CB Radio najwiękrszy zasięG ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam forowiczów postanowiłem założyć wątek o największych udokumentowanych zasięgach jakie udało wam sie osiągnąć.
Tak Więc ja zacznę
Bartek1112<------>Paint w terenie zabudowanym
Bartek uniden 520+antena 1 metr magnesówka hustlera<----->Paint Midlant 77-114 + antena zaklapowa Alan 1,5 metra
Odległość słyszalna ok 12 km Bartek przy stadionie X-lecia<------>Paint dolina Służewiecka

Pozdro Paint




[ wiadomość edytowana przez: Paint dnia 2006-09-08 13:26:27 ]
  
 
potwierdzam wszystko sie zgadza
  
 
Octavia, president johny II + president Alabama

2 ciezarowki smigajace A4 po Niemczech... podczac dochodzenia slyszalnosc od 20km, wyprzedzanie i w tyl na 10 dal osie pogadac

  
 
czekajcie tylko się krzychu_ch obudzi z poZlotowego letargu ...zje nas wszystkich na wczesne śniadanko
  
 
Niech zgadne Bogus dojechaliscie obaj do domku a ty go nadal slyszales ??


[ wiadomość edytowana przez: Bartek1112 dnia 2006-09-07 22:48:02 ]
  
 
Cytat:
2006-09-07 22:47:41, Bartek1112 pisze:
Niech zgadne Bogus dojechaliscie obaj do domku a ty go nadal slyszales ?? [ wiadomość edytowana przez: Bartek1112 dnia 2006-09-07 22:48:02 ]


  
 
Było to ok. godz 5 rano w latach 90-tych. Jechałem Fordem Transitem i rozmawiałem ze znajomym z Wawra ( antena stacjonarna ) prawie do Dziekanowa Leśnego za Łomiankami. Miałęm na dachu auta jakiś Alan 1.5 m, radio Yosan. Rozmowa na podstawowej czterdziestce.
Natomiast z Presidenta Lincolna + antena 5/8 na dachu domu ( to była ta franca co miała przeciwwagi w krztałcie stelarza od kosza na śmieci ) na wstęgach z mojej miescowości spokojnie rozmawiałem z kolegą z Bródna.
  
 
Cytat:
2006-09-07 22:23:17, bogdan1 pisze:
czekajcie tylko się krzychu_ch obudzi z poZlotowego letargu ...zje nas wszystkich na wczesne śniadanko




Jestem po śniadanku, ale się pochwale
Radio standard Alan 48 Plus Multi; antena jakaś 5/8 na dachu wieżowca, podstawowa czterdziestka AM przy 4 W mocy

Zasięg z Sosnowca do Łaz (k.Zawiercia) bez żadnego problemu
Przy wilgotnym powietrzu (po deszczu na przykład) dolatuje do Wielkiej Puszczy (k.Andrychowa)
Poza tym okolica w promieniu 40 km nie stanowi problemu
U mnie radio więcej w domu działa niz w aucie
  
 
Paint<------>Kula69
Teren zabudowany: Paint Geant Jubilerska<----->Kula69 Przy rądzie Wiatraczna
Paint Midlant 77-114 + antena zaklapowa Alan 1,5 metra
Kula69 (wpisz jakie masz radyjko bo nie wiem)
Odległość słyszalna ok 6 km ale bardzo słabo
  
 
Cytat:
2006-10-03 17:06:24, Paint pisze:
Odległość słyszalna ok 6 km ale bardzo słabo




Standard w dużej aglomeracji
Proponuje jakieś dobre wzmocnienie do mikrofonu
  
 
Cytat:
Proponuje jakieś dobre wzmocnienie do mikrofonu



Gruszka ze wzmocnieniem znacznie poprawia mudulację, która ma duży wpływ na słyszalność u innych nawet przy słabszym sygnale.
  
 
A co mi tam

Znalazłem ciekawy schemat wzmocnienia mikrofonu.
Jest na tyle ciekawy, że nie potrzebuje własnego zasilania
Jest tylko jeden minus - na schemacie nie ma podanych modeli, wartości i rodzaju dwóch tranzystorów U3 i U4.
Może jakiś forumowo-klubowy elektronik da sobie radę z tym defektem i nas uświadomi co tam wstawić




Wzmocnienie to montujemy równolegle między mikrofonem a przełącznikiem PTT.
Z ilości użytych elementów wychodzi na to że zmieści się on w każdą gruchę oprócz Alana 100 i Unidena 510 i 520
Chyba że ktoś ma zdolności montażu w technologii SMD

Może komuś się to przyda
  
 
Cytat:
2006-10-03 17:06:24, Paint pisze:
Paint<------>Kula69 Teren zabudowany: Paint Geant Jubilerska<----->Kula69 Przy rądzie Wiatraczna Paint Midlant 77-114 + antena zaklapowa Alan 1,5 metra Kula69 (wpisz jakie masz radyjko bo nie wiem) Odległość słyszalna ok 6 km ale bardzo słabo


Paint Jubilerska - Ja Ostrobramska ( przy Znaniemieckiej)
Mój zabytek to Cobra 19 Classic i antena z poprzedniego wieku ok 1.5metra , nic nie strojone
  
 
Może to coś podpowie :

  
 
Drugi schemat jest o klasę lepszy. Sugeruje jednak dołożenie niewielkiego kondensatora (100-470pF, zależnie kto co ma pod ręką) na wejściu tuż za mikrofonem.
  
 
Ale jedno ale
Z jakiej paki mikrofon ma trzy końcówki
  
 
cezar
uniden 520 antena leem AT72 na bloku 3 pietrowym
Pasip
uniden 520 antena midland ML145 na espero

slyszalne i zrozumiale komunikaty 19 km
  
 
Przy okazji dzisiejszego spotkania z kol. Kulą69

Paint ul. Maidańska przy straży poż.----------->Kula trasa łazienkowska gdzieś przy Latawcu
Słyszalność(hhmmmmm kula miał antenę "miejską"( krótką) tak wiec bez rewelacji)
Pozdro Paint


[ wiadomość edytowana przez: Paint dnia 2006-10-28 16:47:06 ]
  
 
Cytat:
2006-10-28 16:46:38, Paint pisze:
Przy okazji dzisiejszego spotkania z kol. Kulą69 Paint ul. Maidańska przy straży poż.----------->Kula trasa łazienkowska gdzieś przy Latawcu Słyszalność(hhmmmmm kula miał antenę "miejską"( krótką) tak wiec bez rewelacji) Pozdro Paint [ wiadomość edytowana przez: Paint dnia 2006-10-28 16:47:06 ]



No tak po prostaku to było z 5km niewiecej
  
 
No dobra Grzesiu teraz jak sie stykniemy to sprawdzimy sie jeszcze raz bo własnie zakupiłem antenke Lemm AT-71 albo AT-72 juz sam niewiem bo sa bardzo podobne bat ok 1.7m