Pytania o 316i

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam bmw od 10 dni, przymierzałem się do tego auta od 2 lat. mam pare pytań do kogoś kto tym już troche pojedzdzil. po pierwsze jak czy to prawda ze 1.6 to zaslaby silnik na te auto., ja kupilem 316 cupe 95r. tak slyszalem ze gaz tu pasuje tylko sekwencja. (mam metalowy kolektor...wiec mnie to zastanawia, pytalem na razie tylko w jednym warsztacie) czy z racji tylniego napedy jest w zimie duzo gorzej? wczesniej mialem golfa II. to moje 2 auto.

[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2006-08-30 13:28:17 ]
[ powód edycji: nic nie mówiacy temat.. :/ ]
  
 
Po pierwsze temat jest nieczytelny!

Po drugie nie rozumie pytan
Pytasz o moc.. kupiłes, pojezdzisz, zobaczysz to wrazenia subiektywne ale 1.6 do demonów mocy i predkosci nie nalezy

O gazie bzdur sie nasłuchałes..

A do zimy poczekaj i sam sie przekonasz co to znaczy ze jest gorzej?jest lepiej bo mozesz latac bokami a w zimie to nawet 316 dasz rade wszystko zalezy od twoich umiejetnosci i zdrowego rosadku..
  
 
heh, a co w lecie sie 1,6 nie da bokami? to zapraszam na przejazdzke po krakowie moja kupa...

a gaz mam zwykly i tez jezdzi i pali 12 jak cisne...

seeya.

ps tytul postu do dupy.
  
 
ja mam 316 co do mocy to mogło by być nieco wiecej ale dla poczatkujacego takli silnik jest ok poprzednio miałem 524 i po nieudanym drifcie troszkę go skasowałem wiec na poczatek wystarczy w swojej trójce mam zwykłą instalkę ponad 1,5 roku przedtem jeździła nią żona nie miałem ani jednego wystrzału i żadnych innych problemów a jeśli chodzi o spalanie to przy kręceniu na wysokich obrotach zje jakieś 11 l gazu , a o dziwo przy jeździe spokojnej mojej pani paliła 12
  
 
Cytat:
2006-08-28 19:54:44, lukas98765 pisze:
Mam bmw od 10 dni, przymierzałem się do tego auta od 2 lat. mam pare pytań do kogoś kto tym już troche pojedzdzil. po pierwsze jak czy to prawda ze 1.6 to zaslaby silnik na te auto., ja kupilem 316 cupe 95r. tak slyszalem ze gaz tu pasuje tylko sekwencja. (mam metalowy kolektor...wiec mnie to zastanawia, pytalem na razie tylko w jednym warsztacie) czy z racji tylniego napedy jest w zimie duzo gorzej? wczesniej mialem golfa II. to moje 2 auto. [ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2006-08-30 13:28:17 ] [ powód edycji: nic nie mówiacy temat.. :/ ]





102 konie to nie jest malo, auto jest zrywne, napewno idzie sie zabic ,ale jak na BMW to faktycznie malo , zapytaj sie kolesi ile oni i jakie maja silniki w swoich autach, a podejrzewam ze bedziesz mial jeden z najwiekszych motorow.


[ wiadomość edytowana przez: zdunekm dnia 2006-08-30 15:10:41 ]
  
 
No fakt z tematem to przyznaje zle napisalem. dzieki za porady. zawsze ma sie jakies watpliwosci. pytalem o silnik bo tak sobie mysle ze auto dosc ciezkie a moc taka sredno, ale znowy jaka wersja silnika nie ma wad?. ale co tu ukrywac wybralem 1.6 ze wzgledy takze i na koszty utrzymania. mi moc wystarczy (wczesniej mialem 70 i to nie koni tylko mulow bo to byl diezel 1.6)
  
 
Obecnie też mam 316 i jak dlamnie to troche mało. Jednak jest to moje 3 BMW wcześniej miałem 320 i M3. Jednak 320 zaczęła mi rdzewieć, a M3 to nie na nasze zarobki. Jako że jestem przeciwnikiem gazu. Jednak jeśli faktycznie się przerzuciłeś z Golfa to będzie dla ciebie rakieta.

Z tego co wiem to możesz założyć podstawową instalacje bo mój kolega ma takową od dawna i nic mu nie nawala. Jeśli dobrze pamiętam to kosztowała ona 1800 zł.
  
 

powod edycji=znalazlem na forum
pzdr



[ wiadomość edytowana przez: chudy01 dnia 2006-11-14 21:55:21 ]
  
 
Witam
mam pytanie odnośnie BMW 3(E-36) przymierzam się do kupna tego autka.Zastanawiam się nad silnikiem 1,6-1,8 jaka jest różnica w zuzyciu paliwa przy spokojnej ,,normalnej'' jeżdzie w mieście i trasie z góry dziękuje.
Pozdrawiam Tomasz
  
 
Temat czesto poruszany na kazdym juz forum, ale..
Miasto rożnica póllitra, trasa to samo. Wybrałbym 1,8 jest żwawsze.
  
 
bierz 1,8 zawsze to ma cos jeszcze z tych 115 kucy a 1,6 ze 102 to juz ma po tylu latach dwucyfrowy wynik
  
 
no to jak z tym gazem? mam 316i i tez zastanawiałam się nad instalacją jednak "fachowiec" którego pytałam o zdanie stwierdził,że "szkoda auta", ze trochę pojeździ a potem już tylko problemy...

tak na marginesie... w sumie to chyba szkoda ładować gaz do BMW, co nie?
Straci na mocy a różnica w kosztach będzie niewielka...czy 6 benzyny czy 12 gazu BMW - Będziesz Miał Wydatki

[ wiadomość edytowana przez: atfirstfeel dnia 2008-04-19 13:15:48 ]

[ wiadomość edytowana przez: atfirstfeel dnia 2008-04-19 13:17:38 ]
  
 
Cytat:
2008-04-19 13:00:48, atfirstfeel pisze:
no to jak z tym gazem? mam 316i i tez zastanawiałam się nad instalacją jednak "fachowiec" którego pytałam o zdanie stwierdził,że "szkoda auta", ze trochę pojeździ a potem już tylko problemy... tak na marginesie... w sumie to chyba szkoda ładować gaz do BMW, co nie? Straci na mocy a różnica w kosztach będzie niewielka...czy 6 benzyny czy 12 gazu BMW - Będziesz Miał Wydatki [ wiadomość edytowana przez: atfirstfeel dnia 2008-04-19 13:15:48 ] [ wiadomość edytowana przez: atfirstfeel dnia 2008-04-19 13:17:38 ]



siostra jak go zagazujesz to się Ciebie wyprę!!
jak byś sobie sprawiła żlopusia co by Ci benzyny brał 12-14 litrów to co innego..
ale 6-7l... warto zbijać ten samochód??
  
 
Nie ma to jak braterska porada

OBIECUJĘ! nie zrobię mu tego!

BMW w rodzinie nie zginie



  
 
atfirstfeel najpierw pytasz a potem sama (?) sobie odpowiadasz?

Jesli Cie stac to gazu nie zakładaj! Jesli jezdzisz mało to gazu nie zakładaj etc etc.. na forum jest duzo na ten temat

pzdr
  
 
ok ok, ja tylko poszukiwałam potwierdzenia moich przemyśleń

Obiecuję poprawę i więcej "sama sobie" odpowiadać nie będę i z pokorą po zadaniu odpowiedniego pytania poczekam na odpowiedź klubowiczów
  
 
Cytat:
2008-04-22 11:54:11, atfirstfeel pisze:
Obiecuję poprawę i więcej "sama sobie" odpowiadać nie będę i z pokorą po zadaniu odpowiedniego pytania poczekam na odpowiedź klubowiczów



heheh loooz

pzdr