Jaka jest różnica pomiędzy ładą samarą a sputnikiem??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No wlasnie, prosze, aby ktoś mnie oświecił...
 
 
To jest jeden i ten sam samochód
 
 
Dokładnie, tylko że różne nazwy dotyczą aut produkowanuch na różne rynki zbytu.
Andrzej
  
 
Andrzej, masz rację, ale nie do końca. Bo "Sputnik" to była nazwa dla początkowych egzemplarzy na rynki ZSRR. Jednakże z czasem i tam taka nazwa się nie przyjęła i również używano nazwy słownej "Samara". Jednakże nie na całym świecie obowiązuje ta właśnie nazwa, bo w krajach Ameryki Południowej Samara to Sagona.
  
 
Inne różnice :
* Samara ma 6 liter, a Sputnik - 7,
* Sputnik - lata też w kosmosie, Łada jeszcze nie (choć z R-akietą niektórzy próbowali wystartować, ale skrzynie biegów są ze zbyt mało wytrzymałych materiałów... jeszcze -> próby trwają),
* Sputnik pisany jest cyrylicą jako CnytHuk (no dobra brakuje mi klawiszy na klawiaturze...), a Samara... tak tylko zwyczajnie (po "normalnemu"),
  
 
Cytat:
2003-07-24 17:47:33, Anonymous pisze:
To jest jeden i ten sam samochód




Qrna - wolałbym jednak Samrarę. Wydaje miś się, że jakość jest jednak inna (mówię o Sputniku na rynek rosyjski i WNP oraz Samrarze na eksport).
Mój tata miał 100 lat temu "dużego" Fiata w wersji eksportowej i różnił się on znacznie od tego produkowanego na rynek polski. Jakość wykończenia zdecydowanie wyższa, mniej sie jakoś psuł, miał biegi w podłodze (gdy w tamtym okresie wersje lokalne - w kierownicy), itd. A -> no i cenę miał wyższą.
  
 
Cytat:
2003-07-25 10:06:44, Mariusznia pisze:
* Sputnik pisany jest cyrylicą jako CnytHuk (no dobra brakuje mi klawiszy na klawiaturze...), a Samara... tak tylko zwyczajnie (po "normalnemu"),


chociaż u rusków samara pisze się cyrylicą jako "camapa". W końcu jak mówiłem, obecnie na ruskim rynku 2108/2109/21099 też są już sprzedawane pod tą nazwą, bo Sputnik się nie przyjoł.

Podam też może jako ciekawostkę, że na mojej stronce zamieściłem zdjęcie 2107 z Rosji (dokładnie moskwa). Wersja na pewno na wewnętrzny rynek rosyjski i z tyłu na tabliczce zamiast napisu "Lada 2107" ma po prostu napis "Zhiguli".
  
 
no nareszcie i ja wiem a do tej pory mysląłem ze samara to 5drzwiowa a 3 drzwiowa to sputnik
  
 
Mariusznia - to jest to - nic innego nie przyszło mi do głowy jak przeczytałem tytuł tego postu aby wyjaśnic róznice między tymi dwoma pojazdami brawo
Ale jedno muszę dodać - ja miałem "Sputnika" przywoezionego z Rosji i powiem Ci szczerze,ze nei zauważyłem by szybciej gniła czy bardziej się psuła od tych z nalepką " samara". A widizłaem w komisie ładę samarę bodajże o połowę młodszą od mojej z całkowicie papierową blachą...Chybanie ma reguły w przypadku tych samochodów . To raczej kwestia szczęścia - co Ci się trafi))
Pozdr
PAweł
  
 
hehe dzisiaj właśnie widziałem Ładę sputnik (napisane cyrilicą). przyglądam się jej, normalnie samara tylko co tam cholera jest napisane zamiast "samara" . zeszła mi ładną chwilkę żeby rozszyfrować te cholerne rosyjskie literki ( kto to wymyślił). I tak mnie właśnie trapiło czym się różni, bo ja istotnych różnic nie widziałem. no i z tego postu wynika że tylko znaczkiem na tylnej klapie.
  
 
Ja kiedyś też widziałem 2108 z nalepką "Sputnik" pisane oryginalnie.
  
 
Dragu Drogi -> a jakżeś Ty sobie zrobił takie fajne, mrugające światełka w emblemaciku (nie lubię mrugania, ale takie miś się podoba )?
Jeszcze dużo się muszę uczyć...
Ale -> efekt jest! Super!
  
 
Mariusznia kolego symaptyczny już ci mówię. chwileczke roboty w corel draw9.0 5-cioklatkowy gif a wstawiony efekt to "lens flare" w 2, 3 i 4 klatce
  
 
Cytat:
2003-07-26 15:05:57, Dragu pisze:
Mariusznia kolego symaptyczny



To fakt -> jestem sympatyczny (i skromny taki...). Dragu -> już Cię lubię

Cytat:
2003-07-26 15:05:57, Dragu pisze:
chwileczke roboty w corel draw9.0 5-cioklatkowy gif a wstawiony efekt to "lens flare" w 2, 3 i 4 klatce


Ja, ja... Ich ferszteje...
Takich 5 obrazków przerobionych to bym pewnie i stworzył, ale dalej... połaczyć toto w sekwencję filmową... Czarna Magia...
Pozdrawiam Cię Czarny Magiku

P(i)Es:
Trza będzi jakieś korepetycje na starość wziąć...
  
 
Hej, Dragu!
Mnie się gif-a nie udało tak odpalic w CDR, żeby animacja działała...
Może coś dokładniej?
Tez mam 9.
Pón