SPOTY KRAKOWSKIE - MAŁOPOLSKIE - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Noooo fajnie było miło było mi CIe poznac Maxymilan. Spocik był skromniutki - ale za to bardzo przyjemny- wypilismy po małym piwku - pogadalismy o "konkretach" czyli przeróbkach naszych ładzianek...jużnie moge się doczekać na łąde Ticala....
Pozdrówki i jeszcze raz dzieki !
pAWEŁ
  
 
mnie rowniez bylo milo cie poznac
  
 
Witajcie
Panowie co byscie powiedzieli na spocik w ta niedziele ? Powiedzmy tak kolo 17 00 zeby wszyscy dali rade ? Jako ze spoty grupy krakowskiej nie sa zbyt liczne to myslalem o spotkaniu razem z kolegami z fiat & furious..co wy na to ?

Pozdrawiam
  
 
popieram pawle wpadlbys mnie lada przewiezc bo konrad sie tyle nazachwalal ze az musze na zywca obejrzec
  
 
OKI - dzięki za telefon Konrad - ja postaram się być na tym spotkaniu w niedzielę- oczywiście ładą
Pozdrówki
Paweł
  
 
Czyli rozumiem,że w niedzielę o 17.00 na parginkgu przy geancie?
Fleszer wpadnij swoją ładą jesli możesz, chętnie wysłcuham co było w Estonii a poza tym znów mam u CIebie dług za pomoc przy ostatniej awari - więc proponuję byśmy usiedli w jakiejś knajpce.
pozdrawiam
Paweł
  
 
Nie wiem czy dam rade, bo zdaje sie bede w pracy
A w ladzie wlasnie hamulce zmeiniam na wentyle - wiec tez odpada.
Moze pieszkom
  
 
Cytat:
2008-02-14 10:13:58, Pawel_66 pisze:
Czyli rozumiem,że w niedzielę o 17.00 na parginkgu przy geancie? Fleszer wpadnij swoją ładą jesli możesz, chętnie wysłcuham co było w Estonii a poza tym znów mam u CIebie dług za pomoc przy ostatniej awari - więc proponuję byśmy usiedli w jakiejś knajpce. pozdrawiam Paweł


bede pawle dzwonil do Ciebie gdzie konkretnie bedziemy
  
 
kurna- zapowiadają opady śniegu - jesli będzie posolone to nie wyciągam łady z garazu bo jeszcze nie jest zrobiona konserwacja.Ostatnio jeździliśy bo było sucho ale w podwozie i nadkola są tylko wstępnie powleczone jakimś czarnym barankiem.Zoabczymy - ale jesli tak będzie to możemy spod geanta podjechać pod garaż - to niedaleko
Paweł
  
 
koledzy podjechalbym chetnie ale moge tylko w niedziele jak cos prosze wyslijcie mi sms rzadko bywam na stronce sprobuje sie wtedy dostosowac pls
  
 
Ok..nic sie nie zmienilo...dzisiaj o 17 00 na pierwszym pietrze po prawej zadaszonego parkingu geanta (tam sie spotykaja ludzie z F&F). Pogoda ładna i asfalt suchy wiec mam nadzieje ze Pawel przyjedziesz swoja 3ka...wreszcie zobacze jak jezdzi
  
 
Tak jest - rozmawiałem już z Konradem i będę napewno
Pozdrówki i do zobaczenia
paweł
  
 
Post już trochę niestety zakurzony, a szkoda. Prośba do Andrzeja ("andrzej kraków"), fajnie by było jak by Ty albo ktoś inny z Krakowa lub okolic trzymał rękę na pulsie i wrzucał info. o zbliżających się u Was zlotach, na pewno macie lepsze dojścia, a w końcu Kraków to nie daleko i zawsze można wpaść na jakąś ciekawą imprezę.

Tym czasem już 31.03.2012 odbędzie się Rozpoczęcie sezonu Krakowskich Klasyków Nocą 2012. Organizatorzy przygotowali kilka ciekawych atrakcji m.in. przepyszne „kiełbaski z niebieskiej nyski” .
Impreza odbędzie się w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego Szczegóły znajdziecie tutaj.
Pozdrawiam.
  
 
Zaproszenie na zlot.

W dniach 27.04.2012 do 02.05.2012 odbędzie się:
XII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych

Informację o tej imprezie znajdziecie Tutaj.

Plan trasy, oraz koszty związane z uczestnictwem Tutaj.

Pozdrawiam.
  
 
No cóż, z andrzeja_kraków został jedynie nick. Ja natomiast od 7 lat mieszkam na Śląsku.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2012-02-24 13:58:28, andrzej_krakow pisze:
No cóż, z andrzeja_kraków został jedynie nick. Ja natomiast od 7 lat mieszkam na Śląsku.



Właśnie po napisaniu mojego postu, zauwarzyłem ten napis pod twoim "nickiem" - Cieszyn i tylko czekałem na Twoją reakcję .
Sorki za to faux-pas
  
 
Cytat:
2012-03-02 10:16:39, brabus55 pisze:
Właśnie po napisaniu mojego postu, zauwarzyłem ten napis pod twoim "nickiem" - Cieszyn i tylko czekałem na Twoją reakcję .



Czesem gonię Ładę do Cieszyna bo tam robią wyśmienite kluski na parze
  
 
Zaproszenie na MAJÓWKĘ



RAMOWY PROGRAM MAJÓWKI
28-29 KWIETNIA 2012
BAZA: Ośrodek "Stalownik'
Bartkowa nad Jez. Rożnowskim

SOBOTA:
1. g. od 9 do 9. 40 na Zaporze wodnej w Czchowie - zbiórka
2. g. 9.40 - przejazd do Filipowic- ok. 7 km
3. g. 10 - zwiedzanie kolekcji i poczęstunek u kolekcjonera moto-zabytków ,
4. g. 11- "sprawnościowka"- niespodzianka
5. g.12- przejazd mikrobusami na Górę Pamięci- zwiedzanie szpitalika polowego z II wojny światowej, złożenie kwiatów
6. g.13- 30- dalszy ciąg zwiedzania mikrobusami : park Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
( UWAGA: ZWIEDZANIE ODBYWA SIĘ, O ILE GOSPODARZ BĘDZIE NIEOBECNY . OCZYWIŚCIE ZA JEGO ZGODĄ I WIEDZĄ )
7. g.14.30 -powrót do Filipowic i zwiedzanie prywatnego zoo a w nim egzotyczne zwierzęta hodowlane
8. g. 15.30 - poczęstunek tamże - kiełbaski z chlebem , drożdżówki etc.
9. g. 16 - wyjazd samochodami do bazy nad jeziorem ok. 20 km.
10. g. 17 - zakwaterowanie , czas wolny
11. g. 18.30 biesiado-kolacja ,tańce ognisko

NIEDZIELA:

1. g. 8 - śniadanie
2. g. 9 - wyjazd do Ciężkowic- ok. 25 km
3. g. 10 - zwiedzanie Skamienialego Miasta i Muzeum Etnograficznego
4. g. 12.30- wyjazd do Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej- 5 km
5. g. 13 - zwiedzanie Dworku i wysłuchanie recitalu fortepianowego
6. g. 14- poczęstunek
7. g. 14.30 zakończenie i rozjazd do domów



UWAGA : CHĘTNI MOGĄ W NIEDZIELĘ WSTĄPIĆ NA OBIAD DO ZAJAZDU "KAMIEŃ" KOŁO LIPNICY MUROWANEJ

UWAGA 2: ZAINTERESOWANI MOGĄ NOCOWAĆ W "STALOWNIKU " JUŻ OD PIĄTKU - NA WŁASNY KOSZT PO UZGODNIENIU Z RECEPCJĄ

KOSZTY : 110 zł od osoby płatne na konto oraz 30 zł płatne na miejscu gotówką
na pierwszy koszt składa się
pobyt w Ośrodku "Stalownik", pamiątki z imprezy, koszty organizacyjne
na drugi koszt: przejazd mikrobusami, poczęstunek w małym zoo , wstępy

ZGŁOSZENIA : impreza ma charakter integracyjno- turystyczno-rekreacyjny i wymaga odpowiednio wcześniejszego przygotowania ( mikrobus, poczęstunki).

TERMIN ZGŁOSZEŃ- 14 kwietnia 2012

OPIS DO WPŁATY
- MAJÓWKA 2012, imiona i nazwiska uczestników, marka i rocznik auta

Wcześniejsze Informacje o chęci udziału bez wpłaty nie są traktowane , jako zgłoszenia ale są mile widziane bo ułatwi to planowanie.
Adres :maxikaz165@poczta.fm
691 609 163

nr rachunku bankowego 42 8589 0006 0140 0002 3647 0001


Baza nad Jez.Rożnowskim .
Skamieniałe Miasto- Kąśna dolna i dwór Paderewskiego-Filipowice- mini zoo oraz bogata kolekcja moto-zabytków.
I jak zawsze: gawędy, biesiady...

Pozdrawiam.


  
 
Motoikony PRL - Kraków - 29.04.2012

Zlot samochodów z Epoki PRL w Centrum Krakowa na zakończenie wystawy "Motoikony PRL" w Galerii Krakowskiej.


Szczegóły
  
 
Automobilklub Kielecki Koło w Kazimierzy Wielkiej i Europejska Asocjacja Automobilerów z Krakowa zapraszają na:
IX Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej
i VIII Eskapadę Patriotyczną Literacką

PROGRAM

19.05.2012r. (sobota)
9,00 - Kazimierza Wielka, parking przed Kazimierskim Ośrodkiem Sportowym (www.kazimierzakos.pl),
9,10 - Próby sprawnościowe z udziałem dzieci z Domu Dziecka,

10,30 -Przyjazd do Topoli dawnej posiadłości Rajów- 3 km., występy młodzieży szkolnej z Zespołu Szkół im. M. Reja, degustacja potrawy regionalnej, drewniany kościółek, dwór dawniej Rzewuskich, Konarskich.
12,00 –Niegosławice-miejsce urodzin Adolfa Dygasińskiego-15 km,
12,15 –Krzyżanowice Dolne - zwiedzanie kościoła ufundowanego przez Hugo Kołłątaja, który na tej parafii był proboszczem, obrazy Franciszka Smuglewicza-8 km,
13,15 –Skrzypiów- Jan Chryzostom Pasek,
Pińczów - Muzeum Regionalne, obiad zamawiany i płacony indywidualnie,
15,30 -Nagłowice- Muzeum Mikołaja Reja-35 km
17,30 -Przyjazd na "Tor Kielce"- 60 km. Indywidualna rezerwacja
i opłata, na hasło „zabytkowe pojazdy- Marek Krupa” w jednym z trzech obiektów:
- Motel motel@automobilklub.kielce.pl lub recepcja od godz. 8 do 16 tel. 413034949 lub 413031660, parking w cenie hotelu.
- Hotel "Miedziana Góra" - 41 303 46 90, uwaga w lokalu jest wesele, rezerwacja@hotelmiedzianagora.pl
- Agroturystyka Aleksandra Budkiewicz - 41 303 46 28, www.olwo.ir.pl
Tutaj będzie ognisko,
18,00 - Wjazd na "Tor Kielce", gratis-impreza Automobilklubu
Kieleckiego, próby sprawnościowe, puchary,

20,30 – Ognisko, płatne w Agroturystyce Pani Budkiewicz.

20.05.2012 (niedziela)

9,00- Oblęgorek-Muzeum Henryka Sienkiewicza, spotkanie z Jerzym Sienkiewiczem prawnukiem pisarza-10 km,
11,00 – Kielce-Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Żeromskiego www.mnki.pl - 10 km
12,30 – Ciekowy-Centrum Edukacyjne „Szklane Domy”, dworek Stefana Żeromskiego, obiad zamawiany i płacony indywidualnie-15 km,

14,00 - Zakończenie rajdu.
Uwaga: wpisowe 20 zł , indywidualne opłaty w muzeach
Więcej informacji: Marek Krupa 509513300 nsuosl@poczta.onet.pl
Jacek Borzęcki 602265848

Kielecką szkołę, do której w latach 1874-1886 uczęszczał Stefan Żeromski ukończyło wiele znanych osób m.in. Piotr Ściegienny, Alfons Grotowski (inżynier, współtwórca systemu wodociągów miejskich w Warszawie), Adolf Dygasiński, Roman Plenkiewicz (pedagog, historyk literatury, redaktor naczelny „Przeglądu Pedagogicznego”, Walery Przyborowski, Aleksander Głowacki (Bolesław Prus), Władysław Gajkiewicz (lekarz, redaktor „Gazety Lekarskiej”, Stanisław Sienicki (redaktor „Gazety Kieleckiej”, Bolesław Markowski (wiceminister skarbu), Felicjan Sławoj-Składkowski (ostatni premier w okresie międzywojennym), Stanisław Niesiołowski (malarz), Julian Greek (wiceminister przemysłu ciężkiego), Hieronim Wiatr (profesor Oxfordu), Hugo Moryciński (dyrektor teatru w Kielcach i Bydgoszczy), Gustaw Herling-Grudziński, Józef Ozga-Michalski, Jerzy Korey-Krzeczowski, Wiesław Jażdżyński, Marian Sołtysiak „Barabasz”.

Pozdrawiam.