Wymiana silnika 1.3i HCS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam , borykam się z naprawą mojego essiego i naszło mnie takie pytanie czy nie lepiej wymienić silnik ? Jakie sa ewentualne koszta takiej wymiany ? na co zwaracać uwage przy kupnie oraz co mogłbym włożyć do essiego ? bo 1.3 to straszny muł bagienny.. Przerabial już ktoś może ten temat przy tym silniku ? Pozdrawiam z góry dzieki za odpowiedzi
  
 
poszukaj na forum bylo pare tematow o 1,3 i swap na cos lepszego np 2,0 znaczy sie RS

koszta - pytaj tych co robili swap tzn borys, pawel_AMG i paru innych
  
 
nie nie , nie na coś takiego (: chodzi mi do 1.6 ,zeby zrobić to jak najtaniej, bo przy wiekszych pojemnosciach i mocy to juz bedzie wszystko do wymiany z osprzetu ? dobrze mysle?
  
 
I ja tez przerobilem 2 swapy chętnie pomoge.
  
 
jezelik masz troche kasy do wydania to możesz kombinowac z wymianą, ale myślę że taniej by było sprzedac i kupic inne autko

  
 
Cytat:
2007-02-10 00:10:45, mss pisze:
jezelik masz troche kasy do wydania to możesz kombinowac z wymianą, ale myślę że taniej by było sprzedac i kupic inne autko



Dokładnie, koszty zaczynają się już przy 1,6.

HubaBuuba, strasznie szybko poddajesz się bez walki, trzeba być twardym. I wcale nie zgodzę się z opinią że 1,3 to muł bagienny, tylko normalne auto rodzinno-turystyczne .
  
 
Wymiana silnika na inny o innej pojemności jest dobrym sposobem na podniesienie mocy samochodu jednak nie najtańszym i nie najprostszym,zresztą...czasem w niektórych autach nawet przekładka identycznego silnika z innego rocznika może zaowocować drobne róznice w osprzecie.Ja proponowałbym koledze pozostać jednak przy przekładce tej samej jednostki napędowej. Na pocieszenie dodam, że sam majac wybierać między 1.4 na jednopunkkcie i Twoim 1.3 zdecydował bym sie na właśnie owe 1.3 bo nie jest to wcale taki zły silnik z wielu względów, zresztą z takiej mocy i pojemności pracując w Escorcie nie zapewnia aż tak złych osiągów.
Chociaż wiem że zawsze miło było by gdyby jednak więcej koników pod maską biegało
  
 
Cytat:
2007-02-10 03:54:37, Remarq pisze:
Wymiana silnika na inny o innej pojemności jest dobrym sposobem na podniesienie mocy samochodu jednak nie najtańszym i nie najprostszym,zresztą...czasem w niektórych autach nawet przekładka identycznego silnika z innego rocznika może zaowocować drobne róznice w osprzecie.Ja proponowałbym koledze pozostać jednak przy przekładce tej samej jednostki napędowej. Na pocieszenie dodam, że sam majac wybierać między 1.4 na jednopunkkcie i Twoim 1.3 zdecydował bym sie na właśnie owe 1.3 bo nie jest to wcale taki zły silnik z wielu względów, zresztą z takiej mocy i pojemności pracując w Escorcie nie zapewnia aż tak złych osiągów. Chociaż wiem że zawsze miło było by gdyby jednak więcej koników pod maską biegało



Istotnie. SWAP z 1,3 na 1,4 jest z wielu względów nieopłacalny.