Czyszczenie krokowca, a restart kompa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Własnie wyczyściłem krokowca, auto jeździ ok i mam do Was pytanko czy konieczny w takim przypadku jest restart komputera ??? A jeśli tak, to po co ???
  
 
myślę ze napewno nie zaszkodzi mały resecik. komputer wtedy dostosuje sie do pracy wyczyszczonego krokowca
  
 
Cytat:
2006-08-19 14:49:31, erni_84 pisze:
myślę ze napewno nie zaszkodzi mały resecik. komputer wtedy dostosuje sie do pracy wyczyszczonego krokowca


czy aby napewno cos to da? mój juz chyba leż y auto po wyluzowaniu ( nie dopilnowaniu) gasnie ..
musze na biegu do krzyówki dojeżdzac ( do ok 1000 rpm) i nie gasnie - bena gaz to samo ..
czyscilem , ale nie resetowalem ...
sprawdze jak wróce - puki co w gliwicach jestem
  
 
lemar w takim razie sprawdz jeszcze czujnik predkosci VSS. Gdy z nim eksperymentowalem i go odlaczalem to mi tak wlasnie sie zachowywal ze jak w czasie wrzucalem luz to mi zaczynal spadac do ok 500 rpm a czasem gasl.
  
 
Byłem dzis u elektryka, któryrobił mi kilka pirdół, i odpiął klemę z akumulatora. Zapytałem go jak według niego mam teraz po wpięciu jeździć żeby komputer po resecie zaczął dobrze pracować,na co on popatrzył na mnie jak na debila i prawie krzykiem wytłumaczył mi, że Fordy to nie Ople i się nie resetują. Kompy maja stały zadany program i nie da się go zresetować. Nic się nie odezwałem, ale troszkę mnie kolo zdziwił. Swoja teorie poparłtym, że jak się w Fordzie komputer resetuje, to on jest dupa, a nie elektryk, przyjrzałem mu się i na dupe nie wyglądał.....
  
 
Według mnie nie ma potrzeby resetowac kompa po czyszczeniu krokowca. Jeśli krokowiec był zapaskudzony i się nie domykał/otwierał jak potrzeba, to po przeczyszczeniu działa już poprawnie. Komputer nie bierze tu chyba poprawek na dobrą/zła pracę krokowca. Albo Ci gaśnie, bo krokowiec nie doprowadza powietrza na luzie albo wszystko działa OK.

Le-mar: sprawdź zawór odpowietrzenia skrzyni i przewodu odpowietrzające. Czujnik VSS nie powinien mieć tu znaczenia.

PS. A elektryk chyba jednak był dupą




[ wiadomość edytowana przez: _unnamed dnia 2006-08-19 16:04:01 ]
  
 
co Wy te resety byscie ciagle robili po umyciu autka tez


[ wiadomość edytowana przez: RysiekLBN dnia 2006-08-19 23:03:30 ]