Nawiew na przednią szybę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Kolegów
Posiadam PN Atu '99 i koreański wynalazek od przewietrzania wnętrza odmówił współpracy. Nie mam nawiewu na przednią szybę.
Wszystkie inne działają a ten w sumie najważniejszy nie.
Pomocy bo mnie rano krew zalewa
  
 
A pozostale wszystkie dzialaja ? Bo jesli tak to tylko podcisnienie na klape z przelacznika regulacji nawiewów, ewentualnie mechaniczna blokada regulacji.Zobacz pod deska po prawej stronie pod kierownica co sie dzieje jak przelaczasz.
  
 
Cytat:
2005-05-09 18:20:42, Martini81 pisze:
Witam Kolegów Posiadam PN Atu '99 i koreański wynalazek od przewietrzania wnętrza odmówił współpracy. Nie mam nawiewu na przednią szybę. Wszystkie inne działają a ten w sumie najważniejszy nie. Pomocy bo mnie rano krew zalewa



Białego na was trzeba "CO WIECIE O WYSZUKIWARCE"

W ubiegłym roku miałem to samo i odpowiedź dostałem na forum więc powinieneś najpierw poszukać w archwum.

Po lewej stronie mobiletta trzeba głowę wsadzić pod deskę i zobaczysz co Ci spadło z zaczepu bo to biała plastykowa pierdułka. poprawiasz i za sekundę masz już nawiew .
  
 
Cytat:
2005-05-09 22:02:17, JerryP pisze:
Białego na was trzeba "CO WIECIE O WYSZUKIWARCE" W ubiegłym roku miałem to samo i odpowiedź dostałem na forum więc powinieneś najpierw poszukać w archwum. Po lewej stronie mobiletta trzeba głowę wsadzić pod deskę i zobaczysz co Ci spadło z zaczepu bo to biała plastykowa pierdułka. poprawiasz i za sekundę masz już nawiew .



Biała pierdułka jak spadnie to nie domyka klapy i nie ma grzania na szybe albo grzeje nie rowno, ale dmucha napewno.Wiec nie strasz BIAŁYM i czytaj uwaznie wyszukiwarko
  
 
Ej co znaczy nie strasz BIAŁYM - hę? Kolega napisał poszukaj na forum! Wyszukiwarka się kłania.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
2005-05-10 15:25:41, BIAŁY pisze:
Ej co znaczy nie strasz BIAŁYM - hę? Kolega napisał poszukaj na forum! Wyszukiwarka się kłania.



A i oto BIAŁY !!!! Wyrwalem zdanie z kontekstu i rzeczywiscie wyszło grożnie nie mialem nic złego na mysli tylko chcialem pomoc i mysle ze kolega JerryP nie odebral tego obrazliwie.
  
 
Luuuzik

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
Po lewej stronie mobiletta trzeba głowę wsadzić pod deskę i zobaczysz co Ci spadło z zaczepu bo to biała plastykowa pierdułka. poprawiasz i za sekundę masz już nawiew .



A po kolejnym wyboju znowu nie masz.... Znam ten bol. Jak sie zrobi odpowiednia temperatura to sprobuje cos z tym zrobic.
  
 
Cytat:
2005-05-10 18:06:48, MichalSW pisze:
A po kolejnym wyboju znowu nie masz.... Znam ten bol. Jak sie zrobi odpowiednia temperatura to sprobuje cos z tym zrobic.



Ja zbierałem się do tego jak pies do jeża ale deszcze i parowanie szyby mnie do tego zmusiły żeby łe wsadzić pod deskę i zamocować to co trzeba a teraz mam spokój. Trzeba tylko dobrze to ustrojstwo zamocować i będzie OK.

Obrazę i odrazę to czuję do rządu że coraz mniej zarabiam a FSO AK jest dla mnie wypoczynkiem psychicznym .
  
 
U mnie te pręciki się tak odkształciły, że ledwo się trzymają w prowadnicach. Jaka jest średnica tego bolca, który wchodzi w prowadnicę? Bo zastanawiam się czy nie dałoby się w tego trzpienia wkręcić zwykłego wkręta i jego łbem zapobiec wypadaniu.
  
 
Aha !
Ja szukałem tego ustrojstwa po stronie pasażera (szedłem po wężykach) i w pewnym momencie ginęły
Dobra zobaczę wieczorem o co chodzi. I będę szukał teraz pod kierownicą a nie za schowkiem...

BTW wyszukiwarka tego nie znalazła. jest to założony mój pierwszy post i decyzja było poprzedzona długimi poszukiwaniami
Do wielu rzeczy z którymi miałem problem znalazłem rozwiązanie na forum nie wstawiając nowego wątku.
  
 
Cytat:
2005-05-11 15:56:11, Martini81 pisze:
Aha ! Ja szukałem tego ustrojstwa po stronie pasażera (szedłem po wężykach) i w pewnym momencie ginęły Dobra zobaczę wieczorem o co chodzi. I będę szukał teraz pod kierownicą a nie za schowkiem... BTW wyszukiwarka tego nie znalazła. jest to założony mój pierwszy post i decyzja było poprzedzona długimi poszukiwaniami Do wielu rzeczy z którymi miałem problem znalazłem rozwiązanie na forum nie wstawiając nowego wątku.



Dlatego to potraktowałem żartobliwie bo sam mam często kłopot ze znalezieniem wątku o którym wiem że był .
Moja regulacja tylko raz nawaliła i po naprawie chodzi jak zegarek więc nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale głowę wkładaj po stronie kierownicy.
  
 
Niestety wszystko wygląda w porządku bolce śmigają po prowadnicach a smarek jeszcze fabryczny. Efekt jest taki że jak włączę nawiew na tylko na szybę to mi się cały układ przwietrzania blokuje...łłłeeeeee
  
 
popatrz dobrze jak uklad pracuje przełączajac gałkę a na pewno zrobisz to w minute.
  
 
Albo pozostaje kwestia podcisnienia, to juz bylo opisane niedawno.
  
 
5* to ja już nie wiem wg mnie ten posrany mechanizm działa prawidłowo te dzyndzle poruszają się w podłużnych otworach na całej długości zarówno jeden jak i drugi.
Podciśnienie ? Ssie ta maleńka rurka od kolektora aż miło.
Popier****ne koreńskie wynalazki

Może będzie ktoś chętny "po przejściach" aby mi to naprawił mi wystarczy popatrzeć i już będę wiedział oczywiście za duuuże piwko
  
 
Cytat:
2005-05-30 15:23:18, Martini81 pisze:
Podciśnienie ? Ssie ta maleńka rurka od kolektora aż miło. Popier****ne koreńskie wynalazki Może będzie ktoś chętny "po przejściach" aby mi to naprawił mi wystarczy popatrzeć i już będę wiedział oczywiście za duuuże piwko



Ruka to ssie bo kolektor ciągnie, ale kulka moze nie trzymac i bedzie taki objaw jak cie wk...... na Koreańców
  
 
Ale ja sprawdzałem tę rurkę która idzie do przełączników na konsoli centralnej
  
 
Witam
Mam pytanie czy ktoś już mocował te białe bolce w prowadnicach
tak żeby nie wyskakiwały . Bo nawiew na szybę jest sterowany siłownikiem górnym koło kolumny kierownicy i całyczas wyskakują .
Pozdrawiam
  
 
Właśnie na zlocie u Martiniego wkładałem z pięć razy ten bolec do cięgna od przedniej szyby i po kilku ruchach przełącznika wypada. Trzeba bo czymś ścisnąć bo ten biały plastik tak się odkształcił że zawsze wypadnie (ale musi mieć zapewnioną możliwość przesuwania). Albo pozostawić w pozycji otwarcia na szybę .

U mnie po jednorazowej naprawie działa bez problemów.