CB Radio najwiękrszy zasięG ;) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-02-09 21:47:21, Kula69 pisze:
No dobra Grzesiu teraz jak sie stykniemy to sprawdzimy sie jeszcze raz bo własnie zakupiłem antenke Lemm AT-71 albo AT-72 juz sam niewiem bo sa bardzo podobne bat ok 1.7m



AT-71 jest przykręcana do podstawy za pomocą "motylka" a AT-72 za pomocą "klamki"
  
 
Cytat:
2007-02-10 11:27:26, krzychu_ch pisze:
AT-71 jest przykręcana do podstawy za pomocą "motylka" a AT-72 za pomocą "klamki"



No to mam 71 motyla noga
  
 
No i tak dzisiaj ja stojąc na ul. Jgańskiej (przy straży poż.) gadalem z kulą który wracał do domku ze wspólnego spota Słyszalność dobra(pogoda pod psem padał deszcz) aż do trasy łazienkowskiej potem przy Agrykoli juz słabiutko i dalej kasana.
Ps. A ty mnie do kiedy słyszałeś bo jeszcze wołałem przez chwilę
Pozdro Paint


[ wiadomość edytowana przez: Paint dnia 2007-05-10 22:47:31 ]
  
 
Cytat:
2007-05-10 22:45:05, Paint pisze:
No i tak dzisiaj ja stojąc na ul. Jgańskiej (przy straży poż.) gadalem z kulą który wracał do domku ze wspólnego spota Słyszalność dobra aż do trasy łazienkowskiej potem przy Agrykoli juz słabiutko i dalej kasana. Ps. A ty mnie do kiedy słyszałeś bo jeszcze wołałem przez chwilę Pozdro Paint


Do agrykoli było OK, przy GUSie juz cisza
  
 
Niech który napisze ile to kilometrów
Przy wilgotnym powietrzu jest lepsza propagacja - dalej lecimy

Choć w środę wieczorkiem udało się nawiązać łączność z mobilkiem który w okolicy granicy Niemiecko-Belgijskiej
Sygnał z zaszumieniami, ale zrozumiały.


Alan 48 Plus Multi rozszerzony na 400 kanałów i antenka 6metrowa 5/8 na wieżowcu
  
 
Cytat:
2007-05-11 15:32:11, krzychu_ch pisze:
Choć w środę wieczorkiem udało się nawiązać łączność z mobilkiem który w okolicy granicy Niemiecko-Belgijskiej


Chyba na wstęgach...

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2007-05-11 16:16:38, Adam4302 pisze:
Chyba na wstęgach...



Ten model Alana nie ma wstęg - szkoda

Ale propagacja była tak pomyślna, że ich nawet było słychać na wyższych częstotliwościach - bodajże dwa razy w prawo
  
 
Troszku nie na temat, ale mam pytanie.
Czy na CB radio trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie, jakiś certyfikat zgodności czy jakieś inne takie cudo??
Ostatnio kupiłem sobie CB i znajomy mnie nastraszył, że za posiadanie CB bez takiego cusia można zapłacić mandat, czy to prawda
Z góry dziex za odp
  
 
Cytat:
2007-05-11 22:47:20, piotr_kulas pisze:
Troszku nie na temat, ale mam pytanie. Czy na CB radio trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie, jakiś certyfikat zgodności czy jakieś inne takie cudo?? Ostatnio kupiłem sobie CB i znajomy mnie nastraszył, że za posiadanie CB bez takiego cusia można zapłacić mandat, czy to prawda Z góry dziex za odp

kity ci cisli nie dostaniesz mandatu po prostu rekwirują CB i do czasu ukończenia specjalistycznego kursu nie oddadzą ci go nic oprócz deklaracji zgodności nie będzie ci potrzebne jak nie masz poszukaj w necie lub podaj model
  
 
Cytat:
2007-05-11 15:32:11, krzychu_ch pisze:
Niech który napisze ile to kilometrów




ok 6-7km
  
 
Kolego Markon moje radio to President Harry
Pozdrawiam
  
 
Druknij sobie to, wrzuć do schowka i jeździj spokojnie
Za pół roku zapomnisz że masz coś takiego
Policja nie sprawdza legalności CB bo nie ma na to czasu ani sprzętu do badania mocy i częstotliwości nadajnika.
Musieliby sprawdzać każdego TIRa i połowe osobówek
  
 
Dziex
  
 
Dzis mialem okazje przetestowac zasieg mojego radyjka (TTI 770 + Sirio ML-145) z Kula69 zasieg jaki uzyskalismy to od ulicy kopińskiej do ulicy obozowej Kula stal miedzy blokami a ja jechalem pomiedzy ekranami dzwieko chłonnymi wiec zle nie bylo pozdrawiam
Było to około 4-5 km majasc po drodze rozne przeszkody np trakcje kolejowa


[ wiadomość edytowana przez: Jabuszko dnia 2007-07-01 23:16:41 ]
  
 
Cytat:
2007-07-01 23:14:11, Jabuszko pisze:
Było to około 4-5 km majasc po drodze rozne przeszkody np trakcje kolejowa [ wiadomość edytowana przez: Jabuszko dnia 2007-07-01 23:16:41 ]





Łączność z ręczniaka z teleskopową anteną 1.2m
Kolo stał na estakadzie przy dworcu kolejowym w Katowicach a my Sosnowiec Zagórze - stacja bazowa.
Zasięg na pewno większy niż 5-6 km
  
 
Cytat:
2007-07-01 23:21:07, krzychu_ch pisze:
Łączność z ręczniaka z teleskopową anteną 1.2m Kolo stał na estakadzie przy dworcu kolejowym w Katowicach a my Sosnowiec Zagórze - stacja bazowa. Zasięg na pewno większy niż 5-6 km


zara zara stacją bazowa z 3 pietrowego budynku z masztem 2m i ant 5m ganiałem do Nowego Dworu ponad 30-35km ,co ty Krzysiu porównujesz 2 mobile z antenami po metrpińdziesiat a bazówa z reczniakiem
z Paintem bez takowych przeszkód polecielimy na 6-7km
Wy tam na Śląsku to jakies dziwne zasiegi łapiecie
Bez urazy oczywiscie
  
 
Cytat:
2007-07-01 23:31:21, Kula69 pisze:
Wy tam na Śląsku to jakies dziwne zasiegi łapiecie


Ej, bez takich!! Sosnowiec to nie śląsk!!


-----------------
czasem tu zaglądam

[ wiadomość edytowana przez: Adam4302 dnia 2007-07-01 23:33:43 ]
  
 
Cytat:
2007-07-01 23:31:21, Kula69 pisze:
..Wy tam na Śląsku to jakies dziwne zasiegi łapiecie ..."


Jak napisał Adam...żaden to śląsk ...ale że dziwne...to masz 100% racji...tam je fszysko dziwne
  
 
Zgadza się
W Katowicach wszystko jest dziwne
  
 
Cytat:
2007-07-01 23:53:48, krzychu_ch pisze:
Zgadza się W Katowicach wszystko jest dziwne



nie zrozumiałeś...

chodziło o za przeproszeniem ten no Sos.....

Trzeba ostrzec tego orła co nad sosnowcem leci, że jego biedne skrzydło jest zagrożone wysokimi masztami anten CB