Szarpanie podczas jazdy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jestem tutaj nowy i mysle że mnie dobrze przyjmiecie.Mam wielką prośbę.
Podczas jazdy samochodem marki Daewoo Espero przy ok. 3500 obrotów szarpie samochodem. Nie wiem co może być przyczyną. Wymieniłem poduszki pod silnikiem nadal nie pomogło, potem rozebrałem sprzęgło ? nadal nic ...
może Wy mieliście podobny problem jeśli możecie pomóżcie.
Dzięki z góry
  
 
Witam miło widzieć nowego klubowicza, i od razu dwie wskazówki:
1. na forum jest odpowiedni post gdzie można się przywitać
2. na forum jest taki wynalazek jak wyszukiwarka jak sama nazwa wskazuje służy do wyszukiwania interesującego cię tematu, a zapewniam że znajdziesz sporo na temat szarpania silnikiem
  
 
Cytat:
2007-03-22 21:52:31, saqul pisze:
Witam miło widzieć nowego klubowicza, i od razu dwie wskazówki:



Trzecia wskazówka:
3. Takie pytania nie zadajemy w "Sprawach Klubowych" tylko w Motoryzacja, tuning, porady
  
 
stawiam na kable przewody aparat zaplonowy
cosik z tych rzeczy
  
 
Jadąc autem niezależnie na jakim biegu przy 3500 obrotów auto całe drży, na zakretach jeszcze narasta



Wcześniej nie poprawnie określiłem zachowanie auta i mogłem wprowadzić Was w błąd sorki. czekam nadal na pomoc.

[ wiadomość edytowana przez: mat_i dnia 2007-03-23 07:52:39 ]
  
 
Witaj mat_i!
Wbrew pozorom miło nam, że do nas zawitałeś

Ciężko określićna odległość przyczynę usterki, ale tak sobie pomyślałem, że może cierpisz na sławetną "dziurę w obrotach" w silnikach 1,5.
Wielu klubowiczów poradziło sobie z tym wtykając zworkę.

Wszystko na ten temat masz w wątku Selektor oktanow

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z jazdy ...

  
 
hmm wydaje mi się ze jednak ta zworka nie załatwi problemu. Ponieważ to nie jest drżenie samego silnika lecz cała karoseria drży a na zakrętach to się zwiększa.Jest to dosyć denerwujące.

Jutro zobacze może koła mechanik powiedział żeby iśc do wróżki bo on nie ma pomysłu na to ...
  
 
przyjedz na zlota w niedziele na 19 do reduty na jerozolimskie to brac klubowa zrobi jazde probna i spróbuje wystawic diagnoze
  
 
niestety nie jestem w stanie pojawić sie na tym zlocie ponieważ mieszkam w Rzeszowie
  
 
Cytat:
2007-03-24 09:31:14, mat_i pisze:
niestety nie jestem w stanie pojawić sie na tym zlocie ponieważ mieszkam w Rzeszowie



Nie pierdziel głupot
Na Śląskie zloty przyjeżdża Warszawa, Szczecin, Lublin, Łańcut, Kraków i inne zakątki Polski
  
 
Cytat:
2007-03-22 21:00:07, mat_i pisze:
Witam jestem tutaj nowy i mysle że mnie dobrze przyjmiecie.Mam wielką prośbę. Podczas jazdy samochodem marki Daewoo Espero przy ok. 3500 obrotów szarpie samochodem. Nie wiem co może być przyczyną. Wymieniłem poduszki pod silnikiem nadal nie pomogło, potem rozebrałem sprzęgło ? nadal nic ... może Wy mieliście podobny problem jeśli możecie pomóżcie. Dzięki z góry


Napisz cos wiecej o samochodzie...jaki silnik...przebieg...jak do tej pory sie sprawował i co było z grubszych rzeczy wymieniane?
Dośc nieprecyzyjnie opisujesz usterkę...tytuł posta sugeruje co innego...a opis usterki co innego.

CZy jesteś pewien że objawy są związane z obrotami a nie z prędkością samochodu?
Jak sa związane z obrotami to i przy stojącym samochodzie dadzą o sobie znać i byc może da się coś wyśledzić.

Jeśli jednak usterka jest związana z prędkością, to zaczął bym od sprawdzenia ogumienia i wyważenia kół (może warto już zmienić na letnie i usterka ustąpi). Jeśli teraz odczuwasz dodatkowo drgania na kierownicy to tym szybciej bym to zrobił.

[ wiadomość edytowana przez: AsterixGal dnia 2007-03-25 10:25:55 ]
  
 
Cytat:
2007-03-24 09:31:14, mat_i pisze:
niestety nie jestem w stanie pojawić sie na tym zlocie ponieważ mieszkam w Rzeszowie


Ty to czemu nie mówisz tak od początku?
Odezwij się na GG5381124
  
 
Jeżeli samochód pracuje lecz nim nie jedziemy to nie ma odczywalnych drgań.Wtedy tylko obroty troche się zmieniaja ( w niewielkim zakresie) mówią ogólnie nie chodzi płynnie. Natomiast gdy jedziemy autem niezależnie na jakim biegu czuć drgania całej karoserii wszsytko drży,skręcając na zakrętach to jeszcze się zwiększa.
Wymienaiłem opony na całkiem inne i nadal nic. Więc wine opon mozna wykluczyć.Zmienione zostały także poduszki pod silnikiem oraz tarcza sprzęgła.
Być może teraz po tym opisie będzie łatwiej odnaleźć usterke.


P.S
Dodam jeszcze,że nie wiem jak się zachowywał wcześniej samochód ponieważ go kupiłem dopiero.

Dzięki wielkie z góry za wszelką pomoc.