Ankieta w sprawie Przyjaciół LKP

Ankieta: czy jesteś za przyznaniem PRYJACIELOWI pełnych uprawnień KLUBOWICZA?(pozostaje rozróżnienie w nazwie
tak
nie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy jesteś za przyznaniem PRYJACIELOWI pełnych uprawnień KLUBOWICZA?(pozostaje rozróżnienie w nazwie)


odpowiadamy TAK, jeśli uważamy że Przyjaciel LKP powinien mieć takie same prawa jak klubowicz. (prawa do kandydowania w radzie itd.)
odpowiadamy NIE, jeśłi uważamy że obecne uprawnienia sa wystarczające.
  
 
Przepraszam-ale dla mnie to wazne - czy pod slowem Przyjaciel - miesci sie rowniez Sympatyk ?
  
 
a gwoli scislosci przyjaciel oplaca skladke ???


pozatym uwazam ze tak zadane pytanie w ankiecie niczego nie wyjasni i jest malo demokratyczne bo klubowicze majacy lady powiedza oczywiscie nie bo place mam lade wiec wara od nas a tak naprawde jak ktos mial lade i jest przywiazany do tej marki a z roznych przyczyn nie moze miec juz takiego samochodu - moze wiecej czasami zrobic dla klubu niz niejeden klubowicz oplacajacy tylko skladki , i pod tym kontem bym to rozwarzal a nie jak w paiskownicy ja mam lade to jestem klubowiczem a ty mimo ze placisz to jestes tylko przyjacielem i wara od pewnych rzeczy to moze niech przyjaciel placi polowe skoro nie ma wszystkich mozliwosci udzialu w klubie

[ wiadomość edytowana przez: maxymilan dnia 2006-12-21 11:19:14 ]
  
 
Cytat:
2006-12-21 11:09:20, maxymilan pisze:
a gwoli scislosci przyjaciel oplaca skladke ??? pozatym uwazam ze tak zadane pytanie w ankiecie niczego nie wyjasni i jest malo demokratyczne bo klubowicze majacy lady powiedza oczywiscie nie bo place mam lade wiec wara od nas a tak naprawde jak ktos mial lade i jest przywiazany do tej marki a z roznych przyczyn nie moze miec juz takiego samochodu - moze wiecej czasami zrobic dla klubu niz niejeden klubowicz oplacajacy tylko skladki , i pod tym kontem bym to rozwarzal a nie jak w paiskownicy ja mam lade to jestem klubowiczem a ty mimo ze placisz to jestes tylko przyjacielem i wara od pewnych rzeczy to moze niech przyjaciel placi polowe skoro nie ma wszystkich mozliwosci udzialu w klubie



Przyjaciel placi.
To, co proponujesz ponizej jest calkiem sensowne. W tym miejscu deklaruje, ze jesli zdecyzuje sie pozostac w klubie, bede placil pelna skladke bez wzgledu na status, nawet jesli rada przychyli sie do twojego (IMO - dosc sensownego) wniosku o zmniejszenie oplat dla przyjaciol. Bo to akurat nie jest dla mnie problem. Chociaz nie ukrywam, ze chcialbym miec pelne prawa klubowicza
  
 
no bo to nie chodzi o kase tylko o zasady , pozatym co do kasy jezeli kogos stac na auto nawet za 500 zl to musi byc go stac na paliwo i ubezpieczenie to nie badzmy smieszni chyba kazdy moze odlozyc te 3-4 zl miesiecznii zapalcic nawet za caly rok tylko musi komus zalezec , a jezeli ktos nalezy do klubu jakos w nim dziala i uczesniczy w jego zyciu to raczej powinno mu na klubie zaleze ,a status kandydata czy symaptyka tworzy tylko grono ludzi ktorzy i tak w 90% korzystaja z zasobow klubu ale sam klub maja gdzies bo zeby do niego nalezec i z niego korzystac nie trzeba za nic placic a u nas jest tak ze jak by kupe zawineli w sreberko i dawali za darmo to by sie tez kolejka ludzi ustawila , i ja przyznaje ze do oststnich paru miesiecy tez na takiej zasadzie korzystalem bo tak mi bylo wygodnie , aaa mozna np na 3 miesiace pol roku ustalic status kandydata zeby ktos mogl sie zastanowic i np w tym okresie moze korzystac z w iekszosci klubowych przywilejow ale jak po tym czasie sie nie zdecyduje na placenie i bycie klubowiczem to dowidzenia i jezeli musi to polegac na elitarnosci klubu to prosze bardzo niech bedzie nas niewiem 20 na cala polske ale 20 zangarzowanch a nie 150 ktorzy ogolnie nic nie robia


he odrazu jak mam nowa ladzine to mi sie podoba dzialnie w klubie , moze nastepnym razem do rady bede kandydowal

[ wiadomość edytowana przez: maxymilan dnia 2006-12-21 12:24:50 ]
  
 
Myślę że status przyjaciela by trzeba zlikwidować. Jednakże osobom nie płacącym składek i niemającym łady by trzeba dać część przywilejów, a część nie. Np. zamykanie części forum (blokowanie wątków) dla nie-klubowiczów jest bez sensu. Ale np. prawa do kandydowania nie powinien mieć, bo jednak powinno się przynajmniej mieć ładę. A nie że ktoś ma inny samochód a by chciał być radnym.
  
 
Cytat:
2006-12-21 10:44:56, Krzysztof-Fleszer pisze:
Przepraszam-ale dla mnie to wazne - czy pod slowem Przyjaciel - miesci sie rowniez Sympatyk ?



imo nie. sympaty to osoba sympatyzująca z klubem, nie angażująca się w jego działanie.
Przyajciel, to exklubowicz płacący skladki, korzystający z przywilejów. ograniczeniem jest niemożność bycia radnym.

Max, ankieta jest niedemokratyczna? nie przesadzaj. mogą w niej wziąść udział wszyscy, nie tylko klubowicze.

co do nazewnictwa. nie jest moja winą że niektórzy rozumieją słowo PRZYJACIEL w sposób bigbrotherowski. przyjaciel, to osoba specjalna i bardzo bliska. mogaca wiele, angażująca się... ale wciąż nie domownik.

Miły, blokowanie forum ma sens. chcesz wiedzieć co tam jest, zostań klubowiczem/przyjacicelem. nic nie stoi na przeszkodzie.
  
 
Cytat:
2006-12-21 17:02:02, Góral pisze:
Miły, blokowanie forum ma sens. chcesz wiedzieć co tam jest, zostań klubowiczem/przyjacicelem. nic nie stoi na przeszkodzie.


Przecież klubowiczem na razie być nie mogę (i słusznie) bo na razie nie mam łady - przypominam że sam też jestem za tym żeby klubowicz znaczył posiadacz łady.
A co do blokowania - ciekawe jaki sens? To że pięciu ludzi sobie tak wymyśliło i taki jest sens? Może i nie jestem zaraz bardzo ciekawy co jest w tych wątkach, ale chodzi o fakt, że w ten sposób tworzy się pewna elita. Część ludzi izoluje się od innych. O tym samym świadczy też status kandydata - na przyjęcie do klubu trzeba czekać x czasu (nie pamiętam ile tam było dokładnie). To też pokazuje, że rada wpadając na taki pomysł chce odizolować się od innych ludzi (zwłaszcza nowych). Bo taki nowy jak widzi skomplikowane warunki to zaraz się zniechęca.
Poza tym co ja niby miałbym zrobić żeby być przyjacielem??
  
 
Cytat:
2006-12-21 19:13:33, mily_byd pisze:
A co do blokowania - ciekawe jaki sens? To że pięciu ludzi sobie tak wymyśliło i taki jest sens?



sens jest taki że osoba która nie jest klubowiczem, nie musi wiedzieć o wszystkim co się w klubie dzieje. a jeśli nawet wymyśliło to pięciu ludzi, to miało do tego prawo, bo zostali wybrani przez ogół.

Cytat:
Może i nie jestem zaraz bardzo ciekawy co jest w tych wątkach, ale chodzi o fakt, że w ten sposób tworzy się pewna elita. Część ludzi izoluje się od innych.[/quote


gdzyby ci nie zależało na wiedzy o zawartości tych wątków, nie poruszałbyś tego tematu.

[quote]O tym samym świadczy też status kandydata - na przyjęcie do klubu trzeba czekać x czasu (nie pamiętam ile tam było dokładnie). To też pokazuje, że rada wpadając na taki pomysł chce odizolować się od innych ludzi (zwłaszcza nowych). Bo taki nowy jak widzi skomplikowane warunki to zaraz się zniechęca.



nbie chce się izolować, a raczej sprawdzić z kim ma do czynienia. jak kogoś poznam, to nie zapraszam go od razu do domu, tylko najpierw spotykam się na neutralnym gruncie.


Cytat:
Poza tym co ja niby miałbym zrobić żeby być przyjacielem??



nie wiem, ty jesteś specyficznym przypadkiem. miałeś najzaszczytniejszy status w klubie i zaprzepaściłeś to jednym postem. a w zasadzie tym co stało się po jego napisaniu...
pisałem ci i ja, i Adasco, i Andrzej, i kilku innych klubowiczów co należy zrobić.
Ale jak na razie nic się z twojej strony w tej kwestii nie zmieniło.
  
 
Cytat:
2006-12-21 19:33:37, Góral pisze:
nie wiem, ty jesteś specyficznym przypadkiem. miałeś najzaszczytniejszy status w klubie i zaprzepaściłeś to jednym postem. a w zasadzie tym co stało się po jego napisaniu... pisałem ci i ja, i Adasco, i Andrzej, i kilku innych klubowiczów co należy zrobić. Ale jak na razie nic się z twojej strony w tej kwestii nie zmieniło.


W tej sprawie nic nie ma sensu robić bo i po co, opis modeli robiłem dla satysfakcji i dla dobra ogółu tak żeby klub miał coś jedynego na świecie i dalej chcę to rozbudowywać. A to czy ja będę nazywał się honorowy, czy kandydat czy klubowicz czy tam przyjaciel lkp, czy też przyjaciel czyjejś żony itp. pierdoły to dla mnie nie ma znaczenia, bo mi nic to nie daje.
  
 
Cytat:
2006-12-21 20:29:47, mily_byd pisze:
... to dla mnie nie ma znaczenia, bo mi nic to nie daje.



po co więc ta polemika?


eot
  
 
w sumie nie mam zdania. są osoby które powinny mieć dostęp ( zasługi, miał ladę ale sprzedał itp..) a niektóre nie. nie nadaję się na osobę która określi temu dać dostęp a temu nie więc jestem na nie
  
 
Cytat:
2006-12-21 21:07:53, Góral pisze:
po co więc ta polemika? eot


po to żeby możliwie uprościć regulamin i wyrzucić z niego zbędne (moim zdaniem) zapisy o statusach. z mojej strony też eot.
  
 
no to zrobmy status honorowego klubowicza zamiast przyjaciela- nadawany decyzja rady czy tez klubowiczow w ankiecie... za np specjalne zaslugi (mial lade, nie ma, ale sie udziela badz tez zrobil wiele dla klubu itp...)
  
 
to juz bylo walkowane, nie wyszlo.
  
 
Wg mnie na BYCIE Klubowiczem trzeba sobie zasłużyć, i taki status powinien być przyznawany na dotychczasowych warunkach.
A co do Przyjaciół, to może sprzedajmy wszyscy Łady, płaćmy składki i po co ta cała zabawa?
  
 
Cytat:
2006-12-21 19:13:33, mily_byd pisze:
To że pięciu ludzi sobie tak wymyśliło i taki jest sens?


mam nadzieje ze nie piszesz "to ze rada soebie tak wymysliła" bo od tego jest
  
 
Cytat:
2006-12-22 08:04:28, arii82 pisze:
Wg mnie na BYCIE Klubowiczem trzeba sobie zasłużyć, i taki status powinien być przyznawany na dotychczasowych warunkach. A co do Przyjaciół, to może sprzedajmy wszyscy Łady, płaćmy składki i po co ta cała zabawa?



W pełni sie z tym zgadzam bo już kiedys poruszyłem tą sprawę w innym wątku przypadkowo chyba w Allegro...., i powiem tak jak jest Klub BMW to tam maja tylko BMW, a jeżeli kupujemy sobie inne furki przyznajac sie tym samym do Łady, czując dawny sentyment do tej marki to cos tu nie gra. Masz drugi samochod to go miej ale w profilu miej zdjęcie aktualnie posiadanej ładybo na samych sentymentach nie da sie BEZ ŁAD NIE BEDZIE TEGO KLUBU PRZECIEZ TO PROSTE.
  
 
Cytat:
2006-12-23 12:18:48, MENDEL pisze:
W pełni sie z tym zgadzam bo już kiedys poruszyłem tą sprawę w innym wątku przypadkowo chyba w Allegro...., i powiem tak jak jest Klub BMW to tam maja tylko BMW, a jeżeli kupujemy sobie inne furki przyznajac sie tym samym do Łady, czując dawny sentyment do tej marki to cos tu nie gra. Masz drugi samochod to go miej ale w profilu miej zdjęcie aktualnie posiadanej ładybo na samych sentymentach nie da sie BEZ ŁAD NIE BEDZIE TEGO KLUBU PRZECIEZ TO PROSTE.


Wyjściem dla osób mających poza Ładną inne brzydkie autka może być utworzenie w temacie Wszyscy o Wszystkim wątku pt. "Nasze dupowozy...czyli czym jeździmy poza Ładnymi". W takim wątku możnaby zamieszczać zdjęcia i krótkie opisy swoich nieładnych autek.Byłby to wątek służący tylko do prezentacji i opisu aut czyli wszystkie posty typu:masz cudnego/ch...wego VW i dyskusje na temat wyższości jednych aut nad innymi nie powinny mieć tam miejsca,a ewentualne rozmowy powinny być prowadzone np. w wątku "Dyskusje natury motoryzacyjnej".Dodam,że takie rozwiązanie istnieje np. na forum Fiat & Furious
  
 
Panowie, no ale już nie przeginajmy, bo jak mówiłem wg mnie najważniejsze żeby regulamin był prosty. I nie rozbudowujmy go o dodatkowe warunki że oprócz łady nie można mieć innego auta, albo do innego się nie przyznawać czy coś takiego. Sądzę że warunek bycia klubowiczem to mieć ładę. A czy oprócz niej mam jeszcze coś zachdniego czy nie mam to już nie powinno nikogo obchodzić. I uważam że nikt nie ma prawa nikogo gnębić, traktować jak gorszego tylko dlatego że prócz łady posiada jeszcze coś innego.
Jak ja kupię sobie ładę to planuję malucha zostawić, bo maluszki (w wersji FL) kocham. Ale ładę też szanuję i lubię i chcę mieć i należeć do klubu. Ale czy ktoś mi może zabronić mieć malca? Albo malca razem z ładą nie mogę umieścić w profilu na zdjęciu?
Nie przesadzajmy. Wg mnie najważniejsze to mieć ładę, a reszta jest nieważna. Do tej pory nikomu nie przeszkadzało manie innego auta poza ładą, więc teraz też nie powinno przeszkadzać. I nie ma sensu szukać zastępczych wyjść dla osób mających inne samochody (wiadomo że taki szczegół jak wątek dla takich można zrobić), bo to jest forum łady i skupiamy się na ładach. A jak ja mając malucha chcę o nim pogadać to rówocześnie z tym forum udzielam się również na forum malucha.
Sorry za długi post.