Jak ściągnąć cały kokpit ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

To, że mi pada do samochodu to już pisałem nie raz. Dziś udało mi się ( podczas niezłej burzy ) znaleźć miejsce skąd może lecieć. Odginając całe wygłuszenie z przodu i wkładając rękę tak głęboko jak można ( a mam długie rączki ) nie wiem dokładnie skąd bierze się tam woda.

Żeby to ustalić muszę ściągnąć cały kokpit i do tego potrzebuje porady. Co muszę odkręcić, czy muszę wyciągnąć schowek ... jeżeli ktoś to rozbierał to proszę o wskazówki, tak żebym czegoś nie popsuł albo nie połamał.

Z góry dziękuję

Aaaa coby nie było dodatkowych pytań to posiadam MK6


[ wiadomość edytowana przez: Cienki1980 dnia 2006-08-18 22:23:41 ]
  
 
cieknie ci zapewne z miejsca pod akumulatorem lub odpowiednio w takich miejscach. Łatwo nie jest tyle że ja jak ściągałem ale już bez zamiaru zakładania z powrotem więc sobie nie żałowałem. trzeba odkręcić wiele śróbek dookoła kokpitu. Gdzie są to już sam znajdziesz podczas zaglądania, 3 są na podszybiu ukryte takimi zapadkami plastikowymi koloru tapicerki.po środku wylotu pow. z dmuchawy na szybe i po obu końcach tegoż wylotu, kilka kolejnych pod uszczelkami drzwi.
  
 
Cytat:
2006-08-18 22:28:39, Kleszczak pisze:
cieknie ci zapewne z miejsca pod akumulatorem [ciach]



grzebałem już pod akumulatorem, bo to była najczęściej pojawiająca się przyczyna na forum.... niestety w moim przypadku blacha pod aku jest bardzo zdrowa, ani śladu rdzy nie mówiąc już o całkowitym przeżarciu

Teraz nie wiem gdzie szukać i dlatego muszę ściągnąć cały kokpit, żeby nie szukać w ciemno.
  
 
Prawdopodobnie saczy sie przez dziury, w ktore wchodza sruby mocujace akumulator. Niektore z dziur sa przewiercone na wylot i po gwincie sobie scieka. Przy wymontowywaniu aku zagladalem sobie gdzies do wnetrza mojego MK7, bo przeswiecalo swiatlo. Mysle, ze trzeba pomyslec o silikonie, aby uszczelnic te miejsca, zanim zdecydujesz sie rozbierac kokpit.

[ wiadomość edytowana przez: darmcdoman dnia 2006-08-18 23:34:29 ]
  
 
Trapi ten problem także i mnie, z tym że ja wiem z kąd leci woda bo mam pod aku ogromną dziure Z tymi śrubami to dosyć mało prawdopodobne bo wydaje mi się że konstruktorzy raczej o czymś tak banalnym pomyśleli za wczasu. Chociarz nie takie rzeczy już się widziało A gdzie dokładnie ci cieknie, tzn w którym miejscu masz mokro, bo u mnie np. dziura jest też pod skrzynką bezpieczników, i to nie małych rozmiarów
  
 
Cytat:
2006-08-18 23:33:33, darmcdoman pisze:
Prawdopodobnie saczy sie przez dziury, w ktore wchodza sruby mocujace akumulator. Niektore z dziur sa przewiercone na wylot i po gwincie sobie scieka. Przy wymontowywaniu aku zagladalem sobie gdzies do wnetrza mojego MK7, bo przeswiecalo swiatlo. Mysle, ze trzeba pomyslec o silikonie, aby uszczelnic te miejsca, zanim zdecydujesz sie rozbierac kokpit. [ wiadomość edytowana przez: darmcdoman dnia 2006-08-18 23:34:29 ]


To już zrobiłem jako pierwsze ... dalej leci
  
 
Cytat:
2006-08-18 22:46:18, Cienki1980 pisze:
grzebałem już pod akumulatorem, bo to była najczęściej pojawiająca się przyczyna na forum.... niestety w moim przypadku blacha pod aku jest bardzo zdrowa, ani śladu rdzy nie mówiąc już o całkowitym przeżarciu Teraz nie wiem gdzie szukać i dlatego muszę ściągnąć cały kokpit, żeby nie szukać w ciemno.



Ja miałem niewielką dziurkę pod wentylatorami nawiewu i tez woda leciała do środka.
  
 
Cytat:
2006-08-19 00:27:54, Tood pisze:
Trapi ten problem także i mnie, z tym że ja wiem z kąd leci woda bo mam pod aku ogromną dziure Z tymi śrubami to dosyć mało prawdopodobne bo wydaje mi się że konstruktorzy raczej o czymś tak banalnym pomyśleli za wczasu.

Ty chyba za bardzo wierzysz konstruktorom Forda