President Harry 2 +Lemm AT1200.Problem pomocy!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.Mam problem, mam taki zestaw presidenta harry2 z ASC i atenke lemm AT1200 szumi, trzaska itd.Szlak człowieka może trafić.Próbowałem regulować radyjkiem squelch itd ale to daje ok 3-4km spokoju a pózniej jest to samo.Niby jest dobrze zestrojona ale to nic nie pomaga.Wspomne że kolega tez ma lemma antenke i to krótsza chyba 90cm nie opamietam jaki model i śmiga mu że hej.Ktos mi może polecić dobra antenke która bedzie dobrze odbierała z tym radyjkiem.Tylko nie jakąś 1,5 długości taka max do 120-130cm.Wspomne że mam magnesówke antenke.Dzieki za odpowiedzi

[ wiadomość edytowana przez: jaszczur26 dnia 2006-07-25 12:35:40 ]

[ wiadomość edytowana przez: jaszczur26 dnia 2006-07-25 14:01:16 ]

[ wiadomość edytowana przez: jaszczur26 dnia 2006-07-25 14:06:57 ]
  
 
Kolego,nie napisałeś kiedy ci szumi i trzaska.Na postoju,czy w czasie jazdy?Być może masz tzw.zimny lut w cewce i dlatego przerywa.Sprawdź radio na innej antenie.Jeśli będzie ok.szukaj uszkodzenia w antenie,kablu i wtyczce.Może jest zwarcie oplotu/ekranu/do przewodu "gorącego".Osobiście od kilkunastu lat używam Lemma AT900 o dług.ok.80 cm i dla mnie w zupełności to wystarczy.Nie haczy przy wjeździe do garażu.Odbiór do 6-8km,nadawanie 4-6km. Powodzenia.
  
 
Szumi i trzaska podczas jazdy!!! Mój kolega ma tez Lemma ale krótszego nie znam dokładnie modelu i wszystko jest ok.
Pożyczałem od niego ten zestawik wieć wiem a z moja antenka szlak mnie trafia dosłownie.
  
 
Cytat:
2006-07-25 13:57:17, jaszczur26 pisze:
Szumi i trzaska podczas jazdy!!! Mój kolega ma tez Lemma ale krótszego nie znam dokładnie modelu i wszystko jest ok. Pożyczałem od niego ten zestawik wieć wiem a z moja antenka szlak mnie trafia dosłownie.

Jeśli mówiąc zestawik,masz na myśli tylko samą antenę bez radia,to znaczy,że uszkodzona jest antena.Sprawdź jeśli wiesz jak kabel i wtyk.Radziłbym również rozkręcić osłonę cewki i sprawdzić lutowanie cewki.Podejrzewam złe"zimne"luty.Nie załamuj się .Nową antenę zawsze zdążysz kupić.
  
 
jesli masz to tylko podczas jazdy tzn zaplon wlaczony a poczas gdy zaplon jest nie zalaczony jest ok to radze ci sprawdzic czy te trzaski nie sa od pompy paliwa lub alternatora u mnie tak bylo
  
 
Antenka kupiona w sklepie jakies 2 tyg temu więc chyba ma jakąś gwarancje.W czwartek jade żeby cos z tym zrobili wymienili albo ja naprawili.Kolega ma Lemma 900 więć chyba na taka wymienie z radyjkiem takim jak moje chodzi bez zarzutu.