31.05-1.06 spocik 4x4? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
GORĄCE BRAWA !!!
Właśnie ściągnąłem zdjęcia i filmiki od Kacpra97 z Waszego spociku - są poprostu super - oby więcej takich spocików .
Zaraz zaczne je wrzucać na stronkę
  
 
Grilla ja przywioze, spokojnie. Mam taki "samochodowy" i juz wielu glodnych sie na nim wyzywilo.

Ale powiem o dwoch sprawach, ktore mnie nurtuja.
1. Obecnie zaplanowane miejsce spotkania
2. Alternatywne miejsce spotkania

Ad1. Moim zdaniem sa zalety tej "zielonej trawki", ktora odkrylismy w niedziele, tj. latwosc dostepu i bliskosc do wawy. Ale przynajmniej ja nie czulbym sie tam naprawde na off-ie. Co proponowalbym w zamian? Zaproponowalbym to miejsce, ale przesuniete do rzeki, czyli do glownego nurtu. Mysle tutaj o tym odcinku po pokonaniu strugi wody, ktorego nie przejechalismy a przeslismy na piechote. Dlaczego, to proponuje? Tam jest plaski teren, duzo miejsca, czysty wislany piasek. Spokojnie mozna rozstawic namioty, jezeli ktos bedzie chcial nocowac zrobic ognisko, etc ... Jezeli nie zdecydujemy sie pojechac po piasku Nivami (tak jak w niedziele), to auta moga spokojnie zostac na tym brzegu. Co z pozostalami autami? Zostalyby wtedy za walem i pieszo nalezaloby sie zaudac na proponowane miejsce przeze mnie.

Ad2. Nadal podoba mi sie pomysl Nowogrodka i poznania Narwi. Dlaczego? Wisle znamy, poza tym jezeli myslimy o tym miejscu opisanym przeze mnie, to jednak sa problemy logistyczne. Narew jest do poznania i odkrycia ... Sam znam miejsca i na Narwi i Bugu, gdzie spokojnie dojada tez i osobowe auta.

Moje propozycje sa jedynie pod dyskusje. Troche mieszam, ale ... . Pewnie mi wybaczycie. ...

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Wisła to dla mnie za daleko,w tej chwili szukamy dobrej miejscówki w okolicach Nowogrodu nad Narwią
Pzdr Grzesiek
  
 
Przemek, przybliz te miejsca nad Narwia i Bugiem. Chetnie jezdze w tamte strony ale:
- trzeba sie zastanowic, aby nie bylo zbyt daleko (100-150 km), bo wiekszosc czasu spedzimy na dojezdzie do miejsca zbiorki.
- w ciekawszych miejscach sa parki krajobrazowe i moga nas pogonic, jak bedziemy je rozjezdzac wieksza iloscia samochodow.
- brzegi kolo Warszawy sa przewaznie plaskie i malo jest fajnych wysepek i zakatkow do pojezdzenia.
Mysle, ze spot zrobmy pod Ciszyca, to miejsce ma duzo zalet, a nad Narew i Bug zrobmy "wyprawe odkrywcza" w innym terminie, dla tych co beda chcieli zaryzykowac wypad w nieznane. Jezeli znajdziemy ciekawe miejsca, to moze wreszcie uda sie zrobic mapke miejsc, gdzie mozna pojezdzic w terenie. A do "prawdziwego" terenu nasze Nivki trzeba jeszcze troche wyposarzyc i przygotowac (sam bede dzisiaj wylewal wode z akwarium w reflektorach , i zatanawial sie, jak je uszczelnic).
Mysle, ze pozostali chetni dolacza sie do debaty...
  
 
Myśle ze:
1.mozna by sie skontaktowac z nadleśnictwem w Nowogrodzie
Leśnictwo Nowogród
2.jest cos takiego co sie nazywa hotel"Zbyszko",jednak ceny są zaporowe,ale może jakiś teren do noclegu w okolicach tego hotelu by sie znalazł.
Hotel zbyszko
Myślę że najlepiej zadzwonic do leśniczego i z nim pogadać w tej sprawie.Moze jest jakies pole namiotowe lub kemping.On będzie wiedział najlepiej
Nadleśniczy tel. 217-55-83 w. 15
Zastępca Nadleśniczego 217-55-83 w.12
kierunkowy do łomzynskiego to 0-86 chyba
pzdr Grzesiek
  
 
Panowie Żniwiarze, prosze pamiętać że miejsce noclegu powinno być w takim miejscu, abyśmy w naszych ładnych nieterenowych autkach mogli tam w miarę mormalnie dojechać i założyć obozowisko w czasie gdy Wy będziecie uprawiać pole
Poza tym miejsce spotkania jest mi obojętne byle zabawa była cool.
  
 
Czy tem wasz spocik w Nowogrodzie to nie jest czasem w miejscu gdzie Pisa wpada do Narwi????
To piękne miejsce - może bym się tak z konradem wybrał????
 
 
No niestety Konrad ma wtedy zajecia. A szkoda bo można by parę spraw omówic " na żywo"co ( moi zdaniem) jest rozwiązniem lepszym niz forum))).Szkoda rowniez dlatego ,ze strasznie lubie tamto miejsce....
paweł
 
 
Borqu,

Jezeli chodzi o miejsca na Bugu i Narwi w odleglosci do 100 km od Wawy, to jest ich sporo. Na przyklad na Bugu patrzac od jego ujscia do Narwi (Arciechow, Kania Polska, Zalubice) do Kamienczyka (za Wyszkowem). Mysle, ze i tak nalezaloby sie spotkac i siasc z mapa w reku i przedyskutowac.

Pozdrawiam,
Przemek

PS. Zdjecia Kacpra sa super. I filmy tez. My podeslemy swoje w tym tygodniu.
 
 
Znam te miejsca dosyc dobrze, malo jest tam miejsc do biwakowania, malo tez "piasku" i "blotka". Trzeba by pojechac gdzies za ujscie Bugu do Narwi i tam poszukac. Ale dojazdy do wody sa tam mniej ciekawe, no i niema takich plaz jak na nadwislanskich lachach. Ale mozemy sie spotkac jak najbardziej i przedyskutowac te propzycje.
  
 
No wlasnie, tylko i wylacznie za ujsciem Bugu do Narwi w strone Kamienczyka. tak o tym myslalem, a odleglosc z Wawy do Kamienczyka, to przeciez 100 km. Ale jakie widoki na zakolach rzeki...

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Brzeg Narwi jest tez ciekawy, jest tam sporo wysepek i zakoli - tylko nie wiem, jaki jest dojazd do brzegu bo ogladalem je z wody.
  
 
hej gdzie by ten spocik był??? osobiscie zapraszam w beskidy mam pytanko czy jezdzicie cos w terenie ? aha mam zapytanie do władcicieli nivek poradzcie jakies gumy wieksze niz standardowe tylko ze by weszły po drobnych modyfikacja ch (nie po wycieciu całych błotników ) prosze o wskazówki jakis firm adresy itp oczywiscie mam na mysli opony mt
z góry dzieki
  
 
Spocik byl pod Konstancinem, w terenie dopiero zaczynamy. Do Nivek wchodza prawie bez przeróbek (troche trzeba ja podniesc) 205/75 R15. Jak widac na zdjeciach , chowaja sie bez problemu w nadkola.
  
 
Ja bylem na "nocy" wedkarskiej w tamtym roku przy Kamienczyku. Dojazd z Wawy banalny (100 km), droga do rzeki Bug prosta (jechalem wtedy autem osobowym), duzy teren, nawet bardzo duzy na kazda "dzialalnosc gospodarcza" , w tym i na biwak z namiotami i ogniskiem, co tez uczynilismy wtedy. Spokoj i cisza. Malo ludzi. Jedyny inny singiel wedkarski siedzial w odleglosci okolo kilometra od nas. Brzeg na ktorym siedzielismy byl lewy patrzac od strony biegu rzeki. Stromy i spadzisty, ale jest dojcie bezposrednie do wody. Brzeg po drugiej stronie zupelnie inaczej wyglada. Duzo piasku i plaze. Tyle komentarza.

Obejrzalem zdjecia przeslane przez Borqa. Fajne. Super fajne. My bedziemy miec swoje wywolane w srode. Ciekaw jestem jak wyszly. Eee. ..., z tych moich nerwow mogly nie powychodzic , ale zobaczymy. .

Pozdrawiam,
Przemek Motorowka ...

PS> No wlasnie, tez chyba zastanowie sie nad zmiana swoich opon na szersze. (to po doswiadczeniach piaskowych). Jak ja nie cierpie piasku ... . Mam zalozone 175/80 16 R (oryginalne z fabryki), ale moze sa jedynie dobre na bloto? Dzisiaj szukalem opony szerszej na feldze 16, ale wszedzie gdzie dzwonilem budzilo to zdziwienie. Czy mam zmienic felge na 15? Poradzcie.

 
 
czesc.
szersza opona na feldze 16'' moze uszkodzic blotnik i zmniejszy skret. fekgi 15'' i tu masz pole do popisu opony od 195/80 pozostale 205 ,215,225 /75 .
  
 
Przemku przejrzyj najpierw oferte opon, wybierz takie jakie ci odpowiadaja, i do tego dobierzesz felgi 16" albo 15". Do 15" jest wiekszy wybor opon i mozesz zastosowac szersze. Wg mnie pasuja opony tylko 205/75 R15, szersze moga obcierac przy wykrzyzu (zobacz moje zdjecie w piachu - opona weszla na styk, jakby byla szersza to pocielaby sie o nadkole). Felgi 15" - Tarpan Honker, Samurai, Vitara mozna kupic uzywane i wypiaskowac wyjdzie najtaniej. Opony na piach - chyba tylko bieznikowane (np. krajowe Pneusy Owada lub podobne), nowki dobrej klasy sa bardzo drogie. Najlepiej miec dwa komplety - jedne na trase i lekki teren i drugie na piach i bloto, bo blotne sa miekkie i szybko scieraja sie na szosie, poza tym przy hamowaniu szybko wpadaja w poslizg.
  
 
tak szczerze mówiac to na szerokosci specjalnie mi niezależy ( to zanczy mojemu kuzynowi włascicielowi nivki ) bo z doswiadczenia wiem ze na górskie obslizgłe drózki najlesze są wąskie terenowe gumy zapewniam was ze wielu posiadaczy monstualnych wranglerów nieraz polegnie a niva przejedzie!!! cała zecz polega na tym ze by podniesc ją kazdy centymetr przeswitu7 to sukces w ternie a na samym zawieszeniu lift nivki jest trudny choc wykonalny
a czy macie konkretna marke oponki któta była by wieksz niz seria?? jak tak to prosze dajcie znac bo strasz na lipa jest nigdzie niema wszyscy krzywo patszą ...
  
 
Na jakie felgi - 15" czy 16"?
  
 
Aha, mam juz swoje zdjecia z naszego wyjazdu w teren 18 maja. Jutro je zeskanuje. Do kogo mam je przeslac (zeskanowane) i na jaki adres mailowy?


Pozdrawiam,
Przemek