Essi mk7 przecieka , gdzie przyczyna?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam....
mam następujący problem...

W moim mk7 coś z przodu przecieka podczas powazniejszej byle ulewie w środku wykładzina po ubu stronach z przodu jest przemoknięta. Czy znacie jakieś harakterystyczne miejsca którędy woda moze się dostawać??
  
 
Byćmoże z okolicy nagrzewnicy.
  
 
Ciężka sprawa...trzebaby jakiś testów ale z tym wstrzymałbym się do wiosny
  
 
Sprawdz drzwi , w moim wlewała się woda od strony drzwi zaraz przy progu i małym źródełkiem wpływala do środka auta , sciaglem wtedy tapicerki od drzwi i zakleilem tasmą i folia drzwi z boku i to mi pomogło... nie wiem jak u Ciebie ale u mnie tak się wlewała do środka.
  
 
Ja tez tak mam ze woda dostaje sie właśnie przez drzwi powód to słabo przylegająca uszczelka zewnętrzna szyby lub pianka wygłuszajaca pod tapicerka była kiedys odklejana i właśnie tędy woda spływa po czym pózniej jest na wykładzinie.
  
 
u mnie się wlewa gdzieś przez uszczelkę drzwi - wymieniłem uszczelkę na nową i nic nie pomogło. Może wlewać się też przez przednią szybę - zdejmij słupki i rób test, czy nie leci. Może też wlewać się przez otwory do przykręcenia bagażnika dachowego. Może przy szybkozłączce przy drzwiach??
reszty miejsc nie znam.
  
 
przyczyna jest znana - Essi made by Płońsk, znane sa z tego że przeciekają , szczególnie w okolicy przedniej szyby

zdejmij jeszcze tapicerkę przednich drzwi i sprawdź czy nie masz porwanej tej gąbki ,a najlepeije wleźć do auta a druga osoba niech polewa wodą z zewnątrz po szybach a Ty patrz któredy leci
  
 
A podłogę masz całą i progi też czy może raczej przerdzewiałe. U mnie właśnie gdy jest mokro i przejadę np po kałuży to mam mokrą wykładzinę - na szczęście tylko po prawej stronie (na wiosnę szykuje się remont blacharki - łatanie podłogi + wymiana progów)
  
 
naszczęście nic nierdzewieje wiec tragicznie niema...

martwi mnie to coraz bardziej choć dziwne auto ostatnio postało sporo w garazu dzisiaj pojechałem na myjnie ręczną i auto suchutkie w środku nic nieprzeciekło hmm czyzby sam się uszczelnił ??

a jezeli chodzi o przednią szybe to znacie jakieś konkretne miejsca czy to moze byc teoretycznie wszedzie ? takie miejsca uszczelniać sylikonem czy jest jakis lepszy środek do tego??
  
 
silikonem uszczelniaj - profilaktycznie lepiej walnąć całą szybę dookoła
  
 
tylko jak ją walne z zewnątrz dookoła to niezatkam jakiegoś kanalika odpływowego ??
  
 
Pod akumulatorem jest mozliwe(najczęściej jak już troszku zaczęło tam gnić), że będzie przeciekać(tak jak u mnie ) no i czasem strużka pojawia się w okolicy lewych przednich drzwi, ale to już musi ostro popadywać.
  
 
a czy masz szyberdach u mnie kiedys tak było mokro i jak się okazało to spadł przewód odprowadzający wodę z kanału "szyberowego"
  
 
Akumulator trzymany jest takim metalowym katownikiem, przykrecanym na 2 albo 3 sruby. Otoz otwory do tych srub przechodza zupelniene na wylot, jesli wyjac akumulator i spojrzec od gory w te otwory to widac swiatlo z kabiny. Nawet jak sa wkrecone dobrze te sruby to i tak sie saczy. Konieczny jakis preparat uszczelniajacy, albo jakiegos rodzaju uszczelka.