Czy warto......

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam auto z czteropunktowym wtryskiem (silnik 16, 16v, 125hp), oraz od kilku lat załozoną instalkę 1 gen. ( na śrubę). Poza błędem który wyskakuje podczas jazdy na gazie auto chodzi prawidłowo (pomijając gaśnięcie silnika podczas wrzucania na luz.)
I tu moje pytanie: czy warto zakładać komputer (bingo s4). Co co zmieni? Jakie będą plusy takiej instalacji, a jakie są minusy 1 gen. w wielopuktowym wtrysku?
Jestem wstępnie umówiony na montaż, leczgazownik powiedział mi że auto nawet z kompem będzie gasło na luzie.
Będzę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi- szkoda mi wydawać 400zł i nie mieć z tego żadnych korzyści.
Pozdrawiam.
Sławek
  
 
Witam ! Auto, po wrzuceniu na luz gasnie, bo ped powietrza pod wplywem predkosci samochodu, wpadajac do dolotu zubarza mieszanke. Trzeba poczatek rury dolotowej obrocic w bok albo na dol, ew. czyms przeslonic.
Plusy wstawienia kompa i po poprawnej jego kalibracji to:
Zmniejszenie zuzycia paliwa - teoretycznie
Zwiekszenie mocy i elastycznosci silnika - teoretycznie
Mniejsze zuzywanie sie glowicy silnika i elementow wydechu
Brak bledow ECU
Brak stresu na przegladzie.
Jesli wg. Ciebie warte to jest 400 PLN, to zakladaj kompa.
  
 
Cytat:
2006-09-26 19:54:54, slawek1977 pisze:
Witam. Mam auto z czteropunktowym wtryskiem (silnik 16, 16v, 125hp), oraz od kilku lat załozoną instalkę 1 gen. ( na śrubę). Poza błędem który wyskakuje podczas jazdy na gazie auto chodzi prawidłowo (pomijając gaśnięcie silnika podczas wrzucania na luz.)


A jak jest ze spalaniem i z mocą?

Cytat:
I tu moje pytanie: czy warto zakładać komputer (bingo s4). Co co zmieni? Jakie będą plusy takiej instalacji, a jakie są minusy 1 gen. w wielopuktowym wtrysku? Jestem wstępnie umówiony na montaż, leczgazownik powiedział mi że auto nawet z kompem będzie gasło na luzie. Będzę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi- szkoda mi wydawać 400zł i nie mieć z tego żadnych korzyści. Pozdrawiam. Sławek


Może daj zarobić jakiemuś bardziej douczonemu gazownikowi. Żeby auto nie gasło można przerobić dolot, a jeszcze lepiej zrobić kompensację parownika i nie niszczyć dolotu.
Czy warto wstawiać kompa? Jeśli wystroi Ci go ktoś kumaty to będziesz miał mniejsze spalanie, ewentualnie będziesz mógł wstawić większy mikser niż na I generacji i cieszyć się większą mocą.