Polimerowe tuleje wahaczy

  szukane wyrażenia:   polimerowe  -  tuleje
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wszyscy wiemy, ile seryjne tuleje wytrzymują na naszych równych jak stół drogach

Kolega ilku wspominał kiedyś o firmie, która produkuje polimerowe zamienniki tulei. Tuleje takie są podobno nieporównywalnie wytrzymalsze niż gumowe, zresztą wszystko jest opisane na ich stronie:

www.drm4x4.tornado.one.pl

Firma jest w stanie wytworzyć dowolny element z polimerów, ale muszą mieć wzór. Jeżeli ktoś z Was ma blisko do nich (mieszczą się w Nowym Dworze Wejherowskim), to proszę niech podrzuci im wahacz z tulejami. Przy okazji będzie można zamienić słów kilka z właścicielem.

Koszt takich 4 tulei do przednich wahaczy (2 na każdy) to 150-200zł. Jeżeli będzie wielu chętnych to jest spora szansa lepszej ceny. Dlatego proszę zainteresowanych o wpisywanie się tutaj, żebyśmy mogli złożyć duże zamówienie i załatwić wszystko za 1 zamachem.
 
 
Ale od jakiej omy te tuleje? Bo chyba są różne dla poszególnych modeli.
  
 
Cytat:
2006-07-18 19:55:20, gieroy pisze:
Ale od jakiej omy te tuleje? Bo chyba są różne dla poszególnych modeli.


Gotowych elementów do Omegi nie mają, ale robią dowolne elementy na zamówienie wg wzorca. Najlepiej dać mu wahacz od A i B, wtedy będzie dla wszystkich


[ wiadomość edytowana przez: Immo dnia 2006-07-18 19:58:15 ]
 
 
Witam
Tak jak wspominalem w poprzednim wątku te tuleje są o niebo lepsze od seryjnych. Oczywiście zamawiam zestaw do mojej omy

Co do omegi A to wydaje mi sie że wahacze są identyczne w A i B więc nie będzie problemu. Facetowi trzeba jedynie podrzucic wahacz i oryginalne tuleje. Mozna od razu zapytac czy inne elementy zawieszenia tez zrobi.
pozdrawiam
ILKU
  
 
Jeszcze jedno
Siedze teraz w anglii chwilowo i znalazlem w gazecie adres sklepu ktory zajmuje sie sprzedazą rowniez takich elementow. Mają to do prawie kazdego opla/vauxhalla , niestety nie do omegi
Podaje linka do stronki, jest tam opis tych elementow i ich wlasciwosci:
http://www.venommotorsport.com/shop/index.html
ILKU
  
 
Czuję jakiś mały interesik, może ja zamówię 100 sztuk, a wy będziecie u mnie kupować.
  
 
Ciekawe czy 3000 24v ma pododne do mniejszych wersji silnikowych... bo też bym chciał...
  
 
Cytat:
2006-07-18 21:19:30, Mlody_Omega pisze:
Ciekawe czy 3000 24v ma pododne do mniejszych wersji silnikowych... bo też bym chciał...


Tak ma takie same jak w każdej A , oczywiście B mają inne tuleje wachacza przedniego niż A.
  
 
Mam takie pytanko, z uwagi ze te polimerowe tuleje sa twardsze czy beda one spelnialy swoja role? W sumie nowe ( zwykle ) beda tansze niz remont ukladu kierowniczego. Ale jesli polimerowe sa wporzadku, to ja chetnie zakupilbym taki zestawik
  
 
Też bym sie pisał
  
 
Coś wiadomo z tymi polimerami?
Bo już mnie wku.... jazda na reklamacje. Znowu mi padły cholery jedne
  
 
Siemka
Ja napewno będe je zamawial, jak tylko wroce do polski (20.08.2006) to wysle facetowi ten wahacz i tuleje i zamowie komplet. Oczywiscie jak bedą chetni to zamowie wiecej
Pozdrawiam
ILKU
  
 
Cytat:
2006-07-25 17:51:41, ilku pisze:
Siemka Ja napewno będe je zamawial, jak tylko wroce do polski (20.08.2006) to wysle facetowi ten wahacz i tuleje i zamowie komplet. Oczywiscie jak bedą chetni to zamowie wiecej Pozdrawiam ILKU



bylbym baaardzo chetny, ale to dla mnie nieco za dlugo... do 20 jeszcze prawie 3tyg, pozniej termin wykonania jeszcze kilka tyg, wysylka... a wahacze tak wala, jakby chcialy juz odpasc
niestety chyba omesia nie wytrzyma tyle a szkoda
  
 
Dopisuję się do listy chętnych.
Już nie chce mi się kupować/reklamować następnych tulei.
Chwilowo poratowałem się całymi wahaczami od Mariosa.
Może te polimerowe będą wytrzymalsze.
  
 
Witam,
również się piszę na komplet tulei do omy A 3.0
jestem gotów wymienić wszystkie tuleje metalowo gumowe zawieszenia na polimerowe
  
 
Panowie, mieszkam niedaleko i mógłbym zajrzeć do gości ale trza by wykombinować rysunek techniczny potrzebnych elementów (do A i B) bo ja niestety starych elementów nie mam a rysunki napewno gdzieś ktoś ma. pozdr.mpaolos.
  
 
Mam nadzieję że przeczytaliście opis montażu tych tuleii na stronie producenta. Nie takie hop-siup do wymiany jakby się hopać chciało.
np.
- wypalanie starych silentblocków-coby tulejki odzyskać
- dorabianie/sztukowanie etc....
słowiem druciarstwo pełną gębą - coś w sam raz dla mnie ;p

Krótko mówiąc trza doliczyć koszt długiej robocizny mechanika, który będzie to robił na naszym aucie poraz pierwszy takie sztuczki, no i będzie się uczył.... +tokarz

ale za to ... spokój na 5lat
  
 
witam
Jak napisalem wczesniej mialem takie tuleje w "A" i żadnego wypalania itp nie bylo przy montazu. Montuje sie to normalnie jak zwykle tuleje!
Co do rysunku to wtedy zrobilem nawet kilka ale koleś stwierdzil że woli na "żywo" zobaczyc więc wyslałem mu wahacz i tuleje.
Pozdro
ILKU
  
 
Dopisuje sie do listy chetnych na polimerowe tuleje do omegi B
  
 
witam

ilku daj znać, jak postępy prac nad tulejami i ewentualnie przybliżone ceny

pozdrawiam
eM72