Kopci :/

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ma problem z moim autkiem
bo strasznie kopci na poczatku bylo to tylko przy odpalaniu a potem zaraz sie uspokajalo. teraz potrai kopcic nawet na wolnych obrotach. Przy okazji zaczely falowac obroty czego wczesniej nie bylo.

silnik 20SE

Nie interesuja mnie opinie pod tytulem silnik do remontu albo wymien kable wysokiego napiecia.

Prosze o konkretne odpowiedzi !!
  
 
Niespalone paliwo.
  
 
Podepnę się do tematu
U mnie też kopci, ale staje się to po "dłuższej" jeździe ok 100 km.
Wszystko jest ok a nagle zaczyna strasznie kopcić. Pokopci jakieś 5 min i przestaje. Dodam że przy samej jeździe po mieście tego nie ma. Czy ktoś wie czym jest to spowodowane ??
  
 
Lambada?
  
 
Najpierw sprawdź czy na wszystkich garkach ci pali. Potem lambde
Jeszcze mogą ci lać wtryski. Bo chyba oleju ci nie bierze?
  
 
A na jaki kolor ci kopci ?
  
 
Bez urazy ,ale ten wątek powinien nosić tytuł "Tanie wróżenienie"

A konkretów brak

Pabelo ,a sprawdziłeś co ci rurą wylatuje? wąchałeś? Bo od tego powinieneś zacząć .
Przykładasz coś metalowego , zimnego o dużej powieżchni (ja zawsze używam dużego młota) do rury wydechowej i druga osoba gazuje ,a ty sprawdzasz co zostało na młotku : woda, sadza , olej itd.
Jeżeli tak dalej pójdzie to będzie tu wielki śmietnik ,
pod tytułem "czemu mnie głowa boli - proszę o konkrety"
  
 
Autoseba ma racje Przyczyną kopcenia moze być wiele rzeczy i czynników. Najpierw trzeba napisać co to za rodzaj dymu
Wiesz zazwyczaj jak się odpali samochó do dymek z wydechu leci (żart )
  
 
E, kopci sie na czarno lub w tym odcieniu,
woda na biało, czyli dymi,
olej na niebiesko, czyli dymi,

czyli kopci = niespalone paliwo.

Konkretów brak?
Jak to? Niespalone paliwo to jest konkret przez net.
Dalczego? Któż to wie .....
....pewnie gaz
  
 
obawiam sie ze u mnie wali olejem :/
  
 
Cytat:
2006-07-05 22:39:02, Pabelo pisze:
obawiam sie ze u mnie wali olejem :/


Jak to olej , to dym będzie biały , lub jasno niebieski i będzie śmierdział olejem spalonym i unosił się tuż przy ziemi , lub wzlatywał i spadał na ziemie.
Para wodna zachowuje się trochę inaczej leci do góry i rozpływa się w powietrzu
  
 
Juz po problemie obrocila sie panewka watek mozna zamknac :/
  
 
Witam.
Jak już wcześniej pisałem moja Omesia strasznie kopci na biało po jeżdzie ze stałą prędkością na trasie już po ok. 40 km. Jeżeli zwolnię np. w mieście na światłach. Przy dodawaniu gazu zaczyna przerywać, coś zaczyna klekotać i szaleć na obrotach. Przy czym zaczuna kopcić. Po ok. 5-10 min przestaje i wszystko jest w porządku.
Nie mam pojęcia co to może być. Może Wy wiecie co może być przyczyną ??