31.05-1.06 spocik 4x4? - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Do Konriego -> konnieciu@go2.pl. Jak mozesz, to wyslij tez do mnie na priva.
  
 
no raczej na 15 ( od suki wasz klubowicz z zielonej nivki takie hyba ma ) ostatecznie na 16 tyle ze niewiem czy by nie trzeba było poszezac
  
 
Chyba tylko BFGoodrich i General Grabber - mozna kupic 205. Wezszych chyba nikt nie robi. Ale jak duzo jezdzisz po blocie to mozesz poszukac cos z nalewek Polgoomu i Pneus Ovada (ale na szose to one sie nie nadaja - w blocie sa naprawde niezle).
link -> Opony

Niva '90 by boreg

[ wiadomość edytowana przez: boreg dnia 2003-05-22 17:44:18 ]
  
 
wracając do tematu:
czy mozna już poznać konkretne daty i godziny, no i miejsce w takiej jednopostowej pigułce... bo się trochę pogubiłem.
  
 
Kurna,ale jestem zły
w tej chwili mój wyjazd stoi pod duzym znakiem zapytania.Mimo ze czasu mam full,to gorzej znów z kasą i stanem auta.Jutro wybieram się w ostatnią trase,wracam w poniedziałek i mam do zrobienia:przeguby kulowe i jakies tam drązki,tarcze hamulcowe,przewody hamulcowe,linka ręcznego,dźwignia ręcznego,tył okładziny i mozliwe ze bębny.
Jutro jadę z duszą na ramieniu i wracac będe tak samo.Mam nadzieje szczęsliwe dotrzeć do celu trasy.
dam znac jak wróce co i jak.
Pzdr Grzesiek
p.s.zapomniałem o oleju silnikowym i w skrzyni biegów,płynie hamulcowym,płynie do sprzęgła,filtrach

[ wiadomość edytowana przez: Grzesiek_Bialystok dnia 2003-05-23 23:24:21 ]
  
 
właśnie Panowie czas o tym pomyśleć i zdecydowac gdzie się zbieramy, gdzie jedziemy i na ile dni
Został już tylko tydzień

BOREG i PRZEMEK67 prosze się dogadać co do miejsca.... ja mało się poruszam w okiolicach rzek więc pojade tam gdzie Wy zdecydujecie ......tylko z odległością nie przesadzać
  
 
No wlasnie ... No wlasnie ... A Boreg zamilkl od czwartku. Co prawda nie dzwonilem do niego. Ale mailowo i internetowo jest niedostepny.

Wlasnie.. Wrocilismy czyli ja z Martyna z Ciszycy. Super. Pogoda i plaza super. Jak dostalismy sie na plaze do glownego nurtu? Tobolki wzielismy na plecy, a spodenki podwinelismy ... i tak doszlismy do plazy. Auto zostalo po stronie walu od drogi, to to pierwsze miejsce jak sie 18 maja zatrzymalismy, o ile pamietacie. Hmmm ..., sa slady opon na piasku w miejscu gdzie bylismy dzisiaj. Ja proponuje odpuscic Narew czy Bug na przyszly weekend i pojechac na Ciszyce. Ale jednoczesnie zmienic koncepcje wyboru miejsca biwakowego z "zielonej trawki" na plaze przy glownym nurcie. Jest zdecydowanie lepiej (duza przestrzen, czysty piach, brak robali i im podobnych latajacych). Czekam na Wasze uwagi.

Pozdrawiam,
Przemek

PS.1. A przypadkowo zapoznalem ludzi ze sklepu samochodowego na Kruczej, ktorzy jezdza na Ciszycy autami terenowymi. Polecali rowniez teren za Lomiankami w lewo z nurtem rzeki, ale tamtych rejonow nie znam.

PS.2. Zlowilem tez mala rybke dzisiaj.
 
 
Weekend spedzilem z dala od netu, koniec tygodnia bylem "zarobiony" i zaganiany, wiec sie nie odzywalem. Zgadzam sie z Przemkiem, Ciszyca to doskonaly pomysl, blisko zielono i zero problemow z dojazdem dla nie Nivek. W razie zlej pogody mozna zwinac sie na noc, przy ladnej mozna posiedziec przy maslance i pogadac. Bedziemy w wiekszej grupie to bedzie mozna spokojnie pogadac o dluzszych wyjazdach.
  
 
Czy można się dołączyć do Was (ale w sobotę od rana, bo w piątek nie mogę)?
  
 
Msriusznia, co za glupie pytanie. OCZWISCIE, nie tylko mozesz, ale nawet powinienes. do Ciszycy mozesz nawet dojechac rowerem.
  
 
Przyjadę raczej ŁADnĄ Łaciatą Niwką, bo ją wreszcie sholowałem do Wawki Tratatataaaa
Ale w terenie, to będę ją musiał oszczędzać, bo mam parę rzeczy do zrobienia i raczej ich nie zdążę zroboić przed łykendem.

Aha -> i potrzebuję pilnie 1 szt. felgi 15" na zapas (pasującej do Niwki), i jakby ktoś mógł mi pomóc coś wymyśleć (lub zrobić ), aby akumulator mi nie tańczył po całej komorze
silnika
  
 
Mariusznia wreszcie! Gdzie stoi to twoje cudo, to zrobimy nadzwyczajny spot, aby to obejrzec i poznac twoje problemy. Felgi 15" szukam niestety tez juz od dawna, jak sa w necie to w kompletach z oponami za jakas astronomiczna kase. Podobno jest jakis sklep w Warce, mam w tym tygodniu troche czasu, moze podjade na jakas wycieczke. Co do akumulatora, to sie cos wymysli.
  
 
Mam toto na Ursynowie na parkingu (tez pod ziemią, coby deszczyk na nią nie padał).
Jak zacząłem czytać o planach spotkania 4x4, mając dodatkowo w perspektywie trochę prac mechanicznych przy Niwce (i problemy z powodu miejsca przebywania ŁADnej -> różnego od właściciela), to wsiadłem i przyjechałem.
Nie powiem było ciężko (cóż - człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do luksusu...); taka klimatyzacja w samochodzie to jeden z najwspanialszych pomysłów w dziejach motoryzacji, którego niestety w Niwce brak. Było głośno, gorąco i organoleptycznie wyczuwałem, że silnik ma olej do smarowania. Ale wytrzymałem; jestem twarda sztuka (walkman na uszy i jazda) .
Jakbyś znalazł gdzieś te felgi -> daj znać.
Ja niestety będę w tyg. wracał do domu ok. godz. 19.30/20.00, więc jeśliby ktoś miał chęć spotkać się wieczorkiem -> jesdem do dyspozycji . Jak nie -> mam nadzieję, że uda mi się zawitac na zlocik 4x4.
Niwkę potrzymam w Wawie gdzieś ok. 1 m-ca; potem odtransportuję ją z powrotem do P-nia (chyba, że się coś zmieni, kto wie...).
  
 
Mariusznia dluzsza podroz Niva zawsze pozostawia niezatarte wrazenia . Ale majac samochod z klima (pomijajac klotnie co do jej nastawienia i bolace gardla, zapalenia oskrzeli itp. spowodowane nia ), najprzyjemniejsze wrazenie robi na mnie jazda Nivka z otwartymi na full oknami i lokciem wystawionym na zewnatrz. A jak juz mozna zjechac z asfaltu tu robi sie juz bosko - reduktor i rura . I to jest dopiero jazda. A poza tym Nivka ma ten plus, ze zawsze (choc czasami z przygodami ), dojechala tam gdzie miala
  
 
Cytat:
Przyjadę raczej ŁADnĄ Łaciatą Niwką, bo ją wreszcie sholowałem do Wawki



NIEWIARYGODNE!!!!!!!!!!!!!!

Nareszcie kolega sympatyczny poszedł po rozum do głowy... i po ładę do Poznania
  
 
...acz prawdziwe .

Boreg -> gdzie serwisujesz swojego bolida -> chciałbym wymienić na początek te krzyżaki przy wale, bo mi jakoś tak się zdaje, że tam mam luzy. Januszewski chce 120,- PLN (robocizna, ze zniżką - pewno z 2 zł - dla członków Klubu), a w Poznaniu zrobiłbym to za 40,- PLN (ale nie będę wracał ). Qrczę - stolyca...
Aha -> a od tego łokcia za szybą, to mnie potem "kręci w szyi", znaczy starość nie radość; reumatyzm, artretyzm i skleroza w jednym -> mnie już tylko klima(kterium) chyba zostało.
A -> i noga mnie boli od tego trzymania w niewygodnej pozycji pedału gazu; jakiś klocek chyba trzeba podkładać, czy cooo... AutoWaz jako opcję powinien dodawać murzyna z (Santa)CruzControl lub innego specjalistę od ergonomii (nie ma co -> Oni są w tym - ergonomii - dobrzy; studiowali toto na Madagaskarze )
  
 
Serwisuje z Warszawie w Zielonce tel. 7810068. Zadzwon, moze bedzie taniej, ceny w Warszawce ostatnio podskoczyly, czasci zamienne tez, co dostawa to drozsze.
Co do okien to od klimatyzacji boli mnie zawsze gardlo . Coz, rozne sa gusta i przyzwyczajenia... , a co do pedalu gazu - jak wsiadam do opla to mnie szlag trafia - malo miejsca i nie mozna sobie wygodnie nogi postawic . Ergonomia Lady bardzo mi odpowiada . Choc klima w taki upal ... ...jednak jest cool .
  
 
Panowie, konkretnie: gdzie i kiedy i o której się spotykamy? bo mniemam że wyjeżdżamy razem...
  
 
Moja propozycja -> Ciszyca.
Terminy -> Sobota 10 rano. Szosa na Konstancin przy skrecie do Powsina (tam gdzie poprzednio - widac na zdjeciach).
Czekam na uwagi innych.
  
 
jestem za. nie wiem gdzie, ale zabiorę się z Kacprem i w na krzyżówce w Powsinie się na pewno znajdziemy. Ciszyca, jeśłi dojadę na miejsce biwaku samarą, odpowiada mi. godzina też.