Antena CB w Nivie...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
CZe!!1
Wlasnie sie przymierzam do montazu CB w mojej Niviascie i mam do Szanownego Grona nastepujace pytanie:
Gdzie umiejscowic antene tak aby dobrze lapala a jednoczenie zeby jej przy pierwszym wjezdzie w krzaki nie polamac...
z gory dzieki za odpowiedz!
  
 
Generalnie, aby zapenić optymalny odbiór, należałoby antene zainstalować na środku dachu. I takie rozwiązanie bym polecał. Anteny typu president colorado czy santiago 1200 mają baty na tyle mocne i elastyczne że nie powinno być kłopotu. Ale są to baty z górnej półki i trochę kosztujące. Z tańszych polecam Magnum, która ma dobrą wydajność i bardzo elastyczny promiennik.
  
 
Antene musisz przymocowac na dachu, jak najwyzej. Sa specjalne mocowania, ktore skladaja antene jak o cos uderzy (w 4 kierunkach). Do terenowki to chyba najlepsze rozwiazanie, ale zawsze musisz liczyc sie z jej urwaniem na jakiejs galezi.
  
 
nie jest wcale tak łatywo złamać bat antenowy. musiałby uderzyć w grubą gałąź tuż nad mocowaniem, albo zrobić to niewiele wyżej z dużą prędkościa.
  
 
Zdarzylo mi sie uderzyc pod mocowaniem . I zostal mi tylko ochwyt . Nawet nie wiesz Goralu w co ludzie potrafia uderzyc w lesie. Moj konar byl gruby jak udo, ale przy cofaniu w deszczu wcale go nie widzialem (prawde powiedziawszy polmetrowego pnia tez nie - ale go poczulem). I mialem zapalone wszystkie moje lampki .
  
 
Ja powiem tak mam od 6 lat radio CB i nie widzialem jeszcze lepszej antenki od wyrobow Sirtela.Sa na wloknie szklanym.Mialem taka antenke i mozna bylo praktycznie zrobic naniej supel wiec cos takiego polecam.A jezeli chodzi o jakosc odbioru czyli tzw SWR to antena powinna rzeczywiscie znajdowac sie na srodku dachu ze wzgledu na tzw sztuczna mase.Ale to nalezy zerknac do jakiejs literaturki np.: Radio w Samochodzie jezeli cos to moge poszukac w domu bo troche literaturki o tej tematyce posiadam.Odradzam jakiekolwiek uchwyty do rynienek bo to latwo buchna i zostanie tylko przewod.Mozna zamontowac na zdezaku i tez bedzie good.Zalezy na jaki zasieg liczysz ale to jak cos to na priv chetnie pomoge.
 
 
Sorry zapomnialem sie zalogowac powyzszy post jest moj