Ciekawa wersja Fiata 126p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Zakładam nowy temat mozliwe że jest już taki , ale nie znalazłem. Jestem miłośnikiem PF 125 i od kilku lat szukam takiego z początku produkcji w bdb stanie. Jednak los sprawił, ze całkiem niedawno natrafiłem na inny ciekawy kąsem, mianowicie bardzo ciekawą wersje PF 126p. Samochód jest w bdb stanie, pochodzi z roku pańskiego 1979(według sąsiada właściciela), ale co mnie najbardziej nurtuje ma w środku duzo różnych wskaźników (nie wiem do czego zaglądałem przez szybę). Ponadto chromowane zderzaki z czarnymi kłami i rogami oraz odstające klosze tylnych lamp ze światłem cofania, wycieraczka na tylnej podgrzewanej szybie itp. Proszę o porade, co to za wersja. Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-08-10 13:06:48 ]
[ powód edycji: zasady pisania na forum! ]
  
 
Nie chcą mi sie zdjęcia wyświetlić, więc podaje link do imageshacka. FOTO1- http://img362.imageshack.us/my.php?image=dsc03429ug4.jpg
FOTO2- http://img141.imageshack.us/my.php?image=dsc03427dm6.jpg
FOTO3- http://img260.imageshack.us/my.php?image=dsc03430co4.jpg
  
 
To w sumie temat na forum F&F, ale mamy u siebie Danonka ktory moze cos ciekawego powie w tym temacie.

Fotki:







Mi to wyglada na "tuning z epoki"



[ wiadomość edytowana przez: BolimA dnia 2006-08-09 23:36:35 ]
  
 
Większość "z epoki" część chyba nawet młodsza
Fajna podnoszona razem z klapą wycieraczka

[ wiadomość edytowana przez: KinioPP dnia 2006-08-09 23:38:09 ]
  
 
Klosze są od wersji Bambino, ktora byla przeznaczona na rynki zachodnie. Nakładki na zderzaki za jak mi sie wydaje produkcji rzemiesliniczej. W owym czasie wersja Bambino miała szerokie listwy na drzwiach + plastikowe zderzaki.
Wycieraczka tylnej szyby to samoroba.
  
 
Maluch z dużą dawką tuningu z epoki
Proponuję np. Forum Polskiej Motoryzacji lub jak napisano F&F
  
 
Aż sie nie chce wierzyć że tuning , wygląda jak fabryczne. Ale co do zderzaków to są one według mnie oryginalne, wyglądają ślicznie , a jeśli chodzi o wycieraczke to miałem obawy że to samoróba, bo brakuje jednej z przodu . A kołpaki to fiat 500?

[ wiadomość edytowana przez: Batman_WLKP dnia 2006-08-10 00:01:35 ]
  
 
Na Szanajcy stoi Lanos, który wygląda podobnie jak ten maluch. Muszę mu zrobić zdjęcie - zrobiony jest dosłownie w takim stylu jak ten maluszek. Dodatkowo ma miliony odbojników, odblasków i innych dupereli. Właścicielem jest gość na oko po 60-ce. Ale jak widać jest młody duchem - ostatnio zaskoczył mnie na Jagiellońskiej - wystartował na światłach z dojazdówki i tak dał w palnik, że zniknął mi momentalnie z horyzontu. Pałował aż do odcinki na trzech pierwszych biegach - bankowo
  
 
Hehe a Lanos też ma plejboje na lusterkach Właściciel tego maliuszka jest też koło 60 - eh taki wiek
  
 
A tak w ogóle to bardzo podobnym maluszkiem do niedawna jeździł El_comendanto
  
 
Cytat:
2006-08-09 23:50:20, Batman_WLKP pisze:
Aż sie nie chce wierzyć że tuning , wygląda jak fabryczne (...)

No to Uwierz chłopaku! Po prostu dobrych rzemieślników mieliśmy, plastikowe końcówki na zderzaki rzeczywiście się trafiały ale nie takie. Te akurat (wraz z "kłami") są jednymi z brzydszych. Kołpaki to też rzemiosło, co do tylnej wycieraczki - o takiej przeróbce był nawet artykuł w którymś "Motor'ze" sprzed wielu lat.
Jest to zatem wersja: Tuning-samoróbex.
  
 
Cytat:
2006-08-09 23:40:01, goldrs pisze:
Klosze są od wersji Bambino,


Nie prawda.
Klosze są od wersji Brown.





Ten Maluch to żadna fabryczna wersja, karoseria wygląda na końcówke lat '70, klosze są z wersji Brown, wycieraczka samoróba, kły, kołpaki i inne wynalazki są podokładane.
Ogólnie to mnie się podoba taki PRL'owski choinkowy styl, dołożyłbym jeszcze jakieś halogeny


P.S.
"ale mamy u siebie Danonka ktory moze cos ciekawego powie w tym temacie"

Nie tylko Danonka...


[ wiadomość edytowana przez: Koval_stm dnia 2006-08-10 10:47:37 ]
  
 
Mikry nie byłbym taki pewien że kołpaki to "rzemiosło" bo za radą Balcerka przeglądałem stronę F&F i tam takie kołpaki widniały na kilku galeriach
  
 
To jest na 100% rzemiosło - zaufaj człowiekowi, który żyl w tamtych czasach.
  
 
Rzemiosło, ale najpiękniejsze kołpaki PRLu. Sąsiad miał takie też na brązowym 126p...
  
 
Batman, nie dorabiaj ideologii. Jakbys mial tyle lat co ja to pamietalbys, ze jezdzilo mnostwo Fiatow z takimi rzemieslniczymi ozdobkami. kupowalo sie je w Warszawie przy Hali Marymonckiej w pawilonach lub w pawilonach przy Marszalkowskiej. To taki owczesny festyn.
  
 
Kurcze ja tu myślałem, że jakiegoś pikapa żesz wygrzebał bombla albo chociaż kąąąbi
No właśnie nie tylko danonka mamy w klubie i już wszystko o nim specyjaliści powiedzieli co powiedzieć mieli. Dodam tylko, że były rzemieślnicze wycieraczki na tylnią szybę, montowana taka była w podszybiu Nie moge znaleźć tylko zdięć.
A co do świateł tylnich to niestety pudło bo to żadne bambino, żaden brołn czy red, tylko również polskie rzemiosło. Zanim fabryka wypuszczała seryjnie te lampki, były robione przez polskich prywaciarzy.
Oj o maluchach to możemy sobie na zlocie pogadać, bo też furjaty będą
  
 
Cytat:
2006-08-10 10:40:09, Koval_stm pisze:
Nie prawda. Klosze są od wersji Brown. Ten Maluch to żadna fabryczna wersja, karoseria wygląda na końcówke lat '70, klosze są z wersji Brown,


Zgadza się ze od wersji eksportowej ?
Nie widziałes chyba odminy Bambino.
  
 
Że przytoczę tekst z serialu "Droga": Pan to się znasz na maszynach... ale do szycia!


Wszystkie z odpowiedzi to "pudło".
Tylne lampy ze wstecznym stworzyli Włosi Zadebiutowały one we włoskich jeszcze wersjach Black/Silver. Z ziemi włoskiej do Polski przywędrowały wraz przekazaniem wyłaczności na produkcję 126p i trafiły do przytoczonej tu edycji Red/Brown, po czym zdaje się trafiały również do Bambino.

Jak by to Adamus napisał:
Pozdrawiam.
  
 
[quote]
2006-08-10 19:09
Te lampy były zakładane w BAMBINO PERSONAL 2 I 4 potem w polskich wersjach RED WHITE BROWN.W Polsce robione były w Bydgoszczy.