omesi i ma na ten temat jakieś doświadczenia ?
  
 
ja nie montowalem w tylnej klapie glosnikow mam troszke wiekszy w bagazniku ale.. mysle ze powinny pasowac bo chyba kazdy producent trzyma sie standardu a nie widzialem jeszcze glosnikow firmy opel nawet jesli nie spasuja to co za problem przewiercic 4 otwory najwazniejsze ze na glosnik jest seryjny i nie trzeba odpalac boscha jak jestes na kupnie to mysle ze tylko srednice trzeba zmierzyc a reszta sama sie dopasuje
  
 
Ja nie zmieniałem głośników w tylnej klapie ale je naprawiałem, wgniecione siatki i jeden nie miał przejścia ( drut przy cewce się przerwał, jakiś Niemiec zaostro pogrywał), to je naprawiłem.

Jedyne co mi się nie podoba to to, że zamontowanie gośników przez producenta w tylnej klapie to zły pomysł. Wożę w bagażniku dużo róznych przedmiotów i już mam siatki nanowo powgniatane, bo podczas przyśpieszania zawsze coś poleci do tyłu na klapę. Drug mankament polega na tym że jak się ma pusty bagażnik to jeszcze coś słyuchać na tylnej kanapie, ale jak się zapakuje srednio tył to już głośników nie słychać. Brakuje głośników w tylnych drzwiach , mogli też dać gwizdki do nich.

Niedługo coś będe zmnienał bo z przodu jeszcze co kolwiek słychać ale tył jest do kitu.

Czy macie jakieś propozycje zagospodarowania tylnych drzwi pod wzgledem audio?
  
 
ja znalazłem sposób nawet moge go Tobie odsprzedac bo moja oma wedruje na zyletki a co do załadowania to nawet z tym sobie radziły te głosniki. Mają w 16 cm srednicy obok wbudowałem gwizdki i grało jak sie patrzy. Oczywiście miałem 4-kanałowy wzmacniacz i tube ale jak czaami wyjmowałem tube z potrzeby miejsca to tez nieźle było.
pozdrawiam
  
 
Ale miałeś te głośniki w tylnych drzwiach czy w klapie?
  
 
miałem w tylnej klapie bo do drzwi roszkę ciężko je wciśnąc
  
 
Witam,
Mam w tylnej klapie Pioneery zdaje się TS- 1790 i powiem szczerze, że dziury po seryjnych głośnikach (u mnie 40 W) są ogromne ale jakoś udąło mi się je przymocować. Za to teraz ujawniły swą słabość teleskopy od klapy i musze je lada dzie wymienić.
  
 
W tej chwili po wykonaniu pomiarów i stwierdzeniu faktów sądzę, iż otwory na głośniki oryginalne w klapie tylnej są faktycznie jakieś niewymiarowe. Typowe głośniki o srednicy 16,5cm są tam zdecydowane za małe. Jedynym chyba rozsądnym wyjściem będzie wykorzystanie pierścieni dystansowych aby poprawnie zamocować "typowe" głośniki w tych otworach. Z tym, że pierścienie bedą wówczas służyć po prostu jako "podkładki".

[ wiadomość edytowana przez: lutas dnia 2005-08-22 20:52:06 ]
  
 
Odrazu albo jeszcze szybciej zrezygnuj w inwestowaniu w tylne głośniki w klapie.

Wsadź coś do bagażnika i juz nic nie słychać bo są zasłonięte.

Ja zamierzam wstawić jakieś głośniki w tylne drzwi.
  
 
a co sądzicie o możliwościach montażu porządnych głośników w przednich drzwiach ? Tu z kolei problemem jest niemożność założenia głośników o dużej głębokości . Problem "wymiarowy" nadal pozostaje, bo okazuje się głośniki 13 cm są za małe, a 16,5 cm za duże
  
 
Jutro wyślę ci foto jak gościu rozwiązał problem z głębokością i wielkością. he he he
na e-maila

[ wiadomość edytowana przez: Mariosomegos dnia 2005-08-23 21:46:25 ]
  
 
Odkopię trochę wątek
Czy ktoś ma doświadczenie z wkładaniem do tylniej klapy głośników 6x9`` ?? Zostały mi JBL-e z sedana i chciałbym je jakoś wsadzić w klapę, albo może w tylne drzwi ??
Czekam na jakieś sugestie
  
 
Ja wsadziłem standartowe okrągłe 14cm (ofkorse made in Parczew )
Nie bardzo wiem co ci poradzić - miejsca jest sporo i na większe lub dłuższe i na głębokość - tyle że welurowa osłona wewnętrzna klapy tylnej ma już wytłoczone do wycięcia okręgi na 14cm.

Przeciagnięcie przewodów wymaga przetkania najpierw drutu od strony zawiasów przez otwór gdzie idzie zasilanie zamka lub grzania szyby tylnej do góry (przy otwartej klapie) i wyciagięcia go przez wytłoczenia karoserii w klapie.
Idąc w drugą stronę przetykasz przez gumową uszczelkę rurkową i potem w otwór w karoserii budy przy zawiasie.

Żeby wyłapać go od środka trzeba zdemontować listwę plastikową górną środkową

i plastik osłaniający słupek tylny nad lampami

- wszystko jest na zatrzaski więc delikatnie długim wkrętakiem podważaj
Moje głośniki wyglądają tak

Przepraszam za jakość zdjęć ale to prosta kamerka internetowa
Teraz najlepsze: Ja postanowiłem ominąć w prosty sposób problemy z ciągnięciem kabli po podłodze czy tunelu i puściłem.....
górą
Kable dały się wcisnąć wzdłuż podsufitki za uszczelki i plastiki co prawda wymagało to jeszcze zdemontowania plastiku na słupku przednim(3 zatrzaski) i gwizdka na podszybiu ale efekt mnie zadowala.
Potem kabelki za schowkiem i ... do radia.

Efekt: Ktoś już chyba pisał - głośniki w tylnej klapie w Carawanie są porażką. Akustyka budy jest straszna dudni to i pogłosy dziwne daje. Jednyne co jest plusem - pasażerowie na tylnej kanapie coś wyraźnie słyszą a kierowca ma ciszej.