Kolektor dolotowy pod Webery dcoe/ Solex`y/dellorto

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie.

Nie wiecie gdzie cos takiego dorobic w Polsce?
Może mozna kupić juz gotowe?

Znacie ceny?

Pozdr,
  
 
np w zakładzie gdzie robią szlif silników , ale musisz trafić na chłopaków co są w temacie.U mnie np koszt około 200-250 do malucha.Ale tak dajesz głowice i gażnik mówisz na jaką odlegość ma iść itd.
  
 
kiedyś koniu był tym zainteresowany i pytałem w KST (taka firma w kraku-mechanika i "tuning"). koleś powiedział coś 200 zeta z tego co pamiętam, ale jeszcze zależy od materiału (stal, alu). numer do niego: 600320023 (powiedz że przysłał cię widynek )
  
 
A co by było lepsze: stal czy alu? Moim zdaniem stal, a Wy co sadzicie?

Pozdr.
SEBA
  
 
podejżewam ze dobry kolektor moglaby dla ciebie wykonac firma MG Motorsport. Robią wszystko pod model także warto sie spytac tutaj -> Baja
Oprócz tego ze wszystko pod model to wszystko jest pięknie wykonane.
Kilka fotek, co prawda małych i w nowych silnikach



kolektorek wydechowy


  
 
hmm, może w alu jak się nagrzeje, to lepiej się miesza paliwo z powietrzem...
  
 
a czy posiada ktoś z was rysunek techniczny takiego kolektorka?
  
 
Widziałem w niedziele na górskim, koleś w Kadecie miał zrobioną flanszeze stali grubości 1cm, do tego przymocowane takie elastyczne kolektorki (często są między kolektorami a poziomymi gaźnikami... takie jak by z gumy...) no i do tego przymocowane Webery.
Banalnie proste do wykonania!!!
  
 
Tak ale na 100% mila osobne mocowanie do samego gaznika...a jak jest ze stali kolektor to wystarczy jak bedzie sie trzymal na kolektorze...
  
 
JA chcę założyć dwa podwójne webery 40DCOE do LADY samary 1,5 i tez szukam kolektora,lub kogoś kto go zrobi, więc pewnie skorzystam a Waszych namiarów
A tak swoja droga to mam kolektor pod te dźniki ale do silnika LAdy 2105/2107.
Pozdr
Paweł
 
 
rozwiązanie z gumą też widziałem w maluszku (solex poziomy), między alu kolektorem a gaźnikiem te gumowe "rurki", gaźnik wsparty na dwóch poduszkach od skrzynii....
  
 
nie porownuj solexa z weberem...to sa zupelnie inne kategorie wagowe...solex to piorkowa...a weber super ciezka...
  
 
Cytat:
2003-05-06 15:15:58, widynek pisze:
rozwiązanie z gumą też widziałem w maluszku (solex poziomy), między alu kolektorem a gaźnikiem te gumowe "rurki", gaźnik wsparty na dwóch poduszkach od skrzynii....


a macie może fotkę takiego kolektorka albo łopatologicznie wytłumaczyć bo jakoś nie widze tego kolektorka...
  
 
w alfach stosowali wlasnie te gumowe dystanse pomiedzy gaznik a kolektor.. mial on za zadanie tlumic drgania z silnika ktore przenosza sie na gaznik...