Wymiana paska rozrządu!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
Mam do wymiany pasek rozrzadu,bardzo sie z tego "cieszę",ale czego sie nie robi dla kochanego autka.pytanie:czy oprócz paska wymienia sie cos jeszcze....rolki....?jest ktos z Wejherowa?
  
 
Jaki silnik ?
  
 
w profilu pize 1.6 16V rok 95

  
 
no więc taki jak u mnie, czyli pasek+dwa koła pasowe+napinacz; komplet Gates'a kosztuje ok 300zł + wymiana ok 80zł
  
 
Cytat:
2006-08-04 08:35:55, Vooyou pisze:
komplet Gates'a kosztuje ok 300zł + wymiana ok 80zł


Jak się pytałem mechanika o koszt robocizny wymiany paska w swoim 1.6 16v 1995 i usłyszałem cenę 200 zł to mi się słabo zrobiło. Postanowiłem wymienić sam - udało się (wymiana jest bardzo prosta).
  
 
Ja bym wymienił jeszcze pompe wodną ale to ja bym wymienił
  
 
u nas mechanik za robocizne 180zl!!! polecalbym tez wymienic pompe wody.
  
 
U mniemechanik wziął za robociznę 150zł tylko, że ja nie wymieniałem pompy wodnej. A tak w ogóle to ile kosztuje taka pompa i czy trudno ją wymienić?

[ wiadomość edytowana przez: belfer23 dnia 2006-08-06 14:01:58 ]
  
 
pompa de mego grata kosztuje ok. 105zl.
  
 
Ja komplet rozrządu(rolik SKF wszysztkie3 pasek Gates'a za 287 zeta kupiłem) a za wymiane szpecu wziął 100. NIe ma się co zastanawiać tylko wymienić bo jak szczeli to tysiączek w plecy
  
 
z ta pompa to jak nie cieknie i nie ubywa ci plynu chlodniczego to bym sobie odpuscil jesli chcesz przyoszczedzic na naprawie
  
 
osobiście nie polecam pasków Gates'a ...u wujasa strzelił po niecałych 50tys. km. dodam że było to ok. 3 lata po wymianie kompletnego rozrządu (rzeczoznawcy nazwali to zmeczeniem materiału)