Zawieszenie do 127

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
siemka
wie ktos moze z czego podpasują przednie amory do 127 MKI ??
moje są juz na wykonczeniu i zaniedługo bedzie wymiana i niewiem z czego to podpasowac
  
 
jak te stare są szczelne i w dobrym stanie, to utwardź je
  
 
Poszukaj orginałów do 127....
Jak nie to,ja przymierzałem amorki z seata ibizy-tej kanciatej wersji,z przełomu 80-90 lat...Całe zawieszenie to w 90% fiat 127.Tylne amorki pasuja idealnie(bo mam teraz je u siebie),z przodu z tego co zauwazyłem roznica jest w:
-górnej poduszcze...Poprostu jest inna poducha,i trzeba przykrecic z siódemki.
-roznica jest takze w osadzeniu sprezyny na amorku....Ale nie wiem czy da sie to obejsc.Bo sam z tym nie kombinowałem....Dole mocowanie takie jak w siódemce,długosc tak samo...
Plus taki,ze za dosc smieszne pieniadze mozna dorwac gazowy komplecik...
  
 
Orginaly z Cofaba kosztuja 150zl szt. , podpasic mozna z Zastawy ( jest ciut wyzszy i ma wyzej polke na sprezyne ) jezeli chcesz rzezbic to mozna podpasic z cc-sc , sa tanie np Monroly olejowe 80-90zl lub gazowka nieco drozsza.Mozna tez podpasic np wklady z kadett/nexsja.Jezeli masz mozliwosc wykonania czegos takiego we wlasnym zakresie to moze jest sens bawic sie w to , natomiast jezeli musialbys to dac to do zrobienia to lepiej zostac przy oryginalach lub pokombinowac z amorami z Zastawy(moge zalatwic takie cale Mcpersony )
  
 
witam macie jakies dokladniejsze opisy o przerobieniu zawieszenia podwyzszeniu i poszerzeniu 128-ki i podniesieniu mocy silnika bede wdzieczny za pomoc
  
 
Cytat:
2006-09-23 15:30:24, pablo098 pisze:
witam macie jakies dokladniejsze opisy o przerobieniu zawieszenia podwyzszeniu i poszerzeniu 128-ki i podniesieniu mocy silnika bede wdzieczny za pomoc



a po co chcesz podnieść zawias seryjnie i tak jest wysoko
  
 
witam. mam pytanie co moze byc przyczyna ... gdy podczas pezrspieszania auto prowadzi sie prosto a jak sciagne noge z gazu przuca na bok:/
  
 
Najprosciej bedzie podjechac na stacje diagnostyczna i tam ci powiedza dokladnie co masz zepsute , koszt to ok 20zl.
Przyczyna moze byc :
- zurzyta guma stabilizatora ( miejce w ktorym stabilizator jest
mocowany do nadwozia)
-zurzyte gumy w miejscu polaczenia stabilizator - wahacz
-zurzyty sinenblok wahacza
-przegnite mocowanie stabilizatora
  
 
Litosci. zuŻyty! Przez Ż!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Przepraszam
  
 
Jak amortyzatory nie trzymają to efekt też podobny... ale zwykle jest to mocowanie stabilizatora z prawej strony
  
 
Prosze o potwierdzenei lub zdementowanie:
Czy amorek tylny od 127 i od 128 są takie same? Chodzi mi o mocowanie czopa piasty. Czy otwory są wywiercone tak samo? Bo coś mi sie kiedyś obiło że 7 na amorku z 8 trzyma spory negatyw.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2009-05-29 13:13:37, OLO pisze:
Prosze o potwierdzenei lub zdementowanie: Czy amorek tylny od 127 i od 128 są takie same? Chodzi mi o mocowanie czopa piasty. Czy otwory są wywiercone tak samo? Bo coś mi sie kiedyś obiło że 7 na amorku z 8 trzyma spory negatyw.



odwrotnie - fiat 128/zastava trzyma na amorku od 127 wielki negatyw.
tak to dziwniej est że azmorek od 127/128/ritmo mają inaczej górny otworek do mocowania piasty
  
 
Czyli po przeróbce górnego otworu będzie pasować?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2009-06-01 12:18:19, OLO pisze:
Czyli po przeróbce górnego otworu będzie pasować?



tak - wystarczy podpiłować i skręcić na podkładkach i je przyspawać jak kąty będą ok
  
 
Tak właśnie zrobię!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Mam pytanie. Czy ktos wie ile i jakim olejem zalac przednie amortyzatory od 127 ?
  
 
Ciekawe. Możliwe żę też to bede musiał zrobić. Kiedyś było costakiego jak olej do amortyzatorów. Pewnie do pełna.


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2009-07-08 14:29:13, KomaNcz pisze:
Mam pytanie. Czy ktos wie ile i jakim olejem zalac przednie amortyzatory od 127 ?



Ja zalewałem silnikowym 10w40 - miekkie są jak chcesz beton to lej hipol z motodoktorem 1:3

a ile to około 0,2-0,3 jak zalejesz to nie do pełna tylko tak 3cm poniżej szczytu

[ wiadomość edytowana przez: rosck dnia 2009-07-10 00:57:51 ]
  
 
Juz zamowilem 2l jakies specjalnego do amorow. Zobaczymy co to. Przy okazji znalazlem 2x nierozbieralny i jeden rozbieralny do 128/Zastava.

[ wiadomość edytowana przez: KomaNcz dnia 2009-07-10 18:54:44 ]