Rajdówka 126- reaktywacja - tym razem w kl. 2 :D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam nadzieje ze tej zimy powstanie takze moje wozidlo do walki w kl.2

niestety na razie nie było czasu na zabranie sie za budowe rajdoowki- w garazu równolegle trwała likwidaca dotychczasowego autka i niezbedne naprawy niedawno nabytego dupowozu- równolegle cały czas gromadziłem czesci do rajdoowki i zaczynam budowe na przełomie listopada i grudnia, a foto-relacje bede wrzucał w załozonym tu temacie

tymczasem oto wykaz zgromadzonego materiału:

na razie od roku na placu stoi karoseria z maluszka sprowadzona z Wrocławia, juz z wspawaną klatką bezpieczenstwa (zgodna z zał. "J") i w miare zdrowa blachą, wczesniej startował w wyscigach górskich.

- silnik 903- z Wodzisławia - takze od roku stoi w ciepłym suchym miejscu i czeka na wsadzenie- jest to jednostka z fiata 127 nominalnie 47KM , nieskalana elektroniką na 3 miesiace przed sprzedaza został wyremontowany i załozono mu wałek z IRECO + inne przeróbki- ma teraz miec 55KM...

-flansza silnik- skrzynia (na razie stalowa)
-moduł
-cewka
-rozrusznik
-kpl. sprzegło

-nagrzewnica BIS wraz z konsolką

-skrzynia z BISA (w spadku po poprzednim maluszku )
-skrzynia seria126

-kpl hamulce z seja (przednie) wraz z flanszami

-kpl. felg alu speedline (w spadku po poprzedniku) z oponkami
-kpl. felg stalowych- poldolot

-2 kubełki bimarco "c"
-kierownica 30cm OMP
-zapinki sandtler przód/tył
-pasy sabelt w drodze
-licznik ze sportinga cc w drodze

-2x bilstein tylni (chodzone ale dobre)
-resor 6 piór z BMT w Orzeszu

chłodnica (experymentalnie) BMW 318 e30

elementy z laminatu:
-klapa tył
-klapa przod
-drzwi lewe i prawe (w drodze)
-poszerzki tylnie i przednie błotniki całe (w drodze)

fotki- jak zgram z tel. i nast. z cd-rw na kompa a stamtad na server







[ wiadomość edytowana przez: HNT dnia 2006-11-15 13:15:16 ]
  
 
pomału i leniwie prace idą do przodu
na początek fotka karoserii która posłuży do budowy nowej rajdówki:



karoseria ze wspawaną klatką zgodną z załącznikiem "J"- fakt o niewielkim znaczeniu praktycznym, gdyz poza popularkami KJS i innymi pojeżdżawkami nie będę startował, oczywiście z braku homologacji SWAPa...

karoseria wymaga wymiany progów zewnętrznych, i pasa przedniego, za które wzięła się rdza, prawdopodobnie to co zostało z lakieru bedzie usuwane kwasem, błotniki zostaną podocinane pod nowe , laminatowe odpowiedniki...


pierwsze przymiarki do projektu poszerzen z laminatu...


kierownica OMP 30cm...


silnik, tu jeszcze nie oczyszczony, dość mocny nominalnie 47KM, po remoncie i wymianie wałka na sportowy- 54-55KM, (podobno) w kazdym razie dosc mocny z tego co miałem okazje sprawdzić


pasy...


osprzet do silnika...


tarcze kotwiczne do hamulców z sc...


4x speedline, oczywiscie bez dekli i białe


jedna z gotowych poszerzek - prototyp, który posłuży do odlania formy, 4cm szerszy od seryjnego błotnika, w roli modelu wystąpił mój stary wierny kaszel- to jego ostatnia misja




tylnie poszerzki gotowe, czas zaprojektowac prototypy przednich, tym razem tylko o 3 cm szersze









[ wiadomość edytowana przez: HNT dnia 2006-12-04 02:10:26 ]
  
 
Nooo zapowiada się fajowo.
Te felgi to nowe czy z poprzedniego kaszla? (srebrne wg mnie wyglądają lepiej niż białe). Poszerzki wyglądają super!
  
 
dzieki
tak to testare, ale i tak beda białe- w rajdówce mi sie ładnie widza jako białe no i załatwie sobie nalepki speedline na nie- (taki smaczek)
  
 
Panie ta fotka z tarczą kotwiczną to z Twojej bestii ???
bo ja już dawno u Ciebie w bazie ORG nie byłem i sie zastanawiam czy to juz w bobku siedzi czy to zapozyczona fota

btw: pasy fajne kolor mi sei podoba
  
 
no maluszek zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza z tymi poszerzeniami.
jaki kolorek maluszka będzie ?
  
 
Cytat:
rallykage

fiat 126p gr.A
Orzesze

Panie ta fotka z tarczą kotwiczną to z Twojej bestii ???
bo ja już dawno u Ciebie w bazie ORG nie byłem i sie zastanawiam czy to juz w bobku siedzi czy to zapozyczona fota

btw: pasy fajne kolor mi sei podoba




nie to niestety nie z mojej bestii, choc chciałbym zeby juz tak wyglądała... tarcza kotwiczna jest identyczna

Cytat:
dave-rallymaniak
klubowicz TGR

Polski Fiat 126p
Ochaby/Mysłowice

no maluszek zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza z tymi poszerzeniami.
jaki kolorek maluszka będzie ?





kolr- jeszcze sie wacham- jesli bedzie potencjalny sponsor to czerwony + oklejenie w barwy sponora, a druga opcja- biały + oklejenie (dosc ciekawe zielono-czerwono-białe barwy) okaze sie na wiosne...





[ wiadomość edytowana przez: HNT dnia 2006-12-07 09:17:33 ]