3 problemy - zderzaki , progi i błotnik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
mam 3 sprawy
1. Chce wygładzić zderzaki i potrzebuje paru rad. czym najlepiej wypełnić miejsca w których byłe te plastiki czarne ( fota ). chyba szpachlą, ale nie wiem bo nie znam sie na tym
I czy potem musze malować cały zderzak? Prosze o porade tych co już to zrobili.
2. Chce pomalować progi na żółto i wiem ze musze zedrzeć czarny lakier i wygładzić i podkład, ale co zrobić na styku tam gdzie jest już lakier żółty (fota)? są jakieś możliwości, bo chyba nie musze całego auta malować?
3. ktoś mi zajechał w błotnik (fota włśaściwie to nigdy nie wiem czy to błotnik czy nadkole) i nie wiem co z tym zrobić. Myślałem żeby to pomalować tylko nie wiem jak. Czy musze już cały tył malować? jak zrobić zeby nie było widać?

Szukałem na forum ale jakoś nic takiego nie znalazłem. Prosze o rady i dziękuje z góry.
  
 
1. włókno szklane+żywica i dopiero na to szpachla. Przed nałożeniem żywicy musisz dobrze zmatowić zderzak (wręcz go sfatygować) żeby się dobrze trzymała
2. jeśli dobierzesz idealnie lakier, to problemu nie będzie-trzeba to pomalować na tak zwany odkurz i odcięcie zrobić na wysokości tego przetłoczenia tuż nad progiem
3. j.w. z tym, że tutaj będzie sporo polerowania po zrobieniu zaprawki.

Inaczej sprawa się będzie miała, jeśli ten żółty to nie akryl tylko lakier dwuwarstwowy-weż pastę G3 i spróbuj lekko spolerować jakiś kawałek blachy-jeśli się pasta/szmatka nie zabarwi na żółto to masz na samochodzie bazę+klar i postępowanie będzie trochę inne.
  
 
ale co to znaczy na "odkurz"?? Mógłbyś wytłumaczyć bo próbowałem znaleźć na sieci ale nie dałem rady. Aha i czy zderzak musze potym cały malować, bo jak rozumiem żywica i szpachla idą tylko tam gdzie były te plastiki.