Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
problem niewielki - dla kierowcy - dla białych czapek może być istotny - omega B caravan - nie mogę dojćś dlaczego nie ma podświetlenia tablicy - bezpieczniki i żarówki - ok.
  
 
Witam,

Miałem kiedyś taki sam problem. Okazało się, że nie było masy - korozja. Nie pamiętam, czy był tam kabelek do masy, czy było na styk do elementu metalowego. Najpierw sprawdziłem, czy mam 12V zasilania, było OK. potem wymontowałem lampki, oczyściłem z rdzy i dolutowałem nowe przewody do styków żarówek (tylko masowe). Po zamontowaniu lampek drugą stronę przewodów po przylutowaniu oczek przykręciłem pod jakąś śrubkę, bodjaże od mocowania silnika wycieraczek(kombi). Po założeniu tapicerki na klapę cieszyłem się sprawnym oświetleniem tablic. Całość roboty - ok. 1 h, potrzebny papierek ścierny i lutownica, dobrze mieć gotowe oczka do przylutowania (do kupienia w sklepie elektronicznym).

Pozdrawiam
  
 
Prawie wszystko sie zgadza - tylko
1. styki mam czyściutkie
2. nie mam oddzielnego podłączenia do masy - dwa brązowe (masa) biegna z tej samej więzki co zielono-szare - są podłączone do żarówek
3. w żadnym z ww. przewodów nie ma prądu
4. są wszystkie inne swiatła - postojówki, pozycje
  
 
-sprawdź czy jest prąd na bezpieczniku (jeśli bezpiecznik ok)
-sprawdź drogę wiązki kabla - pewnie gdzieś po drodze jest przerwa i tyle
  
 
Światło wróciło - złamany przewód w wiązce. Masa i jeszcze jeden przewód mają przerwaną (pękniętą izolację) i pewnie też niedługo padną. Dobrze że tam zajżałem - wiazka jest gumowej, karbowanej osłonie pomiędzy karoserią a pokrywą bagażnika - tej po lewej stronie.
  
 
Czesc,kiepskie są żarówki ciężko trafić by stykały,włoży się i nie stykają,bo blaszki odginają.Co odegne włoże krzywo pali,przykręce prosto nie pali.POZDRAWIAM