Nowa akcyza 2007 zna ktos zasady ????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie szukalem na forum ale nie moglem znalesc odpowiedniego tematu ktory wyjasnial by moje zapytanie.

Od grudnia/stycznia zmienily sie przepisy odnosnie sprowadzania auto z "zachodu" czy ktos mi moglby blizej przyblizyc jak to teraz sie odbywa w maju przyprowadzilem auto i moja droga do rejstracji wygladala mnie wiecej tak :
przeglad
akcyza (wpisywalem 50euro wartosc auta i akcyza byla 131zl)
urzad skarbowy 150zl jak dobrze pamietam
oplaca recyklingowa 500zl
karta pojazdu
rejstracja 250zl
plus ubezp.
to bylo wszystko moglby ktos powiedziec jak to teraz wyglada czy tylko zamiast tej akcyzy ktora byla 65% dla aut ilus tam letnich jest te 3.4 % wartosci auta ale skad ta wartosc jest brana ?

Jesli uzyskam odpowiedz "rzeczowa" prosze moderatorow o zamkniecie albo usuniecie tematu jesli wyda sie nieprzydatny.

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: silver1 dnia 2007-01-08 16:46:32 ]
  
 
od wartości deklarowanej przynajmniej 2 tyg temu tak było
  
 
Cytat:
2007-01-06 19:24:42, Fisherix pisze:
od wartości deklarowanej przynajmniej 2 tyg temu tak było


2 tyg temu był 2006 rok
a wraz z 2007 rokiem sa nowe przepisy
i tez z checia bym się o nich dowiedział
  
 
akcyze płaciłem na nowych zasadach wprowadzonych w grudniu czy jakoś tak z 50 E zapłaciłem ok 25zł. Chyba tak szybko nie zmienili sposobu naliczania akcyzy?
  
 
Cytat:
2007-01-07 18:02:00, Fisherix pisze:
akcyze płaciłem na nowych zasadach wprowadzonych w grudniu czy jakoś tak z 50 E zapłaciłem ok 25zł. Chyba tak szybko nie zmienili sposobu naliczania akcyzy?



Jesli bylo by tak jak mowi kolega to super ale niestety nie wydaje mi sie ze zniesli by akcyze z 65% do 3.4 % i te 3.4% pobierali od 50 euro !!!!
Cos mi sie o uszy obilo ze to teraz ma wygladac tak np. kupie samochod z niemiec za 3000 euro w przeliczeniu -/+ 12000zl a bede musial w urzedzie zaplaci akcyze 3.4% z 18000zl bo taka cene rynkowa bedzie mial moj samochod wedlug schemacikow tej pani w okienku.

Panowie jesli ktos to juz przerabial po nowym roku dajcie znac jak to teraz wyglada bo juz niedlugo czas jechac po nastepny.

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: silver1 dnia 2007-01-07 20:46:22 ]
  
 
Właśnie jestem w trakcie,teraz w celnym wezmą ok 8 pln akcyzy i 17 opł. skarbowej.Vat 25 podrożał do 160.Poza tym po staremu
  
 
Cytat:
2007-01-09 18:37:02, foma3 pisze:
Właśnie jestem w trakcie,teraz w celnym wezmą ok 8 pln akcyzy i 17 opł. skarbowej.Vat 25 podrożał do 160.Poza tym po staremu



kolego foma moglbys rozpisac po koleji jak te oplaty wygladaja bede bardzo wdzieczny !!!
  
 
TOK POSTĘPOWANIA REJESTRACJI AUTA ZAKUPIONEGO NA TERENIE UE

1. PRZEGLĄD TECHNICZNY.
Przeprowadzony w Okręgowej Stacji Kontroli Poj. – 169 PLN – bez haka, z hakiem - 209 PLN.
2. IZBA CELNA.
Wypełnienie deklaracji do Izby Celnej ( AKC-U), Urzędu Skarbowego ( VAT-24), wyliczenie akcyzy i wypisanie dowodu wpłaty, ksero dokumentów, ( zajmują się tym agencje umiejscowione najczęściej w budynku Urzędu Celnego) –
Akcyza : 3.1 % wartości auta o poj. do 2000 cm, i 13.6 % powyżej 2000 cm. AKCYZA LICZONA JEST Z WARTOŚCI W FAKTURZE-UMOWIE !!!
znaczki skarbowe do wniosku – ok. 18.50 PLN
wypełnienie deklaracji ok. 40 PLN
Po złożeniu deklaracji po ok. 1 - 7 dni następuje wydanie zaświadczenia ( dokument AKC –U) potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium Kraju.
3. TŁUMACZENIA DOKUMENTÓW.
Potrzebne do złożenia deklaracji w Urzędzie Skarbowym oraz do rej.- koszt ok. 90 PLN za kpl.
4. URZĄD SKARBOWY.
Wcześniej należy w Kasie Urzędu Miasta uiścić opłatę w kwocie – 165 PLN za auto sprowadzone z zagranicy oraz kupić znaczki skarbowe w wysokości 6.50 PLN. Składamy następnie wypełnioną deklarację. Wydanie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego następuje od 1-4 dni (dokument VAT 25).
5. WYDZIAŁ KOMUNIKACJI.
Należy wcześniej wpłacić na konto: NFOŚiGW W BGK III ODDZIAŁ WARSZAWA NR. RACHUNKU: 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014 kwotę: 500 PLN ( opłata recyklingowa - złomowanie). W dowodzie wpłaty należy podać adres zleceniodawcy z dopiskiem opłata recyklingowa – sam. osobowy: marka, rok prod., nr. nadw. Z dowodem wpłaty opłaty recyklingowej, przeglądem, tłumaczeniami dokumentów, zaświadczeniem z Izby Celnej ( AKC-U) i Urzędu Skarbowego (VAT -25) udajemy się do Wydziału Komunikacji ( dla danego miejsca zamieszkania) celem zarejestrowania auta. Koszty: (dowód rej – 49 pln, pozwolenie czasowe- 13 pln, tablice rej.- 80 pln, znaki legalizacyjne- 12 pln, nalepka kontrolna-17.50 pln, karta poj.-76 pln). Łącznie koszt rejestracji – 247.50 pln .
Dowód ( pozwolenie czasowe) wydawane jest na 1 m-c, po tym okresie należy odebrać dowód rej. ( tzw. twardy), przy odbiorze w/w dokumentu niezbędne jest posiadanie ważnego ubezpieczenia OC na w/w pojazd.
  
 
MYŚLĘ IŻ TYM WYKOŃCZYŁEM TEMAT, JEŚLI JESZCZE SĄ JAKIEŚ PYTANIA PROSZE O E-MAIL: PECKA1@WP.PL
  
 
czyli praktycznie nic sie nie zmienilo