Warszawa 210 Kombi !!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam nadzieję że pamiętacie jeszcze artykuł z tygodnia Motor o odnalezieniu Warszawy 210. W niniejszej publikacji była wziamnka o wyprodukowaniu 2 egzemplarzy prototypów tego auta, a także krótka informacja o modelu Kombi. Brzmiała ona dokładnie tak:
[quote="Zbigniew Skoczek - tygodnik Motor 10 stycznia 1998"]Inż. Stanisław Łukaszewicz który jeździł Warszawą 210 (...) twierdził, że jego biuro przygotowało także konstrukcje nadwozia kombi, ale do budowy prototypu nie doszło.[/quote]
Jak dotąd nikt nie potrafił ocenić na jakim etapie były prace nad tym modelem. Osobiście uważałem że skończyło się to na kilkunastu rysunkach, które zostały potem zniszczone. Na szczęście myliłem się...
Szukając informacji o Laminatkach natknąłem się kilka dni temu na bardzo interesującą publikacje w której zawarte są szczegóły produkcji modeli wzorcowych. Ku mojemu zdziwieniu natrafiłem na taką oto fotografie:

Z początku myślałem że jest to jakaś zagraniczna konstrukcja, jednak podpis pod zdjęciem, a dokładniej wzmianka o FSO rozwiała moje wątpliowści. Macie więc teraz niepowtarzalną okazje zobaczyć makiete Warszawy 210 Kombi. Jak widać nie jest to szkic tylko gipsowa makieta, która oznacza że prace nad tym modelem były już mocno zaawansowane (aby mogła powstać w FSO taka makieta, musiały zostać wcześniej wykonane szkice w skali 1:1 oraz makiety w skali 1:5 !!!)
Makieta ta była tworzona z myślą wykonania modelów wzorcowych, a następnie oprzyrządowania tłocznego i prototypów.
Dla porównania załanczam jeszcze wszystkim dobrze znane zdjęcie makiety Warszawy 210 w wersji sedan:

Kwestie wyglądu auta jak również jego bliski kontak z Wołgą - GAZ-em 24 pozostawiam już do waszej własnej oceny.


[ wiadomość edytowana przez: Dawids dnia 2007-01-05 16:25:04 ]
  
 
super ze to zamieściłeś szkoda ze nie ma dokładniejszych fotek,. ale faktycznie boczna linia jest podobna do Wołgi...
  
 
Dawids , dzięki za takie perełki. Jak dla mnie super sprawa. Szkoda że jak większość prototypów nie weszłą do seryjnej produkcji.
  
 
Cytat:
2007-01-09 20:39:46, cendra pisze:
(...) faktycznie boczna linia jest podobna do Wołgi...

Eee, nie ma piękniejszego kombi niż Wołga GAZ-24 Uniwersal .