Nie mogę sprawdzić swojego merca po VIN

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wpisuję VIN i pojawia sie komunikat o błędach. Sprawdzałem nr na nadwoziu, w niemieckich dokumnetach i wszystko się zgadza. Na stronie natomiast pojawia sie komunikat, że nie ma takiego auta. Czy to oznacza, że ktoś "grzebał" przy numerach? Samochód jest z 2003 roku, model e320. Szkoda by było gdybym go stracił
  
 
podaj VIN
  
 
Jesli samochod byl sprowadzony z niemiec i tam zostal uderzony mocno i naprawiony to takie samochody maja usuwana DATEN KARTE z systemu MB.
VIN Online na tym bazuje wiec moze sie tak zdazyc ze samochodu nie rozpoznasz.


Druga sprawa to grzebanie przy numerach.
Zadzwon do ASO i popros zeby Ci powiedzieli czy numer VIN zgodny jest z numerem silnika tzn.. podajesz im numer silnika oni szukaja konkretnego samochodu ktory byl fabrycznie wyposazony w ten konkretny silnik i potem podajesz im VIN - jesli odpowiedza twierdzaco tzn ze byl bity - jesli negatywnie tzn ze masz auto z przebijanymi numerami (najprawdopodobniej szczepan albo pokradziezowe) i jesli tak to dalej nie kombinuj tylko ladnie popros Pana z ASO zeby Ci podal prawidlowy numer (przyda sie podczas kupowania czesci zamiennych typu sprezyny zawieszenia, amorki itd)


Wazna sprawa - dzwon do Wawy do glownej siedziby - w regionalnych ASO czesto maja takich klientow gdzies.
  
 
Cytat:
2007-01-15 09:10:29, KeyJey pisze:
Jesli samochod byl sprowadzony z niemiec i tam zostal uderzony mocno i naprawiony to takie samochody maja usuwana DATEN KARTE z systemu MB.






bzdura

nikt nie usuwa datenarty, datenkarty nie mialy nietore specjalistyczne samochody takie jak samochody pocztowe bundeswery czy wojskowe i nie wiem sam dlaczego. Datenkarty normalnych aut nikt nie wykasowuje, wykasowuje sie czasem z f-doku (taki program gdzie np jest dostępny kod radia w aucie)

Poza tym jak moze aso pomoc skoro nr nadwozia sie nie zgadza?? Aso dziala praktycznie jedynie na nr nadwozia, gdzie mozna dojsc m in przebiegu auta, jego wyposazenia itd. Jak nie ma datenkarty to i aso nie pomoze, nawet po nr silnika czy jak...opcje sa takie, ze albo zle czytasz nr, albo nr sa przebite albo huj wie co jeszcze. Podpowiem tylko ze przebieg mozna sprawdzic tez po ilosci kasowan ASSYST czyli przegladow.


[ wiadomość edytowana przez: Petersen dnia 2007-02-21 23:00:48 ]