Silnik 1.6 w Nivce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przeczytalem, ze w Nivkach 2121 byly montowane dwa typy silnikow 1.6 o roznych mocach (67 i 75 KM). Czy ktos wie jak rozpoznac po numerach typ zamontowanego silnika?
  
 
Ja nie wiem. Ale zadzwon do Januszewskiego w wawie, podaj problem telefonicznie do Pani Amelii (serwis) albo Pana Roberta (serwis i sklep), napewno Ci pomoga. (Telefony:642 94 87, 651 66 90).

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
A może różnica polegała tylko na gaźniku!!! Nie znam się dobrze na nivce ale widziałem kiedyś dwa zupełnie inne gaźniki do nivki!!!
  
 
A czy to przypadkiem nie była różnica gaźnik/wtrysk ?
Pozdro.
  
 
Wtrysk byl stosowany chyba tylko do silnikow 1.7. Nic nie slyszalem o silniku 1.6 z wtryskiem. Mily, moze ty bys sie wypowiedzial jako ekspert.
  
 
szukalem i znalazlem
niva 1.6 byla produkowana tylko z gaznikiem(waz2121)
1,7 gaznik,(waz 21213)
1,7i wtrysk jednopunktowy(waz21214)
1,8gaznik(waz2130)
1,8i wtrysk jednopunktowy(2130.1)
1,9TD wtrysk posredni turbodoladowanie(XUD9T)
1,9D wtrysk posredni (XUD9A)
1,5 wtrysk posredni turbodoladowanie(waz341.1)
wiedzieliscie ze takie silniki byly montowane w nivie
  
 
Jako że ojciec pracuje w Nadleśnictwie to miałem okazje sporoi pojeździć niwką a także troche poznać jej budowe! Pamientam że kiedyś kupili dwie nowe niwki chyba w 92 roku. Obie były ten sam rocznik i model i obie miały inny gażnik. W jednej był identyczny jak w 2107(w e wszystkich innych jakie mieli właśnie taki był) a tadruga miała zupełnie inny. Paliła jak czołg, ale był a sporo silniejsza od tej z normalnym gażnikiem. Może więc to jest ta różnica! Dodam, że obie były z silnikiem 1.6. Znam gościa który potem kupił tą niwe i wymienił gażnik na standardowy. Jak jeszcze ma ten gaźnik to postaram się załatwić jego symbol, a może nawet jakieś fotki wykonam.
  
 
A pamientam, że ten inny gaźnik miał pływak z jakiegoś czegoś, tak jakby styropian.