Wymiana rozrządu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam pewien problem. Za kilka dni będę oddawał samochód na wymianę rozrządu (Espero 1.5 DOHC). Części kupuję sam i mam z tym pewien problem.
Przeglądając oferty kompletnych rozrządów widzę różną ilość części
np. w komplecie firmy SKF jest tylko rolka napinacza, pasek i pompa wody.
W innych kompletach są jeszcze inne cuda jak jeszcze koło zębate małe, simering przedni wału, rolka prowadząca.

Które części są obowiązkowe przy wymianie rozrządu?
Zależy mi na dobrych częściach, żeby Esperak nie odmówił współpracy po kilku miesiącach

[ wiadomość edytowana przez: mnichex dnia 2014-12-08 09:46:06 ]
  
 
Wymianie okresowej podlega jedynie pasek. Reszta wedle stanu technicznego, ewentualnie "na zaś". To tak jak przy walniętym docisku sprzęgła większość i tak wymienia całość, żeby nie grzebać w aucie co miesiąc, tylko raz a porządnie.
  
 
Przy wymianie rozrządu wymienilym wszystko co mozna. Czyli rolki, pasek, pompa wody, zimmering wału. Za jednym rozebraniem dopłacić kilka złociszy i mieć spokój.
  
 
Cytat:
2014-12-09 00:07:05, ZeeWolf pisze:
Wymianie okresowej podlega jedynie pasek. Reszta wedle stanu technicznego, ewentualnie "na zaś". To tak jak przy walniętym docisku sprzęgła większość i tak wymienia całość, żeby nie grzebać w aucie co miesiąc, tylko raz a porządnie.



"ewntualnie" ??!
naczytałeś się AutoŚwiata czy jak ??


[b]POMPA WODY [b] to święta rzecz do wymiany w Espero przy tej robocie , a ogólnie to :
Popieram słowa Czarka

Alleluja!
  
 
Też już to gdzieś czytałem.
  
 
jak byście słuchali porad "wuja MAT'a z podróży" to nie wiedzielibyście co to jest pompa wody w 1.5....

Zawsze mówiłem, że trzeba rozp....dolić zaworek zwrotny w korku naczynia wyrównawczego coby w układzie nie było ani grama ciśnienia.... Wówczas to pompa nie obciążona ciśnieniem działa jak ta lala.

I w dupie należy mieć czy latem woda zacznie gotować się przy 100 stC czy 103 stC (w wersji ze sprawnym zaworkiem).

Tym sposobem tylko z opisu "innych uciemiężonych" wiem jak wygląda pompa wody, a espero oddałem na złom (ze sprawną pompą oczywiście) ...bo zgniło