Kolektor 130 TC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
siema.witam!mam takie pytanie;czy jest gdzies do dostania kolektor do ritmo 130tc + dwururka.i jaki to bylby koszt w przyblizeniu?pozdrawiam
  
 
jaki kolektor i jak 2 rurka bo nie słyszaem zeby w ritmo 130TC była jakas 2 rurka
  
 
Cytat:
2007-02-18 21:02:01, tadzik128 pisze:
jaki kolektor i jak 2 rurka bo nie słyszaem zeby w ritmo 130TC była jakas 2 rurka




no dobra;niewiam jak to wyglada w orginale,przyznaje.tylko cos tam slyszalem I i wiec jak to wyglada rzeczywistosci,i czy do 131 da sie dopasowac???
  
 
Kolego w 130 TC nie ma 2 rurki bo kolektor konczy sie prawie w polowie auta! ABARTH!Wiem bo mam. Mikroskopijny kolektor ssacy i maxymalnie dlugi wydechowy-tak sie uzyskuje moc.Jak chcesz kolektor rurowy to pomierz od poldka GSI 1.6 na pelnym wtrysku. Na allegro chodza kolo 100zl a jest bardzo dobrej jakosci.jak nie bedzie pasowal to zawsze mozna przerobic a baza wyjsciowa bardzo dobra. Powodzenia
  
 
Cytat:
2007-05-26 19:07:05, Zukowaty pisze:
Kolego w 130 TC nie ma 2 rurki bo kolektor konczy sie prawie w polowie auta! ABARTH!Wiem bo mam. Mikroskopijny kolektor ssacy i maxymalnie dlugi wydechowy-tak sie uzyskuje moc.Jak chcesz kolektor rurowy to pomierz od poldka GSI 1.6 na pelnym wtrysku. Na allegro chodza kolo 100zl a jest bardzo dobrej jakosci.jak nie bedzie pasowal to zawsze mozna przerobic a baza wyjsciowa bardzo dobra. Powodzenia



pomysl niezly, tylko srednica rurek w poldku mniejsza niz w zeliwnym seryjnym kolektorze od dohc.
  
 
A szkoda.czy najprostrzym sposobem nie byloby dorobic plytke grubosci ok 5mm z otworami pod kanaly i dospawac tam rury??????? Przeciez tak robia chlopaki np do nissanow primera i bardzo dobrze sie spisuje.Poza tym ma sie wtedy mozliwosc wyboru czy zalezy nam na mocy czy na momencie poprzez srednice rur i dlugosc samego kolektora.Mozemy sobie zrobic 4w2w1 co w cywilnym silniku zrobi mu kolosalna roznice a roboty z tym az tyle nie ma.Nawet lambde mozna wsadzic albo i 5
  
 
mam kolektor wydechowy rurowy ze 130TC na sprzeaż oryginalny abarth w bdb stanie cena 350 zł. Pozdrawiam 886 877 930 (po 15) gg 7550149.
  
 
http://www.allegro.pl/item257446504_kolektor_wydechowy_fiat_ritmo_abarth_2_0_dohc.html

dla zainteresowanych!