Nie działa kaseta.HELP

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem a zarazem fart.Znalazlem gościa co chce kupić moje radio.Orginalne Fordowskie 300 Trafick.Tylko ze jest ten problem ze dziś oblikałem je i nie działa kaseta.Nie ciągnie taśmy,nie przewija w żadną strone Nie wiem co jest i czy warto to naprawiac.A popsutego radia mu nie sprzedam,choc znając go to by sie nie skapnął Pomocy...
  
 
ja sprzedałem na allegro zepsute (własnie kaseta) za 110zł, kupujący był zadowolony i jest dalej!
  
 
Cytat:
2006-08-14 21:09:22, Biedrona pisze:
ja sprzedałem na allegro zepsute (własnie kaseta) za 110zł, kupujący był zadowolony i jest dalej!



Pewnie bo jak radio działa super a ktoś tylko tego potrzebuje to na cholere mu kaseciak.
  
 
No tak ja tez tylko uzywam radia.Ale wiecie nie chce komus sprzedac syfu...To jesli bedzie droga naprawa to mu powiem ze kaseta nie dziala i po sprawie.A nie wiecie co moglo walnąc??
  
 
Mi sie kabelek od silniczka kiedys odlutowal i nie ciagnelo dla tego, sprawdz
  
 
a dasz radę wogóle włożyc kasetę i bormalnie wyjąć?
  
 
Cytat:
2006-08-14 21:39:53, szurmen pisze:
a dasz radę wogóle włożyc kasetę i bormalnie wyjąć?


TAK
  
 
to może szczelił jakiś pasek przekazujący napęd na rolki...
  
 
wysłałem na priv ale widze że nie czytasz...
Musisz sprawdzić czy jak kaseta wejdzie w swoje miejsce czy silniczek magnetofonu pracuje. Jeśli radio leżało być może pasek spadł lub pękł i nie przenosi napedu. Nie wiem jak to radio wyglada i czy ma z dołu łatwo sciąganą obudowe (wtedy możesz zobaczyc mechanizm od dołu) a jesli nie to trzeba odkręcić mechanizm i chociaż wlożyć palucha i sprawdzić czy silniczek pracuje i czy jest pasek A i uważaj żeby żadna srubka ci nie spadła do srodka
  
 
Jutro bede rozkręcać jeMoże sie coś naprawi
  
 
Sprawa wyjasniła sie wczoraj.Mianowcie: od spodu radia pod fordowska naklejką był wyciety otwór gdzieś na środku.A w szynie która trzyma mechanizm od kasety jest taki 'ząbek'.I okazało sie że ten 'ząbek' wszedł w ten otwór i kaseta po prostu nie schodziła na rolko bo była blokowana przez ten ząbek w szynie./moze zamotałem ale ludzie w temacie bedą wiedzieć o co chodzi /
  
 
Cytat:
2006-08-19 19:26:53, maly31 pisze:
Sprawa wyjasniła sie wczoraj.Mianowcie: od spodu radia pod fordowska naklejką był wyciety otwór gdzieś na środku.A w szynie która trzyma mechanizm od kasety jest taki 'ząbek'.I okazało sie że ten 'ząbek' wszedł w ten otwór i kaseta po prostu nie schodziła na rolko bo była blokowana przez ten ząbek w szynie./moze zamotałem ale ludzie w temacie bedą wiedzieć o co chodzi /



noo troszku troszku zamotałes. Jak tak czasem czytam posty dotyczace elektroniki a w szczególności car audio to aż mnie cholera bierze ze nie pracuje w zawodzie (wyuczonym). Szkoda.
Najwazniejsze że radyjko jest git