Problem z instalacja sprzetu audi!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam ma pewien problem z moja instalacja audi a wiec mam podlaczone glosniki do zmacniacza i wszystko jest ladnie i pieknie ale kiedy odpale samochod i jade to w glosnikach ma jakies syczenie odzwierciedla one obroty silnika !!!! wszystko juz sprawdzalem i nie wiem z jakiego powodu to tak syczy;// pomorzcie mi!!!!!!
  
 
witay!


Są to zakłucenia wychodzące z silnika ( zapłon, alternator i takie tam ). Przyczyn może byc kilka, ale jedna napewno - zła instalacja!! Proponuje sprawdzic połącznia masowe wzmacniacza i radia a najlepiej wymieniac przedwody na grubsze.. Powiedz jaki masz sprzet i czego od niego oczekujesz to pomoge z kablami...
Jeżeli na FM i na CD jest tak samo to antene możesz wykluczyć..

Radio najlepiej dać na 5mm2 bezpośrednio od aku i mase do budy, mozliwie blisko radia!!
A do wzmacniacza zależnie od poboru mocy od 10 - 20 mm^2 nie zapominając o bezpiecznikach na kablach, żeby sie nie spalić

Pozdrawiam!
  
 
radio ma z pionnera co prawda ma juz pare lat ale spisuje sie dobrze glosniki Boschmana 500 i pod to wzmacniacz Magnata 400 i tube blaupunkta !! instalacja jest w porzadku bo mam instalacje przystosowana do sprzetu ponad 1100!! A slyszalem ze to tez morze byc wina alumulatora czy to prawda????
  
 
To źle słyszałeś! Akumulator nie ma wpływu na zakłócenia.. Jezeli masz głośniki podłączone pod radio to odłącz zmacniacz i sprawdź czy dalej jest nie tak.. Pioneer powinien miec jakies filtry a co do instalacji to napewno jest jej wina! Ja mam pod radio 8mm^2 i zmacniacz na 25mm^2 i nie podłączył bym 1100 w RMS...
  
 
Prawdopodobnie przewody chinch ida obok jakis wiazek ekeltrycznych lub przewodów zailajacych, sprawdz jeszcze czy wzmacniacz nie styka sie obudową z metalowymi czesciami samochodu