Podgrzewane lusterka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
klik
co myslicie na ten temat
dzisiaj widziałem jak sasiad w escorcie takie cudo montował
w sumie za grosze można miec grzane lustereczka
ale czy to zda az tak egzamin
  
 
noo Ojciec takie cos wklada, tylko drozsze jakies maty, no i ma byc gites hehe
  
 
Ja chcialem sobie takie cos zapodać na zimę do butów do SPD do roweru ale nie mieli takich wąskich mat
  
 
Cytat:
2007-01-06 17:05:59, MisiekII pisze:
Ja chcialem sobie takie cos zapodać na zimę do butów do SPD do roweru ale nie mieli takich wąskich mat



a co na rowerz w zime ganiaszP

tylko że szybko bys musiał kręcic pedałąmi
aby z dynama wydało te 12 V
  
 
Cytat:
2007-01-06 17:16:53, Suchy pisze:
a co na rowerz w zime ganiaszP



mój rekord to -27*C i śnieg po kolana
niestety tej zimy mój planet nie przetrwał

ps. a skąd poprowadzić prąd do takich wkładek?
no i ewentualnie jak ?



[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2007-01-06 17:27:37 ]
  
 
Cytat:
2007-01-06 17:26:46, Talus pisze:
mój rekord to -27*C i śnieg po kolana niestety tej zimy mój planet nie przetrwał ps. a skąd poprowadzić prąd do takich wkładek? no i ewentualnie jak ? [ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2007-01-06 17:27:37 ]



z tego co się zorientowałem jak rozmawiałem z sąsiadem
to one sa na 12 V
dajesz przekaxnik podpinasz np pod przycisk od ogrzewania tylniej szyby i jazda
  
 
Cytat:
2007-01-06 17:26:46, Talus pisze:
niestety tej zimy mój planet nie przetrwał



oo moze mamy takie same rowery... Ja mam Gianta X-planet , o taki Ci chodzilo ??
  
 
nie, raczej to nie był Giant... zjęcie masz u mnie w profilu (#5).
On się chyba po prostu nazywał planet, ale może jeszcze mam gdzieś siedmio letnią kartę gwarancyją to poszukam
  
 
Z akumulatora żelowego który mam do lampki przedniej
Kierowcy samochodów zwalniają albo się zatrzymują bo ich oślepia

W minionym roku rower poszedł w odstawkę ale do tego czasu żadna zima mnie nie pokonała. Mam nadzieję ze w tym roku znów znajde czas i natchnienie zeby jeździć jak kiedys.

A moja merida daje rade
  
 
otóz w Cari potrzbny byłby przełacznik do ogrzewania lusterek jezeli ktoś by chciał zeby byo tak jak w oryginale , jest on w postaci podwójnego przełacznika ogrzewanej tylnej szyby , poprostu jak w Cari jest normalny jeden do tylnej szyby tak do lusterek jest on przedzielony na pół , zwykle są one podłcząne z ogrzewaniem szyby przedniej , tak jak mój ojciec miał póki kamień szyby nie załatwił , ale to było wyposazenie tylko w tych lepszych wersjach , i oryginalnie sie włączało ogrzewanie szyby przedniej wraz z ogrzewanie lusterek , jutro moge zrobic fotke tego wyłacznika , reszta równiez szła pod przekaznik szyby przedniej , co do podlaczenie albo taki wlącznik załatwic albo podlączyc pod tylną szybę z tymze wtedy trzeba wpiąc o ile dobrze pamietam przekaznik nowy poniewaz ten od szyby wydaje mi sie za długo grzeje , w kazdym bądz razie w poldku miałęm elektryczne lusterka i podgrzewane a wiec tak musiałem zrobic podłaczyc inny przekaznik i pod włącznik szyby
  
 
Cytat:
2007-01-06 22:54:46, sterciu pisze:
otóz w Cari potrzbny byłby przełacznik do ogrzewania lusterek jezeli ktoś by chciał zeby byo tak jak w oryginale , jest on w postaci podwójnego przełacznika ogrzewanej tylnej szyby , poprostu jak w Cari jest normalny jeden do tylnej szyby tak do lusterek jest on przedzielony na pół , zwykle są one podłcząne z ogrzewaniem szyby przedniej , tak jak mój ojciec miał póki kamień szyby nie załatwił , ale to było wyposazenie tylko w tych lepszych wersjach , i oryginalnie sie włączało ogrzewanie szyby przedniej wraz z ogrzewanie lusterek , jutro moge zrobic fotke tego wyłacznika , reszta równiez szła pod przekaznik szyby przedniej , co do podlaczenie albo taki wlącznik załatwic albo podlączyc pod tylną szybę z tymze wtedy trzeba wpiąc o ile dobrze pamietam przekaznik nowy poniewaz ten od szyby wydaje mi sie za długo grzeje , w kazdym bądz razie w poldku miałęm elektryczne lusterka i podgrzewane a wiec tak musiałem zrobic podłaczyc inny przekaznik i pod włącznik szyby




kafi tez tak ma w swojej carii
kiedys tez fotki dawał

ale sterciu tego nie można pod ten sam przełączkik od tylniej szyby podłaczyć
co to by była za róznica

a tak ogólnie to tylko pytałem co o tym sadzicie nie to że chce to robić

wymieniajac kiedys szkło w lustrze (po tym jak walnałem się kolesiami lusterkami i moje się pobiło)
wiem ze w carii ten patent odpada
  
 
w Cari by trzeba było wkłady poszukac gdzies gdzie mają z oryginalną matą grzejącą , co do włącznika mozna podłączyc pod ten sam ale czasem nie potrzeba zeby lusterka grzały
  
 
Cytat:
2007-01-06 23:44:15, sterciu pisze:
w Cari by trzeba było wkłady poszukac gdzies gdzie mają z oryginalną matą grzejącą ,


no własnie bo te plastki tzymające szklo to unimożliwiają

Cytat:
co do włącznika mozna podłączyc pod ten sam ale czasem nie potrzeba zeby lusterka grzały


w sumie racja
  
 
ja na przykładzie poloneza gdzie miałem oryginalne lusterka podgrzewane i elektrycznie regulowane to nie potrzebne było grzanie za kazdym razem jakk sie szybe włączyło tych lusterek , dlatego przekaznik tam sie przydał bo szyba grzała długo a lusterka z 1,5 minuty moze z 2-ie i sie wyłączały a szyba dalej grzała
  
 
Mhh tak jakoś postanowiłęm odkopać ten temat, bo zamierzam coś pokombinować w tym kierunku

Cytat:
2007-01-06 23:22:41, Suchy pisze:
... wiem ze w carii ten patent odpada



Ja wymieniałem wkład w swojej i wydaje mnie sie, że dało by rade wcisnąć taką mate między ramke a szkło, bo to chyba jedyne wyjscie, jakos nie namierzyłem nigdzie podgrzewanej ramki, jaką widziałem qmpla w golfie, ew firmowo przystosowanego szkła. Jak sie uda to sie pochwale
  
 
no właśnie ja tez wymieniałem wkład (fakt że lustro już nie było oryginalne) i raczej nie było by możliwości
może dlatego że lustro było zamiennikiem wiem że mechanizm w środku troszkę się różnił
a ten plastik co trzymał lustro był tak zrobiony że ledwo same szkol tam wepchałem nie mówiąc już o macie która miałaby być przyklejona do lustra