Jak wykonać własne spojlery - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie no - Twój sposób jest na pewno lepszy. W koncu robicie to na codzień , a jak wygladaje teraz kadłuby łódek....Hm samochpdy chyba tak nie beda nigdy wyglądać jak łodzie z Louis Vitton Cup
 
 
Chyba jednak najłatwiej jest przerobić spojler z innego. Nie wiadomo co nam wyjdzie z naszego formowania, a tak to chociaż jakąś baze już mamy. I czasu nam zajmie znacznie mniej
  
 
Witam,
zaleta tego sposobu oprocz powtarzalnosci jest to ze ze masz gladką, niemal wykonczona powierznie, to juz połowa sukcesu, każdy kto szpachlował i równał blachy pod lakierowanie, wie ile pracy to kosztuje..., wazne jest tez że warstwa koloru jest odpowiednio gruba, polerowanie, czy szlifowanie nie powoduje jej zdarcia, czy uszkodzenia, a ewentualne naprawy przeprowadza sie dosć łatwo, polimery to naprawde wdzięczne tworzywo...
od dawna noszę sie z zamiarem dorobienia kilku skromnych dodatków do klasika..., jak sie wyrobie z jachtami, spróbuje wykonac na próbe lotke na klape bagaznika albo progi z laminatu...
  
 
Na progi do klasyka to proszę mnie zapisać w kolejce...
  
 
Mysle,że na gustownie zrobione nakładki na progi chętni będą . Jeszcze Jedno- Jasiu (jest teraz w Niemczech aż do 13 czerwca, ma przywiezione z W,egier poszerzenia błotników(oryginalne tak jak w VFTS). To sie niektórym podoba i wygląda bardzo "drapieżnie " na klasychnych ładach . mam sheriffnt- w jaki sposób najlepiej zrobić odlew, a nastę[pnie kopyto do wieloktrotnego uzytku????Oczywiscie po drobnych modyfikacjach,zeby nie był to zupełny plagiat))
Paweł
 
 
Ja kiedys czytalem ze spojlery mozna zrobic w sposob nastepujacy:
Forma ze styropianu(czy z pianki temu podobnej), nastepnie zalewa sie zywica.
Nastepnie kupuje sie aceton ktory idealnie rozpuszcza styropian, i po sprawie.
Nie wiem jak sie ma to w praktyce, wiem tylko ze moj brat robi takie rzeczy(na walsny uzytek) ale z drewna forme, w ktora wlewa zywice-bodajze Epidian z utwardzaczem. Moim zdaniem koszty tego przekraczaja granice rozsadku(poprostu zywica jest za droga), w przypadku spojlerow do auta- no chyba ze ktos sobie chce tylko brefki na swiatla zrobic.
Pozdr
  
 
witam


poczytałem , pomyslałem i wziełem się do roboty...

Co z tygo wyjdzie?? ZObaczymy..

cdn...........................
  
 
Cytat:


Ja kiedys czytalem ze spojlery mozna zrobic w sposob nastepujacy:
Forma ze styropianu(czy z pianki temu podobnej), nastepnie zalewa sie zywica.
Nastepnie kupuje sie aceton ktory idealnie rozpuszcza styropian, i po sprawie.




Metoda ta, wykonywania elementów z laminatów dla ścisłości nazywa się metodą traconego styropianu. Stosuje się głównie w wykonywaniu elementów jednostkowych, dla ktorych budowanie odpowiedniej formy jest nieopłacalne. Wadą tej metody jest to że elementy są dosyć ciężkie, mało dokładne, chropowate (wymagają szpachlowania.
  
 


Pierwszy namacalny efekt mojej pracy. Na początku wyglądało to, powiem szczerze ... tragicznie. Teraz już nabrało wyglądu"rasowego" spoilera.

Jutro, być może już to cudeńko zmontuje na wozie ze starym zdarzakiem.

No a póżniej zostanie jeszcze malowanie......




cdn............................


[ wiadomość edytowana przez: Troll dnia 2004-08-22 20:53:04 ]
  
 
Cytat:
2003-05-21 22:05:58, obcyrm pisze:
Jaki spojler może pasować na tył, bo jeśli przerabiać to coś zbiżonego. Może ktoś podpowie, interesował by mnie dość szeroki, może gdzieś ktoś widział coś podonego co by pasowało do Samarki i nie wymagało dużo przeróbek i był ładne.


Bardzo zblizony spojler maja polonezy jest lekko kanciasty tylko jedyna wada to mocowanie trzeba robić dziury na sruby,widzialem spojler dedykowany pod samarke niestety cena to około 180 zł mocowanie dwie łapki na bokach tylnej klapy chyba nawet miał światlo stopu,U Polena pewnie znajdziesz progi,ale ma tylko do 3 door z tego co pamietam, przód widzialem jak robią to za wschodnia granicą chłopaki jest,zrobiony tak drugi zderzak obciety odwrócony i zalany zywica oczywiście wygłaskany do dowolnego kształtu.
  
 
Cytat:
2003-05-21 12:10:10, obcyrm pisze:
Moja Samarka potrzebuje troche bajeru - mam pytanko jak odlać własne spojlery. Szczególnie chodzi mi z czego można zrobić formę we własnym zakresie i czym to wylać? Może ktoś już nad tym główkował.

szukałem i znalazlem niestety w moim osobistym magazyku mam tylko skrzydło do poldzia caro ale jest wsklepie skrzydło do ładnej samarki cene niezle zstraszajaca około 180zł ale pewnie daloby sie urwać parae zylca.
  
 
witam

Co do progów Polen niestety już nie ma do samarki 5d (przynajmniej nie maił jakiś czas temu), ma natomiast do 3d.

..................................................

Dzisaj już jest wszystko na wozie i wygląda to mniej więcej tak:






No jeszcze tylko końcowe szpachlowanie, potem wygłaskanie i malowanie ...

cdn......







Chyba troszkę czasu upłynie zanim się wezmę za tył
  
 
robota zakończona. Wieczorkiem wrzucę na serwa jakieś fotki ...
  
 
Nie jestem zwolennikiem obwieszania auta spojlerami i innymi aerodynamicznymi hamulcami Ale to co zrobiłeś jest niezłe. Bez przesadyzmu, skromne i w dobrym dopasowanym do samochodu stylu...Gratulacje Fidiaszu
  
 
Łał/wow! Nieźle!

Potem zrobisz mi łódź motorową z laminatu, dobrze? Co to dla takiego Zucha...
Jeszcze przydałaby się ponadnormatywna kuweta dla duużego kota Mariuszni i takietam (zleceń znajdzie się dużo)
  
 
Cytat:
Jeszcze przydałaby się ponadnormatywna kuweta dla duużego kota



ja tez poprosze - najlepiej jeszcze z drapaczkiem.
  
 
jak obiecałem poniżej fotki po lakierowaniu







Myślę, że całkiem nieźle to wygląda

PO lakierce nabrało to " to" wyglądu i teraz czas na tylni .......

CDN............



PS
A co do zamówień, to na kuwety nie przyjmuję ponieważ kuweta to zbyt małe "wyzwanie"
  
 
Tylko jeszcze ta szparka źle spasowana ...I w sumie może korzystniej byłoby jednak pomalować na czarno pas w miejscu starego zderzaka? Taki pas poszerza optycznie sylwetkę auta.

Może jakieś progi do 2107 zmiast kuwet dla sierściuchów???

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz2107 dnia 2004-09-06 21:54:53 ]
  
 
Dla mnie bomba qcze jeszcze troszke to zloże zamowienie na spojler do sierry bo do kalsyka niebede pakowal jest zbyt piekny w orginale.


pozdrawiam
  
 
progi też są w planie, ale zaraz po tym jak skończe tylni spoilerek