Oswietlenie Kokpitu-problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.W mojej Corsiczce B spalila sie zarowka ktora podswietla (w kokpicie) pokretla od dmuchawy i ciepla, zimna.Jak wymienic taka zarowke i jaka tam jest ona zalozona.Pozdrawiam
  
 
podaj maila to wysle ci plik jak to zrobic
pozdro
zuchu
  
 
Witam!!!
Dzięki zuchu666 poradziłem sobie z tym. Prawie godzinke się z tym męczyłem ale dałem radę.
Pozdrawiam wszystkich corsiarzy!!!
  
 
mam taki sam proble z oświetleniem dmuchaw! kiedyś sam to wymieniłem metodą prób i błędów. nie wiem czy dobrze ale zrobiłem. musiałem wszystko odkręcić pościągać linki od dmuchaw, ściągnąć tylny plastyk i dopiero wymieniłem żarówkę.

jak ktoś ma lepszy sposób proszę dać znać.

przy okazji jest możliwe zamiast białych żaróweczek dać np. czerwone? i czy wogóle takie są?

z góry dziękuje za odpowiedź.
  
 
oczywisice z ejet to mozliwe ja zrobilem niebieskie podsiwetlenie i uzylme do tego diod ledowych jest ich strasznie duzo od bialych poprzez czerwone zielone pomaranczowe niebieskie i pewnie jeszcze duzo wiecej pozdrawiam
  
 
czy te ledy wystarczy tylko włożyć zamiast starych czy trzeba zorganizować oprawkę czy coś takiego?
był bym wdzięczny jak byś podał parametry i rodzaj tej LED

z góry dzięki
  
 
teraz masz dokladnie tkaie same ledy jak zaroweczki wiec tak do pokretel diody t5 r5 szt 4razem z podswietleneim ogrzeania tylnej szyby i popielniczki
http://moto.allegro.pl/item158253839_diody_do_zegarow_do_zegarow_t5_1_2_2_w_oryginal_.html
tid diody takiue same jak do pokretel ale w oprawkach szt 2
http://moto.allegro.pl/item156950022_oryginalne_diody_do_zegarow_r5_vw_opel_ss_f_vat.html
do licznika postojowe w5w sztuk 2
http://moto.allegro.pl/item156950022_oryginalne_diody_do_zegarow_r5_vw_opel_ss_f_vat.html
do wlacznika swiatel i regulatora ich polozenia zwykle diody 12v szt 2
http://moto.allegro.pl/item156640259_diody_led_5_mm_super_biale_22_000_mcd_promocja_.html
pozdro jakby co pisz

  
 
dawno chciałem zmienić kolor podświetlenia. a dzięki twoim rado w końcu będzie to możliwe. po niedzieli idę po ledy i zamontuje. DZIĘKI
  
 
Witam Wszystkich "Corsiarzy" i Pozdrawiam!!!
Jestem nowy i również proszę zuchu666 o pomoc w dostaniu się do podświetlenia nastawy dmuchawy (wymiana żarówki) - nie wiem od czego zacząć. Corsa 1,4 16V 97r (czarna - wszystko oprócz klimy ) . Z góry dzięki . POZDRAWIAM.
  
 
podaj maila to przesle ci plik pozdro
  
 
elo. zuchu666, ja również potrzebuję pomocy w związku z oświetleniem cocpitu. Czy możesz doradzić?
  
 
żarówki sa montowane na wcisk nie na jakieś pokrętełka całą wymiana zajeła mi ze złamana noga 45 minut jak ktos jest z olesnicy to z checia pomoge naprawde najgorszym etapem jest zdjecie kratek
ale troche siły i sposobu i idzie jak po masle kratke trzeba maksymalnie dac do dołu najlepiej tak aby ten dinks do kierunku nawiemu sie schowal potem dwie sruby od wyswietlacza (i tu pamietajcie o zamkniecu nawiewu srodkowych kratek bo sruby wam poleca w wiatrak) po tym 2 sruby na dole tam gdzie przesuwa sie w poziomie nastepnie maly srubokrecik albo imbusik i zdejmujemy pokretlo srodkowe (ma zatrzask) jak to wszystko wujmiemy to troche sily i mamy kokpit z jakies 5 cm od reszty nastepny krok to zdjecie linek pamietajcie jaki kolor gdzie po tym zdejmujemy kanal wlotowy trzyma sie na 5 zatrzaskach i na 2 srubach jak to zrobicie to juztylko wyjecie malego czarnego plastiku z 2 wtopionymi drucikami tez mala zatrzaski jak to zrobicie macie trzy zarówki wystarczy zmienic i wszystko poskładac

narzedzia 2 srubokrety ph2 i ph1 troche siły i okolo godziny czasu
no i noga w gipsie (2 tygodnie bez corsiaka)

a wi ktos moze jakie glosniki w standardowe miejsca z tyłu
  
 
Witam!!!
A ja juz myślałem że w corsie nie ma podświetlanych włączników na kokpicie

U mnie ciemno jak w grobie Moja corsa B jest z grudnia 1993 roku i byłem przekonany że kokpit nie jest podświetlany, ale po przeczytaniu tego postu jak najprędzej będę chciał wymienić - najwidoczniej przepalone żarówki.

Czytałem że ktoś posiada instrukcję jak to zrobić i z chęcią wysyła ją na e-maile??????
Do kogo mam się zgłosić??

Pozdroo
Piotrek>>>

  
 
chciałbym wymienić żarówki pod licznikiem na czerwone. wie może ktoś jakie to są żarówki jak się nazywają? do corsy b bez obrotomierza. a może ktoś poleci jakieś białe tarcze?
  
 
Witam czy mógłbym prosić o przysłanie mi tej instrukcju jak wymienić zarówki w pulpice corsy bede b.wdzieczny mój e-mail kiko1985@o2.pl
  
 
Wilkie dzieki za nadesłane pliki))
  
 
Witam!
Rónież bym prosil o przeslanie tej instrukcji do wymiany żarówek w kokpicie w Corsie B.
Z góry wielkie DZIĘKS!
mój e-mail skuter01@vp.pl
  
 
witam forumowiczów

jakby mozna to ja tez prosilbym o podeslanie tej instrukcji na maila, bo przepalila mi sie ta zaroweczka i mnie to juz zaczyna z lekka wkur...

moj mail to: leszek.mail@poczta.onet.pl
  
 
Czy mogę się przyłączyć
lukisjo@o2.pl
Mam parę fajnych dokumentów dotyczących corsy może gdzieś to umieścimy do pobierania? Np. kody serwisowe, rodzaje silników, jak naprawiać poszczególne rzeczy...
  
 
Witem mam ten sam problem czy mógłby mii ktoś wrzucić na meila instrukcję r_szczepanski@tlen.pl. Z góry dzięki. Może ma ktoś instrukcję jak naprawiać samodzielnie takie cacko jak Corsa .