Jak wykonać własne spojlery - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Teraz musisz jeszcze toto wzmocnić przed zlotem . Wiesz... jak każdy będzie chciał toto opukać, sprawdzić wytrzymałość, to mogą się zrobić zderzakowe strzępy... (a mamy kilku silnych chłopów w Klubie, co to Ład nie muszą prowadzać do blacharza tylko w ręcach prostują ).
  
 
Spojlery, spojlerami, a może ktoś ma jakiś programik, do obliczania stopni oporów powietrza? - czyli co pomoże jaki, jaki kształt? Moze jakiś programik pokazowy, np. symulacja tunelu?
  
 
ostrzegam bede stukał pukał kopał i gryzł bo mi sie podoba ale boje sie ze zacznie ta szpachla pekac i bedzie nie ładnie:| ale na progi to sie sam bym porwał pozdro
  
 
Cytat:
2005-01-15 11:07:17, arsen pisze:
ostrzegam bede stukał pukał kopał i gryzł bo mi sie podoba ale boje sie ze zacznie ta szpachla pekac i bedzie nie ładnie:| ale na progi to sie sam bym porwał pozdro


Rób co chcesz, tylko tak, żebym ja tego nie słyszał Bo ja zaczne kopać i pukać
  
 
łahahahahahhaahhaahahhahaahahahahah esh

nie wazne kto bedzie patrzył słuchał ja bede dociekliwy a co zrobie sobie i mi po drodze odpadnie wtedy to bym dopiero pomysłodawce heehe tego no
  
 
Może i trochę niegustownie łada może wyglądać ze spojlerkiem - ale zależy mi żeby może jakoś zmniejszyć te zawirowania któe towrzą się z yułu i przez to cały brud zasysa się na tył samochodu, a to już tak super nie wygląda
  
 
A ja zrobiłem całkiem coś innego pierwsze włuknem wwziołem i zciągłem kształt seryjnego zderzaka i tak samo druga warstwe potem zklaiełem je raze z odstepem gdzieś 3 cm i wypełniłem to pianką do uszczelniania okien. gdzy ztwardła ściągnołem to co było z włukna i zaczołem żeźbić w piance najlepiej przykręcic tsobie na stary zderzak i wtedy robić ma sie poczucie jak rozmieścic wszystko mniejwięcej.jak już miałem to mniejwięcej gotowe smarowałem całość żywicą i po stwradnięciu żucałem 1 do 2 warstw maty szklanej delikatnie przeszlifowałem TYLKO UWAŻAĆ BO TO KUREWSKIE WłUKNO FAJNIE SIĘ WBIJA DO WSZYSTKIEGON I KŁUJE. potem na to szpachla tylko ja używam szpachli poliestrowej i moim zdaniem zchodzi tego za duzo szukam czegoś co mogło by to zastapić może macie jakieś pomysły??kiedy wszystko jest juz wygładzone i gotowe
nałożyłem na to folie termokurczlią odpowiednio dokształtowałem palnikiem i git.Na to przyszedł gips na cały zderzakod strony zewnetrznej oczywićcie kiedy już ztwardną zdjołem go ciągnąc za folie.i tak jest gotowa forma równa.no i potem wziołem i zwykłą świeczką smaróje wnętrze tak żeby nic nie przykleiło sie podczas robienia nowego elementu.No i włukno żywica tak ze 3 razy no i znowu pojawaia sie problem szpachli bo za dużo trzeba na nią wydac a zchodza kolosalne ilości.No to to by było na tyle jak znajdziecie cos czym zastapic szpachle to dajcieznać
  
 
Cytat:
2004-08-20 15:57:00, radeq pisze:
Metoda ta, wykonywania elementów z laminatów dla ścisłości nazywa się metodą traconego styropianu. Stosuje się głównie w wykonywaniu elementów jednostkowych, dla ktorych budowanie odpowiedniej formy jest nieopłacalne. Wadą tej metody jest to że elementy są dosyć ciężkie, mało dokładne, chropowate (wymagają szpachlowania.



ja niegdyś kupowałem spojlery tutaj www.spojlery.com.pl i moge polecic firme i wykonanie, bo jak kupowalem to wahalem sie, a teraz wiem, ze nie potrzebnie